2017.02.22. 18:52

Jó formában van a SZoESE két gárdája

Szombathely - Két fordulóval az alapszakasz zárása előtt a Szombathelyi Egyetemi SE egyetemi kosárlabda-bajnokságban szereplő női és férfi csapata is biztosította helyét a felsőházban.

Szombathelyi Egyetemi SE-PTE-PEAC 66-61 (10-19, 16-17, 11-7, 29-18). - Szombathely, 50 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Lipics.

SZoESE: GUSZTAFIK 18, SIMON 18/6, Orsós-Bogdán 4/3, USZKAI 7, FEIG 10. Csere: Kovács 2, PLÓZER 7, Mezősi -. Edző: Szabó László.

Rengeteg hibával, görcsösen kezdte a meccset a SZoESE, csak a második negyedben sikerült lelassítani ellenfelét. De a harmadik negyedet így is 10 pontos hátránnyal nyitotta. Azonban nem adta fel, folyamatosan közelített ellenfeléhez és a 36. percben átvette a vezetést. A hajrában pedig kicsikarta a győzelmet.

Simon Cintia kulcsembere az egyetemi kosárcsapatnak, rendre stabil teljesítménnyel rukkol elő Fotó: Unger Tamás

Szombathelyi Egyetemi SE-ELTE-BEAC 75-41 (20-13, 14-9, 21-9, 20-10). - Szombathely, 50 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Sabáli L., Lipics.

SZoESE: GUSZTAFIK 19, SIMON 23, Orsós-Bogdán -, Uszkai 5, FEIGL 14. Csere: PLÓZER 12, Fekete 2.

Nehezen lendült játékba a SZoESE, de aztán átvette az irányítást, és egyre nagyobb e-lőnyre tett szert. A harmadik negyed végére pedig el is döntötte a találkozó sorsát.

- Ezzel a két győzelemmel már biztosan ott leszünk a legjobb négy között a harmadik vagy a negyedik helyen, vagyis a felsőházban folytathatjuk a rájátszást - jelezte a SZoESE trénere, Szabó László. - Gratulálok a lányoknak, mert hosszú ideje létszámproblémákkal küzdünk, nagyon sok a sérültünk, így minden győzelem fel-értékelődik!

Szombathelyi Egyetemi SE-Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem MOGAAC 104-66 (29-11, 15-22, 28-12, 32-21). - Szombathely, 30 néző, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Magyari T., Lipics L.

SzoESE: Horváth B. 8/6; FÖLDESI 19/3; MÉSZÁROS 18/3, GÁBOR 18, PERÁK 16. Csere: Balogh R. 4, Kerekes 2, Kovács B. -, KOZMA 6/6, Bereczki 3, NÉMETH A. 10/6. Edző: Kéri Péter.

Ősszel izgalmas mérkőzést játszott Győrben a két csapat, akkor három ponttal győztek a szombathelyiek. A hazai találkozón viszont ellentmondást nem tűrő, jól szervezett és helyenként kimondottan látványos játékkal magabiztos SZoESE-diadal született.

SMAFC NYME-Szombathelyi Egyetemi SE 70-63 (17-17, 10-13, 21-14, 22-19). - Sopron, 15 néző, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, v.: Hernitz, Rokob.

SzoESE: Kozma 12/9, Mészáros 13/3, FÖLDESI 19/3, Gábor 4, Perák 6. Csere: Németh A. 9/3, BERECZKI -; Balogh R. -, Kerekes -, Láng -.

Ezúttal is nagy csatát vívtak a szomszédvári riválisok. A kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen a végén a soproniaknak jött ki jobban a lépés.

- Összeállt a csapatunk, jól és eredményesen játszanak a fiúk, idei hat mérkőzésünkből ötöt megnyertünk - fogalmazott Kéri Péter, a SZoESE edzője. - Ennek köszönhetően már most biztosítottuk a helyünket a négy között, vélhetően a harmadik helyen zárjuk az alapszakaszt.