2017.05.23. 17:25

Dévaié és Tömbölé az összes arany - remekül szerepeltek a szombathelyi tornászok

BUDAPEST - A torna diákolimpia keretében külön országos döntőt rendeztek a versenyengedéllyel rendelkezők számára - 13 érmes helyezés fűződik a Szombathelyi Sportiskolában pallérozódó tornászlányok nevéhez.

A szombathelyiek közül a legidősebbek, az Eb-bronzérmes Dévai Boglárka nevével fémjelzett V-VI. korcsoportosok vitték a prímet. A Nagy Lajos Gimnázium diákja négy első helyet gyűjtött be - összetettben, ugráson, felemás korláton és gerendán -, talajon pedig bronzérmes lett. Tömböl Boglárka (Zrínyi) holtversenyes első helyet szerzett Dévai Bogival korláton, a talaj eredményhirdetése után egyedül állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, összetettben ezüstöt, gerendán pedig bronzot érdemelt ki. Németh Boglárka (NLG) ugráson és gerendán végzett a harmadik helyen.

A Zrínyi két bronzérmes csapata. Hátul a III–IV. korcsoportosok (balról): Joó Luca, Hangay Diána, Horváth Emma, Rosta Hanna, Horváth Kata. Elöl a II. korcsoportos gárda: Borbás Maja, Vöcsei Adél Zsófia, Maráczi Fruzsina, Rajnai Regina, Proksza Zsófia, Németh Regina Fotó: Unger Tamás

A Zrínyi Ilona Általános Iskola II. és III-IV. korcsoportos lánycsapata is bronzérmes lett, az I. korcsoportosok a nyolcadik helyen zártak. A szombathelyi tornászok edzői: Rácz Gábor, Vizer Erzsébet, Barasits Andrea, Csillag Tünde, Hüll Tamás és Réti Gergő.

A három Bogi 11 érmet zsebelt be. Balról: Dévai Boglárka, Tömböl Boglárka, Németh Boglárka Fotó: Szombathelyi Sportiskola

A szombathelyiek eredményei. Csapat, I. korcsoport: 8. Zrínyi 70,10 pont (Kocsis Kora, Sztaracsek Csillag, Molnár Georgina, Ádám Dorottya, Nagy Zora, Barcsánics Viola). II. kcs.: 3. Zrínyi 110,50 (Németh Regina, Proszka Zsófia, Rajnai Regina, Vöcsei Adél, Borbás Maja, Maráczi Fruzsina). III-IV. kcs.: 3. Zrínyi 107,10 (Hangay Diána, Joó Luca, Horváth Kata, Rosta Hanna, Horváth Emma). Egyéni, V-VI. kcs. Összetett: 1. Dévai Boglárka (NLG) 48,85, 2. Tömböl Boglárka (Zrínyi) 45,15, 4. Németh Boglárka (NLG) 41,95. Ugrás: 1. Dévai 14,25, 3. Németh 12,175, 4. Tömböl 12,10. Felemás korlát: 1. Dévai és Tömböl 10,55-10,55, 4. Németh 8,75. Gerenda: 1. Dévai 12,90, 3. Tömböl és Németh 10,65--10,65. Talaj: 1. Tömböl 11,75, 3. Dévai 11,10, 4. Németh 10,35. he