2012.12.09. 19:57

Elbukott a Szombathely - A rangadót simán nyerte az Alba Fehérvár

Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság 11. fordulójának zárómeccsén az Alba Fehérvár vendégeként játszott a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely. A rangadót a házigazda nyerte.

A szombathelyiek egyik legeredményesebb játékosa Will Tamás (labdával) volt, triplát is egyedül ő dobott (Fotó: Horváth István)

A listavezető Alba sérülés miatt nélkülözte a nyáron éppen Szombathelyről igazolt válogatott bedobót, Szabó Zsoltot.
A vasiak remekül, nagy lendülettel kezdtek (2. perc: 0-5), de a házigazda nem hagyta meglépni ellenfelét, ott loholt a nyomában. A nagy rohanásban aztán a szombathelyiek elvesztették a ritmust, főleg támadásban hibáztak sokat. Amit kihasznált az Alba, labdaszerzések után gyors, könnyű kosarakkal sorozta meg riválisát, átvette a vezetést. Bencze Tamás időt is kért (6. perc: 10-7). Sikerült rendezni a sorokat, a folytatásban felváltva vezettek a felek (9. perc: 11-14)  a csereként beállt Harazin remek teljesítménnyel rukkolt elő. Időközben a vendégeknél Fey válla megsérült, a padra kényszerült.  Klasszikus center hiányában azonban alig-alig jutottak lepattanóhoz a vendégek. Fordított is a Fehérvár (13. perc: 23-21). A hazaiak belelendültek, remekül védekeztek, szinte minden támadásukat kosárral zárták  és gyors, kemény tempót diktáltak. A vasiakon az időkérés segített, Will is belelendült, Fey visszatért a pályára, elkezdett zárkózni a  Falco (18. perc: 34-32). Sőt, egyenlő állásnál vonultak pihenőre a felek (20. perc: 38-38).

A második félidőt Ivosev és Will is három hibával kezdte, a hazai oldalon ilyen probléma nem akadt. Az embert próbáló küzdelem pedig folytatódott, felváltva vezettek a csapatok (24. perc: 43-44). Aztán a nagy rohanásban  a sok szombathelyi labdaeladást kihasználva  némi lépéselőnybe került az Alba. Bencze Tamás pedig rögtön maga köré gyűjtötte tanítványait (28. perc: 56-50). De hiába, ezúttal nem tudott újítani a sárga-fekete alakulat,  először a meccsen 10 pont fölé tornázta előnyét a remekül lepattanózó házigazda (30. perc: 63-52). Elakadt a Falco szekere. Képtelen volt gyűrűbe találni a sárga-fekete alakulat, három perc alatt csupán két pontra futotta az erejéből (33. perc: 72-54). A Fehérvár pedig közönségszórakoztató játékkal egyre csak növelte a fórját. Összeomlott a Szombathely, szinte nem is védekezett, gyengén, pontatlanul támadott, az Alba azt csinált, amit akart (38. perc: 79-64). A hajrában még összeszedte magát a Falco, igyekezett elkerülni a kiütéses vereséget, ám csak mérsékelt sikert eredményezett az erőfeszítés. A forduló rangadóját ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg az Alba Fehérvár.

További eredmények: Jászberény-Kaposvár 84-96, ZTE-Sopron 73-75, Nyíregyháza-Debrecen 93-55, Pécs Szeged 85-78.

Alba Fehérvár-SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 83-69 (13-18, 25-20, 25-14, 20-17)

Székesfehérvár, 1000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Ádám, Szabó.
Alba: MOORE 8, WOODS 203, Bódi 63, HOLLIS 12, Keller 9. Csere: Medve 2, Supola 63, JUHOS 9, Lekli 11. Edző: Dzunics Braniszlav.
Szombathely: Kálmán 6, Levy 10, WILL 126, IVOSEV 14, FEY 15. Csere: Harazin 8, Simon L. 4, Jancsikin , Szanati , Váradi B. . Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-5. 6. perc: 10-7. 9. perc: 11-14. 13. perc: 23-21. 15. perc: 30-25. 18. perc: 34-32. 20. perc: 38-38. 24. perc: 43-44. 28. perc: 56-50. 30. perc: 63-52. 33. perc: 72-54. 38. perc: 79-64.