2017.03.15. 18:35

Hét gól Gyöngyöshermánban, hat Gencsapátiban, öt Zanaton

Körkép - A 18. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a szombathelyi csoportban.

Kelemen Attila

A címvédő Ják fontos győzelmet aratott a jó erőt képviselő Tanakajd otthonában. A listavezető Vasszécseny alaposan megszenvedett a vendég Balog-unyommal - de győzött. A Spari rangadót nyert Söptén. A dobogót megcélzó Gyöngyöshermán a 96. percben egyenlített a sereghajtó Szentpéterfa ellen, hogy aztán a 98. percben megnyerje a mérkőzést.

A Zanat négy gólt rúgott a Felsőcsatárnak. Gólgazdag mérkőzésen ikszelt le egymással a Gencsapáti és a Táplán.
Tanakajd-Ják 0-1 (0-1). - Tanakajd, 100 néző, vezette: Bíró O.

Tanakajd: Somogyi - Preiczer, Sebestyén, Marcz M., Kölkedi, Marcz G., Orsós G. (Filakovszky), Komáromi, Orsós J., Maczek (Könczöl B.), Molnár T. (Könczöl Sz.).

Ják: Matyi - Mészáros G., Svob, Dobos Á., Iszak R., Máté Cs., Máté P. (Iszak B.), Mészáros (Czeglédy), Máté Á. (Barbalits), Mészáros B.

Gólszerző: Somogyi (4. öngól).

A döntetlen színezetű mérkőzésen az első félidőben a Ják, a másodikban a Tanakajd dominált. A három pont sorsát végül egy szöglet utáni szerencsétlenül megpattanó labda döntötte el.

Gyöngyöshermán-Szentkirály-Szentpéterfa 4-3 (0-1). Szombathely, vezette: Szabó III. Z.

Gyöngyöshermán: Káldi - Horváth Á., Kirchmajer, Kis (Danka), Hegedűs (Horváth M.), Szabó A., Dénes, Szép, Varga D. (Sturm), Tóth Zs. (Dalmi), Serbán.

Szentpéterfa: Azoitei - Udvardi, Török, Csordás Zs., Gaál Á., Wágner R., Csordás Cs., Tóth Sz., Wágner M., Gaál R., Wágner Sz.
Gólszerzők: Serbán 2 (96., 98.), Szép (47.), Hegedűs (80.), ill. Gaál R. (84.), Csordás Zs. (83.), Csordás Cs. (36.).
Kiállítva: Török (62., Szentpéterfa).

Újperint-Torony 2-1 (2-0). Szombathely, 60 néző, vezette: Mészáros J.

Újperint: Janzsó - Tóth B., Török, Polhammer (Gombos), Vas T., Tóth K. (Nagy G.), Szekeres, Varga A., Mészáros (Rudolf), Tóth D., Horváth D.

Torony: Németh Á. - Gombás, Binger, Szabó G., Leidl, Kiss G., Nagy B., Rácz, Juhász, Karcsics, Dankovics.

Gólszerzők: Szekeres (26.), Tóth K. (18.), ill. Binger (51.).

Az első félidőben a jól, egységesen játszó Újperint kétgólos előnyre tett szert. A második félidő elején egy tizenegyesgóllal szorosabbá tették a mérkőzést a vendégek. A folytatásban aztán hazai helyzetek következtek, amelyek kimaradtak. Megérdemelt az újperinti győzelem.

Zanat-Felsőcsatár 4-1 (2-1). Szombathely, vezette: Szabó II. Z.

Zanat: Szalay - LAKATOS ZS., PORKOLÁB, SZABÓ P., Gyurácz, MOLNÁR A., Stoica, Pörge (Szabó Z.), Tóth B., LAKATOS T., Bárdics.

Felsőcsatár: Szabó C. - Gerencsér, Wölfinger Sz. (Cobzaru), Csoknyai, Tóth A., Krancz (Kiss M.), Kopácsi, Schmalzl, Tieber, Böhm (Szabó B.), Horváth L. (Kiss G.).

Gólszerzők: Molnár A. 2 (35., 75.), Stoica (68.), Lakatos T. (38.), ill. Tóth A. (25.).

Egy kissé másnaposan kezdett a hazai csapat, de a vendéggól józanítóan hatott, így még a szünetig sikerült megfordítani az eredményt. A második játékrészben a Felsőcsatár mindent egy lapra feltéve rohamozott, de két zanati kontra megpecsételte sorsát. A győzelmet a zanati gárda a csapat mindenesének, Soproni Péternek 66. születésnapjára ajánlotta fel.

Söpte-Spari 1-2 (0-0). Söpte, vezette: Talabér N.

Söpte: Konetsny - Nyul, Szakács (Udvardi), Nagy K., Kovács E., Pusker (Kovács Zs.), Orbán, Tamás, Szakály (Kovács Zs.), Varga A., Kovács Sz.

