2024.10.09. 20:14

Falco KC–Körmend: nehéz hazai diadal - fotók, videó

Vasi klasszikust rendeztek az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a szomszédvár Egis Körmendet fogadta – a rangadót nagy csatában nyerte meg a Falco.

Természetesen a címvédő, Bajnokok Ligája-szereplő Falco lépett pályára esélyesként. Ráadásul a körmendiek nélkülözték Durázi és Kiss Mátyás játékát.

Váltott pontok vezették fel a meccset – Pripiras két hármast is behintett a vendégektől. Aztán bemelegedett a Falco, jó védekezésből gyors támadásokat vezetett, és jöttek a triplák is – időt kért Forray mester (6. per: 19-10). Rendezte is a védekezését a vendég. De a hazai előny a második etap elején máris 10 pont fölé hízott – Diggs harmadik triplája után (12. perc: 36-21). Aztán 20  pontos fórt ünnepelhetett a hazai publikum (14. perc: 43-23). Ám a Körmend szívósan küzdött, próbálta látótávolságban tartani ellenfelét – be is nézett 10 pont alá (18. perc: 47-38)! Konakov mester rögtön maga köré gyűjtötte a tanítványait. Sebességet váltott a Falco, majd 13 pontos előnye birtokában vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 53-40) – de meccsben maradt a Körmend.

A második félidőt 6-0-ás rohammal kezdte a Falco (59-40). Gyorsan játszott a házigazda, palánk alatt nagy fölényben volt – de gyengén dobott. A vendég inkább egyéni villanásokkal próbált meccsben maradni. Nagy csatában annyit el is ért, hogy maradt izgalom a negyedik etapra (30. perc: 69-59). És vérszemet kapott a vendég, egyre szűkítette a hátrányát – két körmendi tripla is célba ért (32. perc: 71-65). Észbe kapott a házigazda, rendezte a védekezését, higgadtabb játékra váltott (34. perc: 79-67). De a motivált Körmend ott loholt ellenfele nyomában. Fokozódott az izgalom, a játékvezetők nehezen követték le az eseményeket... Szívós, kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Körmend. Nem tudtak teljesen megnyugodni a hazai szurkolók (37. perc: 86-74). Ugyanakkor a Falco rutinos módon azt azért elintézte, hogy tényleges győzelmi esélye nem volt a Körmendnek. Az utolsó perc 88-76-os állásról kezdődött – nyert a Falco.

A meccs nagy részét irányítása alatt tartott a címvédő, megérdemelten nyert, de ezúttal nem volt igazán éles – igaz, Perl nem lépett pályára.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 91-81 (28-19, 25-21, 16-19, 22-22)

Szombathely, 3015 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Frányó, Majos.

Falco: Váradi 10/3, Pongó 3, Clark 11/9, Tiby 16/3, Popovic 18. Csere: Keller 9, Diggs 9/9, Bognár 10, Kovács B. 5/3, Sövegjártó –, Versztó –. Edző: Milos Konakov.

Körmend: Williams 19/9, Kountz 18/3, Kiss B. –, Pipiras 9/9, Vuckovic 18. Csere: Gáspár –, Ferencz 9/6, Doktor 5/3, Schmera 3/3. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulás. 3. perc:6-5. 6. perc: 19-10.  12. perc: 36-21.16. perc: 43-23. 18. perc: 47-38. 20. perc: 53-40. 22. perc 59-40. 26. perc: 63-49. 30. perc: 69-59. 32. perc: 71-65. 34. perc: 79-67. 37. perc: 86-74. 39. perc: 88-76.

Kipontozódott: Diggs (40.).

Videó: Falco-Körmend lelátói hangulat

Edzői nyilatkozatok:

Milos Konakov: – Támadásban nem lehetünk elégedetlenek, hiszen dobtunk 91 pontot, kiosztottunk 22 gólpasszt. Viszont védekezésben voltak puhább időszakaink, ezért is tudott többször visszajönni a meccsbe az ellenfelünk – és ugye kaptunk 81 pontot. És a zóna ellenszerét is nehezen találtuk. Ritmustalan volt a játékunk, nem tudtunk 40 percen keresztül jó, koncentráltan kosarazni – szerencsére amikor kellett, sok energiát kaptunk a szurkolóinktól!

Forray Gábor: – Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert. De azért jár a dicséret az én csapatomnak is, hiszen többször is nagy hátrányból jöttünk vissza – ez mutatja a karakterünknek. Köszönet mindkét szurkolótábornak, remek volt a hangulat. A két csapat más célokért küzd, de úgy érzem, hogy okoztunk kellemetlen pillanatokat a házigazdának. Ebből a meccsből sokat lehet tanulni, és a tapasztalatokat majd akkor kell hasznosítani, ha a mi súlycsoportunkba tartozó ellenfelekkel játszunk – mert lesz bően ilyen ellenfelünk!