2016.02.10. 17:35

U18-as felsőházi kosárrajt vereségekkel

Megyei körkép - Megkezdődött a felsőházi rájátszás a kiemelt U18-as fiú kosárlabda-bajnokságban. A Körmendi Törpördögök és a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia is vereséggel rajtolt.

A nyugati és keleti csoport alapszakaszának 1-4. helyezettjei alkotják a felsőház mezőnyét. A csapatok magukkal vitték az egymás elleni eredményeiket, így a Körmend öt győzelemmel, egy vereséggel a második, a SZOKA két győzelemmel, négy vereséggel a hatodik helyről várhatta a keletiek elleni oda-visszavágókat.

Vasas Akadémia-Egis Körmend 79-68 (22-17, 23-16, 16-23, 18-12).

- Budapest, U18-as fiú kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Laczó 6/6, Molnár L. 19/3, Németh Á. 12, Oroszi V. 16, Bordács 13. Csere: Murai 2, Oroszi B. -, Csák -. Edző: Kocsis Tamás.

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a fővárosi gárda, mivel a szombathelyiek a lepattanókra nem koncentráltak eléggé, de főként, mert a dobószázalékuk botrányosan gyenge volt. 62-62-nél sikerült utolérni a házigazdát, de ezután elfogyott az erő, megérdemelten nyert a Vasas.

Budapesti Honvéd-Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 77-72 (16-22, 12-13, 22-20, 14-9, 13-8).

- Budapest, U18-as mérkőzés.

SZOKA: Kozma G. 16/6, Horváth B. 6/6 , Kiss M. 4, Németh Balázs 7/3, Durázi K. 21. Csere: Németh Bence 9/3, Rónai R., Horváth M. 6, Kovács Benedek 3, Körömi, Oláh, Zsámár. Edző: Svajda Gábor, Laki Ádám.

Jó kezdés után a nagyszünetig kisebb előnyre tettek szert a szombathelyiek. A második félidőben a hazaiak rajtoltak jobban. A végjátékban mindkét csapat sokat hibázott - és ez hosszabbításhoz vezetett. A ráadásból a jobban koncentráló Honvéd jött ki jobban.