Spari: Biró - Dienes, Varga B., Neubauer, Pulai, Varsányi N., Kelemen, Majtényi, Németh V., Németh R., Horváth Z. (Bolfán).
Gólszerzők: Tamás (85.), ill. Pulai 2 (75., 87.).

Az első félidő tapogatózó játékkal telt, a hazaiak előtt adódott két komolyabb lehetőség. A második félidőt végigtámadó söptei csapat ellen a Spari egy kontrából megszerezte a vezetést. Ám egy szép támadásból gyorsan egyenlítettek a hazaiak. Sőt, nem sokkal később ordító ziccert hibáztak. És ahogy ilyenkor lenni szokott, büntetett a vendég, egy védelmi megingást kihasználva értékes három pontot vihetett haza.

A Söpte-Spari rangadót a vendégek nyerték 2-1-re. A hazaiak csatára, Tamás László (balról) gólt rúgott, de a mérkőzés végén a szombathelyiek védője, Kelemen Győző lehetett elégedettebb Fotó: Unger Tamás

Gencsapáti-Tápláni KSK 3-3 (2-1). Gencsapáti, 60 néző, vezette: Németh L.

Gencsapáti: Szabolics - Plajszer, Pintér, Varga D., Vida, Horváth T., Buday, Lőrincz T. (Geröly Á.), Szigetvári, Tar (Domján), Vincze.

Táplán: Cserkuti - Badics, Balázs, Mikovics, Káldi, Rajzinger, Jantos, Polgár, Kajcsos (Szajkó), Kasza, Virág.

Gólszerzők: Szigetvári 2 (37., 50.), Tar (9.), ill. Badics 2 (35., 69.), Mikovics (47.).

Kiállítva: Szigetvári (90.), ill. Kasza (91.).

A hazai csapat korán vezetést szerzett, majd a mérkőzésen még kétszer került előnybe. A vendégek mindhárom alkalommal egyenlítettek. Az első félidőben a hazaiak uralták a játékot, de második félidei teljesítményük alapján a táplániak rászolgáltak az egy pontra.
Vasszécseny-Balog-unyom 1-0 (0-0). Vasszécseny, 100 néző, vezette: Takács R.

Vasszécseny: Pungor - PONGRÁCZ D. (Horváth G.), Balázs Á. (Szalai M.), PONGRÁCZ ZS., Viszked P. (Devecseri K.) - Imre B., Kőműves M. - Vadász T., Viszked B., Horváth Sz. (Horváth Á.) - Horváth D. (Valastyán D.).

Balogunyom: Für - Hajós, Balogh T. (Kiss M.), Szén P., Homor M., Kalmár, Homor D., Dávid, Farkas M., Nemes, Papp M.
Gólszerző: Viszked B. (70.)

Kiállítva: Kőműves (72.), ill. Farkas M. (10.).

A házigazda az első tíz percben eldönthette volna a három pont sorsát: kétszer is kapussal szemben álltak a hazai játékosok, majd egy szándékos kezezés után megítélt büntetőt sem sikerült gólra váltani. Vendégkiállítással párosult a szabálytalanság, de ez a hazai csapatot zavarta meg jobban. Csapkodóvá vált a játék, sok apró hiba tarkította a meccset.

A második félidőben ugyan nagy volt a hazai mezőnyfölény, de igazán nagy gólhelyzet egyik oldalon sem adódott. A vendégek az egész mérkőzésen kontrákra játszottak, de sok veszélyt nem jelentettek kapura. A 70. percben ismét egy jogos büntetőhöz jutott a hazai alakulat, amelyet már nem hibázott el. Ha kicsit nehezen is született meg, de teljesen megérdemelt a hazai győzelem.

Honvéd Sé-Bozsok 1-0 (1-0). Sé, 80 néző, v.: Marácz Z.

Sé: Földi - Balogh D., Kovács K. (Berta), Werderits, Süle (Farkas P.), Parti, Soós (Molnár B.), Kiss P. (Kiss B.), Kámán, Sümegi, Uri.

Bozsok: Miklós - Szalai, Dévényi (Iker), Horváth P., Mihácsi (Tóth G.), Kovács P. (Radics), Rapi, Tompek, Kiss M., Németh D., Pónácz.
Gólszerző: Süle (34.).

Kiállítva: Németh D. (38., Bozsok).

A szurkolók végig nyílt, élvezhető mérkőzést láthattak, amely parázs jelenetektől sem volt mentes - sőt még az első félidőben a vendégek egy jogos kiállítás miatt megfogyatkoztak. A hazai csapat próbálta fel-építeni támadásait, egy ilyen jól megkomponált akció végén egy szép góllal szereztek vezetést. A vendégek a kapu elé ívelt labdákkal próbálkoztak, eredménytelenül. Kitűnő játékvezetés mellett, a végig veszélyesebben játszó Sé minimális győzelme teljesen megérdemelt.