2 órája
Olimpikonok élménybeszámolója Bucsuban - fotók
A Szombathelyi Dobó SE négy sportolója, valamint két edzője vendégeskedett a település művelődési házában, ahol főként a párizsi emlékeiket osztották meg a megjelent érdeklődőkkel.
Fotó: © Cseh Gábor
Szinte teljesen megtelt a közösségi épület nézőtere, ugyanis olyan sokan voltak kíváncsiak a rendezvényre, melyet Gál Sándor polgármester nyitott meg. Rövid köszöntőjében azt a hatalmas munkát emelte ki, mellyel a Dobópápa, azaz Németh Pál létrehozta a világ egyik legsikeresebb atlétikai műhelyét. Ezt a bázist pedig most fiai, azaz Németh Zsolt és Németh László edzők irányítják. Természetesen ők is részt vettek az élménybeszámolón, még pedig négy tanítványukkal, az olimpiai ezüstérmes Halász Bencével, valamint Gyurátz Rékával, Rába Dániellel és Varga Donáttal.
Olimpikonok élménybeszámolója Bucsuban
Fotók: Cseh GáborA remek hangulatú rendezvényen Horváth Zoltán sportújságíró kérdezte több mint egy órán át a vendégeket, akik remek párizsi sztorikkal, történetekkel szórakoztatták az érdeklődőket. Gyurátz Réka és Németh Zsolt például elmesélte, hogy miként „szöktek be” jegy nélkül Ligeti Dániel birkózóversenyére, Halász Bence a díjkiosztás felemelő pillanatainak részleteit osztotta meg a közönséggel úgy, hogy közben az olimpiai ezüstérmét is körbe adta, míg Varga Donát azt a véletlen eseményt idézte fel, amikor telefonálás közben összefutott a világ egyik legjobb kosarasával, a kanadai Shai Gilgeous-Alexanderrel. A későbbiekben persze másról is szó esett: Rába Dániel például bevallotta, hogy szívesen költözne feleségével Bucsuba, akivel nyolc gyermeket terveznek. Ebben a témakörben Gyurátz Réka már konkrétummal is szolgált, ugyanis elárulta, hogy áldott állapotban van, azaz első közös babájukat várják Németh Zsolttal, így a 2025-ös versenyévet mindenképpen kihagyja.
A rendezvény végén a közönség is kérdezhetett a sportolóktól és edzőiktől, akik az élménybeszámolót követően nem távoztak még, hanem egy remek hangulatú közös vacsorát is elfogyasztottak a megjelentekkel. Így lehetőség nyílott arra, hogy mindenki aláírassa a rendkívül nívós emléklapokat az olimpikonokkal, akik természetesen állták is a „rohamot”.