2024.10.14. 19:12
Semmelweis Help! Több százezer magyarnak segíthet ez az applikáció
Hétfőtől felnőtt betegségek kapcsán is használható a Semmelweis Egyetem ingyenes, tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis Help.
Már több mint 187 ezren használták az ingyenes tünetellenőrző alkalmazást, a 2023 nyarán debütált Semmelweis Help -et, amely most új modullal bővült. Az immár 778 tünetet és 740 betegséget tartalmazó applikáció elsősorban heveny tünetek ellenőrzésére használható, elsődleges célja, hogy a betegek a megfelelő ellátási szintre jussanak segítségével - írja a vg.hu.
A Semmelweis Help tájékoztat arról, hogy a felhasználónak betegség vagy baleset esetén
- mikor kell elindulnia az ügyeletre,
- a kórházba,
- a szakorvoshoz, illetve
- otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.
Azoknak, akiknek a telefonján már ott van az alkalmazás, elég csak frissíteni a felnőttmodullal, a most csatlakozók pedig ugyancsak ingyenesen letölthetik az AppStore-ból, a Play Áruházból, illetve elérhető ezen a címen.
A hazai szinten egyedülálló fejlesztés hétfőn bejelentett bővítésén majdnem egy évig, 14 orvos és két kommunikációs szakember dolgozott.
A fejlesztés a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával valósult meg, a tartalmakat pedig a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ validálta.
A rendszer nem ad diagnózist,
de hiteles, orvosszakmailag megalapozott, a laikusok számára is érthető információkat nyújt arról, hogy mi okozhatja az észlelt tüneteket. A vérnyomásra, pulzusszámra, hőmérséklet-adatokra és egyebekre vonatkozó felhasználói válaszok alapján megmutatja az egyes betegségekkel kapcsolatos tünetegyezés mértékét, és azt, hogy az egészségügynek melyik szintjére kell fordulni az adott problémával.
A Semmelweis Egyetem fontos feladatának tekinti a három fő tevékenysége – az oktatás, kutatás-innováció és gyógyítás – mellett a lakossági edukációt is – mondta Merkely Béla rektor az alklamazás felnőtt modulját bemutató sajtótájékoztatón.
Az applikáció felnőttekre való kiterjesztése nemcsak a pácienseknek kínál új lehetőségeket, de hozzájárulhat az egészségügyi rendszer terhelésének csökkentéséhez is
– emelte ki Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója.
A teljes írás IDE kattintva olvasható el >>