2024.07.23. 07:00

Schmeráék hatodik helyen zártak

Az NB I.-es Egis Körmend kosárcsapatának fiataljával, Schmera Gergővel a soraiban a hatodik helyen végzett U20-as nemzeti együttesünk a romániai korosztályos B divíziós kontinenstornán.

Schmera Gergő (bal szélen) és társai jól teljesítettek

Forrás: MKOSZ

Románia–Magyarország 94-62 (26-14, 22-19, 21-14, 25-15). Pitesti, U20-as B divíziós kosárlabda Európa-bajnokság, negyeddöntő, vezette: Izak (szlovák), Köyici (török), Zashchuk (ukrán).
Magyarország: Csendes 3/3, Meszlényi 2, Cseh 17, Hajdu 2, Csuti 5. Csere: Reizinger 5/3, Csátaljay 10/9, Halmai 7, Schmera 4, Bor 1, Kaye 2, Pleesz 4. Szövetségi kapitány: Carlos Vallejo.
A negyeddöntőben Románia várt a mieinkre, akik már az első félidő jelentős, 15 pontos hátrányba kerültek (48-33).Szünet után is magabiztos játékkal növelte előnyét a házigazda, amely az utolsó negyedre el is döntötte a meccset (69-47), a vége 32 pontos vereség lett, így válogatottunk az 5-8. helyért folytathatta a küzdelmeket.

Magyarország–Portugália 82-55 (16-9, 16-18, 21-15, 24-8). Pitesti, U20-as B divíziós kosárlabda Európa-bajnokság, 5-8. helyért, vezette: Zashchuk (ukrán), Cotrobas-Dascalu (román), Tukiss (lett).
Magyarország: Csendes 17/15, Bor 10/3, Hajdu 6/6, Cseh 15/3, Csuti 5/3. Csere: Reizinger 8/3, Meszlényi 2, Csátaljay –, Halmai 5, Schmera –, Pleesz 4, Kaye 10/3. Szövetségi kapitány: Carlos Vallejo.
Lendületesen kezdett a magyar csapat, amely mindössze 9 pontot engedélyezett a portugáloknak az első negyedben. Félidőig tartotta a lépést csapatunkkal a luzitán válogatott (37-32). Szünet után viszont fokozatosan léptek el Schmeráék, akik az utolsó negyedben mutatott pazar játékuknak köszönhetően végül fölényes, 27 pontos győzelmet arattak Portugália legjobbjai ellen.

Magyarország–Georgia 79-96 (22-20, 18-26, 20-23, 19-27). Pitesti, U20-as B divíziós kosárlabda Európa-bajnokság, 5-6. helyért, vezette: Misirovs (lett), Izak (szlovák), Marinakis (görög).
Magyarország: Csendes 13/6, Reizinger 10/3, Hajdu 5/3, Cseh 11/3, Csuti 13. Csere: Meszlényi 2, Csátaljay 11/9, Halmai 5/3, Schmera 1, Bor 4, Pleesz –, Kaye 4. Szövetségi kapitány: Carlos Vallejo.
Pontgazdag első negyedet eredményezett a magyar válogatott utolsó Eb-meccse, amelynek tétje az előkelő ötödik hely megszerzése volt. Ezt az etapot még megnyerték Schmeráék, utána viszont váltott és fordított Georgia, amely a nagyszünetre hatpontos előnyre tett szert (40-46). Fordulás után igyekezett ugyan faragni hátrányán nemzeti együttesünk, de Georgia tartotta, sőt növelte előnyét. Az utolsó negyedben sem történt csoda, válogatottunk hatodik lett a kontinenstornán. SD