2 órája

Bajnokok Ligája: Lengyelországban nyert a Falco KC!

A lengyel Wroclaw vendégeként aratott értékes győzelemmel kezdte a kosárlabda Bajnokok Ligája 2024/2025-ös szezonját a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

Forrás: championsleague.basketball

A magyar bajnok Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I.-es kosárlabdacsapata már zsinórban ötödik alkalommal szerepelhet a BL csoportkörében. Szezonbeli első BL-meccsén a 18 szoros lengyel bajnok, tavalyi bronzérmes, friss Szuperkupa-győztes WKS Slask Wroclaw vendégeként lépett pályára.

WKS Slask Wroclaw - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-84 (13-22, 23-16, 21-21, 18-25).

Wroclaw, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Ciulin (román), Mitrovski (makedón), Barkauskas (litván).

Wroclaw: Whitehead 25/12, Ponitka 3, Golebiowski 10/6, Nunez 10/6, Bogucki 2. Csere: Penava 8, Blackshear 3, Kulikowski -, Senglin 3, Lynch 11. Edző: Miodrag Rajkovic.

Falco: Váradi 11/6, Pongó 9/3, Clark 8/3, Tiby 5/3, Popovic. Csere: Keller 7/3, Perl 29/6, Bognár -, Diggs 5/3. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-10. 6. perc: 10-14. 9. perc: 12-22. 13. perc: 20-24. 15. perc: 27-27. 18. perc: 33-33. 20. perc: 36-38. 24. perc: 48-46. 27. perc: 48-54. 30. perc: 57-59. 34. perc: 63-65. 36. perc:68-68. 39. perc: 71-74.

Kapkodó játékkal, kihagyott dobásokkal kezdődött a mérkőzés. A Falco higgadt le előbb, és Popovic négy pontjával, valamint Clark hármasával meglépett - sőt, Váradi is betalált távolról (3. perc: 2-10). Villámrajtot vett a Falco - az úgy 150 főt számláló roppant lelkes, hangos szombathelyi szurkoló nagy örömére! Kőkeményen védekezett a szombathelyi gárda, de azért kezdett belelendülni, zárkózni a Wroclaw (6. perc: 10-14). Ám visszaverte a felzárkózási kísérletet, 10 pontosra növelte előnyét Perl és Pongó pontjaival a magyar bajnok (9. perc: 12-22). Végül ebből a fórból kilenc maradt a kisszünetig.

A második negyedre visszatérve a Wroclaw kapta el inkább a fonalat, jól, gyorsan korsárlabdázott, kezdett ismét közelíteni - és mivel fel is zárkózott, időt kért Konakov mester (13. perc: 20-24). Kellett Diggs triplája (20-27)! De egyre csak közelített az ekkor már jól dobó, jól lepattanózó házigazda - és egyenlített (15. perc: 27-27). Azt viszont már nem hagyta ellenfelének a Falco, hogy fordítson. Lengyel időkérés szakította meg a meccset (27-33). Elkeseredett küzdelem zajlott minden egyes labdáért, dobóhelyzetért. Ismét a Falco érte el előbb az öt csapathibát, jöttek a hazai büntetők. És ismét egalizált a házigazda (18. perc: 33-33). Falco-időkérés után Váradi duplát, Perl triplát jegyzett - ám egy hazai időkérés után még egy lengyel tripla is beesett. Így Falco-előnyt, 36-38-as állást mutatott a szünetben az eredményjelző.

Akárcsak az első, a második félidő is kihagyott dobásokkal kezdődött - közel két percet kellett várni az első kosárra, egyenlített a Wroclaw. Amire Váradi ismét triplával válaszolt. Beindultak a csapatok, potyogtak a kosarak - és a mérkőzésen először átvette a vezetést a házigazda (24. perc: 48-46). Egy pillanatra. A folytatásban ugyanis ismét szombathelyi előnyt mutatott a tábla - elsősorban Perl ponterős játékának köszönhetően (27. perc: 48-54). Küzdött becsülettel a Wroclaw, és ismét felzárkózott két pontra (30. perc: 57-59).

A negyedik etapot Pongó triplája vezette fel. Majd Keller is betalált közelről - kezdett ismét előnyt kiépíteni magának a Falco (32. perc: 57-64). Természetesen hazai időkérés törte meg a vasiak lendületét. Következett egy lengyel tripla, majd egy hosszabb, küzdelmes gólcsend. Két hazai hármas után érezte azt Konakov mester, hogy időt kell kérnie (34. perc: 63-65). De továbbra is ott loholt ellenfele nyomában a Wroclaw. Popovic kosaraival azonban őrizte néhány pontos előnyét a vendég. Egy pillanatra ismét egyenlített a házigazda (36. perc: 68-68) - de jött ismét Perl, kétszer is (68-72). Az utolsó perc 71-74-es állásról kezdődött. Tiby pedig beköszönt távolról (71-77)! Időt kért a Wroclaw. Majd hazai triplát ünnepelhetett a közönség (74-77). Amire Perl duplával válaszolt (74-79). Maradt 29 másodperc, ismét időt kért a Wrolclaw. Ám kivédekezte a támadást a Falco, majd büntetőhöz jutott - Perl egyet dobott be (74-80). A nagy rohanásban ismét a Falco harcolt ki büntetőt, Clark is egyszer volt eredményes (74-81). Következett egy jó hazai büntető (75-81) - majd öt másodperccel a vége előtt szombathelyi időkérés. A meccset pedig Perl távolija zárta (75-84)!

Értékes győzelmet aratott, nagy csatát nyert - idegenbeli győzelemmel kezdte a BL-t a Falco!