2021.06.02. 15:30
Utánajártunk, mennyibe kerül a mozgássérültek speciális eszközeinek szervizelése
A mozgássérülteknek becslések szerint egyötödük közlekedik mopeddel vagy közkeletű nevén EL-Góval. De vajon mi a teendő, ha meghibásodik a szerkezet?
Berki Viktória, Mozgássérültek Vas Megyei Egyesületének Ifjújsági csoportvezetője, 20210601, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás
Fotó: Unger Tamás
Oláh Jánosné, a Mozgássérültek Vas Megyei Egyesületének elnöke arról tájékoztatott, hogy az elektromos mopedet azoknak a betegeknek, akik hosszabb távot nem tudnak gyalog megtenni, de a kezük ép, a rehabilitációs főorvos írhatja fel. Közgyógyellátásban részesülők ingyenesen juthatnak hozzá, a többieknek az ár tíz százalékát kell fizetniük az eszközért.
Az átvételkor a tulajdonost tájékoztatják, hogy hova kell majd fordulnia meghibásodás esetén. Ha a kihordási időn – nyolc éven – belül javításra vagy például akkumulátorcserére van szüksége a mozgássérültnek, azt fel kell íratnia a háziorvosával. A szerviz a recepten felírt javításért közgyógyellátás esetén nem kérhet pénzt, illetve ennek hiányában is csak az összeg megfelelő százalékát.
Az egyesületi elnök figyelmeztet: amennyiben a szerviz „keretkimerülésre” hivatkozva pénzt kér a recepten felírt javításért, vagy nem vállalja a javítást, akkor az érintett az eszköz gyártójához is fordulhat, aki köteles azt a saját költségén javítani, illetve a kihordási idő végéig cserekészüléket biztosítani.
Kiemelt képünkön: Berki Viktória, a Mozgássérültek Vas Megyei Egyesületének ifjúsági csoportvezetője mopeddel közlekedik