Sportvilág

2014.07.27. 18:50

Négyből másodikok a magyar kosarasok

Két győzelemmel és egy vereséggel második helyen zárta Ausztriában a Négy Nemzet Tornáját a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Magyarország–Bulgária 71-63 (13-19, 12-12, 23-18, 23-14)

Felsőőr, férfi kosárlabda válogatott felkészülési mérkőzés.

Magyarország: Wittmann 10/6, Ferencz 13/6, Vojvoda 16/12, Tóth N. 3/3., Tóth Á. Csere: Keller 2, Eilingsfeld, Csorvási 10, Supola 7/3, Ruják 2, Dénes 8/6. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

A bolgárok legjobb dobói: Varbanov 14, Avramov 8/6, Nikolov 8, Vezenkov 8.

Az oberwarti Négy Nemzet Tornájának szombati játéknapjára nagyot javult a magyarok játéka. Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány pénteken 76-70-es vereséget szenvedett a portugáloktól. A magassági fölényben lévő, esélyesebb bolgárokat azonban sikerült legyőzni. A rajt ugyan nem volt jó, de a harmadik negyed végére a magyarok felzárkóztak, a negyedik etapban jócskán elhúztak és magabiztosan nyertek.

A körmendiek bedobója, Ferencz Csaba 13 pontot szerzett a bolgárok ellen. Fotó: Szendi Péter

Ausztria–Magyarország 65-66 (14-8, 17-14, 19-20, 15-23)

Magyarország: Ruják 10, Supola 6, Mészáros M. 7, Tóth N. 5/3, Tóth Á. 7. Csere: Keller 5, Csorvási 2, Pongó Ma. 8/6, Pongó Má. 3, Eilingsfeld 12/9, Thomas , Dobos.

A vasárnapi záró napon Ausztria ellen Sztojan Ivkovics a fiatalabbaknak, illetve azoknak szavazott bizalmat, akik addig kevesebb játéklehetőséget kaptak. A magyar együttes a mérkőzés több mint háromnegyedében hátrányban volt, a negyedik játékrészben parádézó Eilingsfeld János és Ruják András kiváló irányítójátékával 62-61-nél viszont átvette a vezetést. Fél perccel a vége előtt 65-65 állt az eredményjelzőn, végül a jobban büntetőző magyarok nyertek egy ponttal.

A négyes tornát két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárta Magyarország együttese Portugália mögött. Augusztus 10-én éppen a portugálok otthonában kezdik meg Ferenczék a hat mérkőzésből álló Európa-bajnoki selejtező-sorozatukat.