2017.03.01. 19:52

Diadalmas Falco KC - Nem adta olcsón a bőrét a vendég Sopron

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 25. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a szomszédvár Sopront gyűrte le kiélezett, nagy csatában.

A hazaiak a sérült Kovács Pétert, míg a vendégek az eltiltott Spicát nélkülözték.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Sopron KC 79-75 (18-27, 15-13, 26-17, 20-18). - Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Hegedűs T., Szabó G.

Falco: GOVENS21/6, Váradi B. 6, Barham 1, PUSTAHVR 21/12, Zsigeranovics 2. Csere: MEDFORD 17/9, Tóth N. 9, Bognár 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Sopron: JOHNSON 30/9, Ruják 9/3, Dénes -, Takács 3, Dufault 6. Csere: Mills 1, Myles 10, TÓTH G. 16/12 Edző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 3-9. 9. perc: 11-24. 12. perc: 22-28. 16. perc: 25-34. 20. perc: 33-40. 25. perc: 46-47. 28. perc: 54-53. 30. perc: 59-57. 34. perc: 65-68. 38. perc: 74-71. Kipontozódott: Medfrod (40.).

Két könnyű soproni kosárral kezdődött a mérkőzés, amire Govens egy triplával felelt. Szűk két perc telt csupán el, amikor Szekulovics mester kénytelen volt időt kérni (3-9). De továbbra is sok hibával játszott, főleg gyengén dobott a Falco. Kezdett veszélyessé válni a soproni előny (7. perc: 9-19). Akadozott a hazai gépezet. Az etap hajrájában azért a védekezését rendezte Falco, így sikerült látótávolságban tartani ellenfelét. Az első negyedben nyolc szombathelyi triplakísérletből csak egy volt sikeres...

A második játékrészben már rendezettebb, pontosabb játékkal rukkolt elő a házigazda. Egyre szűkült a különbség. A vendég kispad időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét (12. perc: 22-27). A szombathelyiek becsülettel - és talán görcsösen - küzdöttek. De amint egy kicsit közelebb férkőztek ellenfelükhöz, mindig behullott egy demoralizáló kosár - és a lepattanókat is jobban szedte a vendég. Állandósult a tíz pont körüli soproni előny. A nagyszünetben hét ponttal ment a szívós, kellemetlen ellenfélnek bizonyuló SKC (20. perc: 33-40).

Fordulás után is a soproniak diktálták a tempót, főleg a parádés formában kosárlabdázó Johnson húzta csapata szekerét. Az ellenfél játékosai mellett egyébként a játékvezetők is mindent elkövettek azért, hogy a sárga-fekete szurkolók ne érezzék jól magukat. Az elmúlt hetekben sokat kritizált Medford rázta meg magát, szerzett fontos pontokat, és Pustahvar is elkapta végre a fonalat. egy pontra zárkózott a Falco (25. perc: 46-47). Jött is soproni időkérés. De nagyon hajtott, nagyon küzdött a Falco - és Govens büntetőivel sikerült fordítani (28. perc: 54-53).

Váltott vezetéssel futottak neki a felek a negyed hajrájának, a Falcónak jött ki jobban a lépés (30. perc: 59-57). Az SKC jobban alkalmazkodott a játékvezetők stílusához, zsinórban dobta a büntetőket. És akad néhány remek tripladobója is, így fordított (34. perc: 65-68). Minden labdáért nagy csata dúlt, nem kímélték egymást az ellenfelek.

A végéhez közeledve Alekszics mester is egyre többet pörölt a játékvezetőkkel - nőtt a feszültség. A Falco több támadását is kivédekezte ellenfelének, de sok dobása leperdült a gyűrűről. Ettől függetlenül a közevetlen hajrára lépéselőnybe került (38. perc: 74-71). De az utolsó pillanatig kivártak a döntéssel a csapatok.

A Sopron 26 másodperccel a vége előtt mindkét büntetőjét kihagyta (76-75). Govens nem hibázott a büntetővonalról (78-75). Időkérés után a vendégek, homályt dobtak távolról - maradt 13 másodperc. Pustahvar csak egyik büntetőjét értékesítette (79-75). Aztán a házigazda kivédekezte a soproni támadást - és a 11. hazai meccsét is megnyerte!

Edzői nyilatkozatok:

Szrecsko Szekulovics: - Ezt a meccset gyorsan el kell felejteni, a lényeg az, hogy nyertünk. Gratulálok a Sopronnak, alaposan megnehezítette a dolgunkat. Az első félidőben minden tekintetben gyengén játszottunk, a harmadik negyedben viszont már feljavultunk, és ez döntött.

Dragan Alekszics: - Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz Szombathelyen, ettől függetlenül nyerni akartunk. Volt is esélyünk a győzelemre, de a hajrában nem éltünk a lehetőséggel. Jó meccset játszottunk, a szurkolók bizonyára jól szórakoztak.