3 órája

Jobb volt a DEAC a Körmendnél - fotók

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság ötödik fordulójában végig kontrollálta a meccset a DEAC az Egis Körmend vendégeként és megérdemelten győzött.

Forrás: Szendi Péter

Egis Körmend–DEAC 80-85 (18-28, 23-14, 13-15, 26-28).

Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Fodor A., Kapusi G.

Körmend: Williams 24/12, Kountz 19/3, Durázi 6/3, Pipiras 8/6, Vuckovic 6. Csere: Gáspár 2, Doktor –, Ferencz 10/6, Schmera 5. Edző: Forray Gábor.

DEAC: Pongó Má. 8, Anderson 8, Drenovac 27/3, Williamson 14/9, Ostojic 21. Csere: Garamvölgyi –, Hőgye –, Kovács Á. 4, Neuwirth 3/3. Edző: Andjelko Mandics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-4. 6. perc: 13-14. 10. perc: 18-28. 13. perc: 25-34. 16. perc: 33-38. 20. perc: 41-42. 23. perc: 45-48. 27. perc: 49-55. 30. perc: 54-57. 33. perc: 57-65. 36. perc: 64-74. 39. perc: 70-83.

Kipontozódott: –.

A találkozó elején a város korábbi polgármesterét, Bebes Istvánt köszöntötte a körmendi klubvezetés az új polgármesterrel, Dr. Szabó Barnával. Az egykori városvezetőnek, aki nem mellesleg az MTE játékosa is volt, a klubért és a városért tett több évtizedes munkáját köszönték meg. Egyúttal a szurkolók előttis bejelentették, hogy újabb egy évig az Egis lesz ismét a névadó szponzora a Rába-parti piros-feketéknek. Éppen ezért az ünnepélyes feldobást az Egis körmendi telephelyének vezetője, Király István végezte el.

Durázi hosszabb kihagyást követően ezúttal a kezdőben lépett pályára. Az első negyed igazi ki-ki meccset hozott, komoly tempót diktáltak a csapatok, de alapvetően a DEAC irányította a meccset. Másfél perccel a negyed vége előtt még 18-20 állt az erdményjelzőn, a hajrában viszont egy 8-0-ás szériát repesztett a hajdúsági gárda, így egész komoly, 10 pontos hátrányba került a házigazda (18-28). A rövid pauza után sem változott különösebben a felállás, próbált ugyan kapaszkodni a Körmend, be is nézett 10 alá, de csakhamar visszatornászta kétszámjegyűre a különbséget a DEAC. A 14. percben 25-36-án magához hívta csapatát Forray Gábor.

A negyed közepére a hazaiak 5 pontra jöttek fel (33-38), érezhetően sebességbe került a vasi gárda, amit Mandic mester időkéréssel igyekezett megtörni. Nem sikerült, ugyanis lendületben maradt a Körmend, amely elől-hátul kezdett összeállni és a közönséggel szimbiózisban gőzerővel dolgozta le hátrányát. A 18. percben először sült el Ferencz Csaba keze távolról, ezzel pedig gyakorlatilag ismét egál lett a meccs (39-40). Mandic ismét időt kért és alaposan leteremtette játékosait. Az utolsó támadást a hazaiak vezethették, Ferencz triplakísérlete viszont kimaradt, így szűk egypontos DEAC-előnnyel zárult az első félidő (41-42). Közelről a debreceniek, míg távolról a házigazda célzott jobban. Nagy különbség mutatkozott két negyed után a lepattanókban, a cívisvárosiak ebben is jobbnak bizonyultak.

Fordulás a 23. percben Williams zsákolásával összejött az egyenlítés a Körmendnek (45-45), viszont innentől kezdve megint a futott a DEAC egy 7-0-ás szériát. Kountz fújt ébresztőt közelijével, de az újabb egyenlítés nem jött össze, így 54-57-ről következhetett a végjáték, ami borzalmasan indult körmendi szempontból. A DEAC ugyanis egy 8-0-ás rohanással sokadjára hagyta faképnél a piros-feketéket (54-65). Hét perc volt vissza, soknak, túl soknak tűnt ez a 11 pontos körmendi hátrány. Williams hármasa reményt adott ugyan a hazaiaknak, de válaszul Neuwirth is hintett egy triplát. Majd Kountz közelije kimaradt, cserébe Ostojicé bement (57-70), eldőlni látszott a találkozó. A Rába-partiak nem tudtak csodát tenni a hátralevő percekben, így a DEAC elvette a Körmend hazai veretlenségét.