Eredmények

Tegnap, 7:00

Teke NB I.: három vasi siker

A teke NB I. 3. fordulójában a vasi csapatok közül a Fülöp Borozó, a Szentgotthárd II. és a Nagymizdó is nyert.

Pápai Vasas TK I.–TOPIDO Nagymizdó SE 1:7 (3339-3419). Pápa, NB I.-es tekemérkőzés.
Nagymizdó: Bagi I. 564, Polgár 542, Bagi M. 576, Gergó R. 563, Nagy J. 618, Rejtli L. 556. Játékos-edző: Polgár Károly.
A Nagymizdó a Bagi Imre-Polgár párossal kezdett, mindketten derekasan küzdöttek, ugyan csak előbbi szerzett pontot, de mint később kiderült, ezen a napon csak ez az egy pont volt, ami nem a vasi csapathoz került. A folytatásban Bagi Milán, Gergó, Rejtli és a mérkőzés legjobb eredményét elérő Nagy József (618) is pontot szerzett. A remek összfának köszönhetően a Nagymizdó a vártnál könnyebben aratott értékes győzelmet.
Ifjúsági: 1:3 (952-966). Szabó B. 516, Mayer 450.

© Unger Tamás
A nagymizdói Nagy József 618 fát ütött. Fotó: Unger Tamás

Herendi VTK–Sárvári Kinizsi 8:0 (3434-3301). Herend, NB I.-es tekemérkőzés.
Sárvári Kinizsi: Banai 573, Gombos B. 561, Tóth P. 504, Hammer 566, Farkas I. 545, Boucsek 552. Játékos-edző: Farkas Imre.
A nagyarányú különbség nem tükrözi a mérkőzés képét. Minden párharcban nagy csatában dőltek el a csapatpontok sorsai, minden esetben a hazai csapat javára. Banai az utolsó szett utolsó gurításaiban kapott ki ellenfelétől, Gombos kiegyensúlyozott játékkal sem tudta tartani ellenfelét. Tóth előnnyel fordult a befejező szettre, azonban az utolsó pályán nagyarányú vereséget szenvedett. Hammer minden szettben partiban volt ellenfelével, de nem sikerült csapatpontot szereznie. A befejező sorban már csak a szépítésre maradt lehetőség, azonban minden szoros párharc itt is a hazai csapat javára dőlt el. Az ütött csapatfa a herendi pályán elfogadható, ezen a napon a hazaiak extrát nyújtottak.
Ifjúsági: 4:0 (1109-1041). Balázs 530, Németh M. 511.

Fülöp Borozó&Zöldfa Italker TSE–Bábolna SE 6:2 (3395-3275). Sárvár, NB I.-es tekemérkőzés.
Fülöp Borozó: Bejczi 551, Csuka 550, Németh A. 558, Vass 565, Kondora 566, Rozmán 605. Játékos-edző: Vass László.
Az első sorban a vendégek mindkét játékosa értékes két pontot szerzett , de Bejczire és Csukára sem lehetett panasz. Az első kör után 2-0-ra és 58 fával vezettek a vendégek. A második sortól kezdték ledolgozni hátrányukat a sárváriak, Németh és Vass is nyert és a csapatfa is már a hazaiaknál volt – 35 fával ment a Fülöp Borozó. Majd Kondora és Rozmán hozta a kötelezőt, előbbi mind a négy szettet behúzta, Rozmán pedig szállította a 605 fás teljesítményét. Nagyot küzdve a hazai együttes megfordította a párharcot, 6-2 -es győzelem lett a vége.
Ifjúsági: 3:1 (1012-1001). Kovács Á. 533, Somogyi/Korcz 479.

Nagykanizsa–Szentgotthárdi VSE II. 3:5 (3149-3166).  Zalaegerszeg, NB I.-es tekemérkőzés.
Szentgotthárd II.: László/Németh B. 516, Paár 513, Karba L. 518, Németh L. 530, Cserpnyák Á. 537, Györke 552. Játékos-edző: Cserpnyák Árpád.
Elsőként László és Paár szerepelt, László nem érzett rá a zalai pályára, de Németh csereként jól teljesített. Az első kör után 2-0-ra és 87 fával vezettek a nagykanizsaiak. A második körben Karbának az ellenfelénél több ütött fája nem ért pontot, míg Németh alkalmazkodva a pályához nyerni tudott, ekkor 3-1-re vezettek a zalaiak. A végén Cserpnyák  nehezen, de nyert, míg Györke magabiztosan szerezte meg az újabb csapatpontot és a szentgotthárdi győzelmet (3:5).
Ifjúsági: 0:4 (887-1008). Végvári G. 506, Iván O. 502.

Ajka Kristály–Csákánydoroszlói TE 6:2 (3258-3191). Ajka, NB I.-es tekemérkőzés.
Csákánydoroszló: Sütő 535, Meixner 549, Danyi 525, Márton G. 530, Horváth R. 508, Schvarz 544. Játékos-edző: Danyi Krisztián.
Jól kezdett a csákányi csapat, az első sorban Meixner pontot szerzett és 12 fa előnyre tett szert a vasi gárda. A második sor után 25 fával vezetett a Csákány és 2-2 volt a pontállás. A véghajrában az ajkaiak voltak élesebbek, így nem sikerült a bravúrgyőzelem.
Ifjúsági: 3:1 (1006-990). Velekei 528, Takács P. 462.