Helyi sport

2 órája

Teke Szuperliga: két vasi siker

A férfi teke Szuperliga 2. fordulójában a Balogunyom és a Répcelak nyert, a Szentgotthárd kikapott.

Répcelaki SE–Köfém SC 7:1 (3731-3367). Répcelak, teke Szuperliga-mérkőzés.
Répcelak: Danóczy 597, Tóth Á. 640, Bólya/Bek 576, Kozma 659, Móricz 637, Molnár 622. Edző: Kiss Zsolt.
Köfém: Sziklási Á. 550, Tóbiás 561, Kéri-Kineth 600, Sziklási L. 546, Németh I. 565, Botka 545.

© Cseh Gábor
A répcelaki Tóth Áron 640 fát ütött Fotó: Cseh Gábor

Danóczy játéka nem volt tűpontos, de nyerni tudott. Tóth Áron meg sem állt 640 fáig. A második sorban Bólya Tamás pontatlan játékkal 40 fás vereséget szenvedett az első szettben az ellenfél napi legjobb dobójával Kéri-Kineth Sándorral szemben. Bólya cseréje, Bek – bár megfordítani nem tudta a párharcot – 24 fára csökkentette a hátrányt. Kozma a nap legnagyobb eredményét hozta és négy szettpontot is gyűjtött mellé. Így az első két sor után 3:1-re vezettek a vasiak. A befejező sorban Móricz rutinosan hozta  a meccset, míg Molnár a tőle elvárt színvonalon teljesített. A jó hangulatú meccsen simán nyert a Répcelak.
Ifjúsági: 0:4 (973-1057). Szíjártó 483, Kiss B. 490.

Szentgotthárdi VSE–Zalaegerszegi TK 1:7 (3615-3763). Szentgotthárd, teke Szuperliga-mérkőzés.
Szentgotthárd: Cseh B. 602, Oswald 620, Borsos 606, Járfás 609, Cserpnyák M. 569, Pákai 609. Edző: Tróbert József.
Zalaegerszeg: Kakuk 635, Zapletán 678, Járfás 604, Horváth Z. 623, Németh A. 574, Farkas 649.
Az első sorban Cseh Bence jól játszott, viszont a vendégek klasszisa, Kakuk Levente kevesebbet hibázott és nyerni tudott. Oswald Dániel, a gotthárdiak legjobb eredményével (620) is simán kikapott Magyarország talán legjobbjától, Zapletán Zsombortól, aki 678 fával zárt. (0:2). A második sorban Borsos Bence és Járfás László is remekül játszott és bár négyből négy vasi is 600 felett teljesített, de szoros meccsben Járfás is alulmaradt. Borsos ki-ki meccset játszva győzni tudott, így még életben tartott némi reményt (1-3). A záró sorban azonban Pákai Zsolt hiába teljesített 600 fa felett, kikapott a remeklő vendég világbajnok játékos, Farkas Ádám ellen. Cserpnyák Martin is nagyon szoros meccset vívott, azonban sok hibáját kihasználta a zalaiak játékosa, Németh Attila, így ő is kikapott. A 7:1-es és 150 fás vereség azonban nem feltétlenül ad okot a csalódásra, hiszen hatból öt szentgotthárdi játékos lépte át a 600 fás határt.
Ifjúsági: 4:0 (1103-1021). Reibling 559, Kropf/Karba B. 544.

Balogunyom TK–Tiszakécske TSE 8:0 (3527-3326). Szombathely, VAOSZ-csarnok, teke Szuperliga-mérkőzés.
Balogunyom: Biró B. 594, Horváth M. 597, Cserei 559, Svajda Z. 602, Kuslics 567, Szabó A. 608. Edző: Svajda Győző.
Tiszakécske: Hűvös 602, Kokavecz F. 553, Méri 524, Kokavecz D. 581, Kiss V./Nyári 511, Kokavecz G. 555.
Az első sorban nagy küzdelem alakult ki. Horváth Márton az utolsó szettben dobott fantasztikus 186 fájával fordította maga javára a mérkőzést. Biró Benjámin fával ugyan kikapott, de 2,5 szettpontot szerzett, ezzel begyűjtötte a csapatpontot: 2:0-ra és 36 fával vezettek a balogunyomiak. Svajda Zoltán nagyon jó eredménnyel győzte le a szintén jól teljesítő ellenfelét. Cserei Gábor biztosan hozta a csapatpontot: 4:0 és 92 fa előnyük volt a vasiaknak. Kuslics Gergely egyenletes teljesítményt nyújtva megszerezte a győzelmet, Szabó Attila végig koncentráltan játszott, a mérkőzés legjobb eredményét – 608 fát – érte el. A két újonccsapat találkozóján a balogunyomi csapat jó teljesítményt nyújtva, biztosan győzte le a szimpatikus tiszakécskei gárdát.
Ifjúsági: 4:0 (1038-990). Tóth L. 540, Völgyi 498.