Eredmények

2024.10.01. 07:00

Teke Szuperliga: répcelaki siker

A férfi teke Szuperliga 3. fordulójában a Répcelak hazai pályán legyőzte a Szankot. A Szentgotthárd Szegeden, a Balogunyom Zalaegerszegen maradt alul.

Répcelaki SE–Szanki OBSE  6,5:1,5 (3584-3420). Répcelak, Répce Aréna, teke Szuperliga-mérkőzés.
Répcelak: Danóczy 620, Tóth Á. 617, Bek/Iványi 539, Móricz 607, Molnár 606. Edző: Kiss Zsolt.
Szank: Rávai 505, Karsai 617, Tóth 587, Iványi 512, Kállai 517, Veres 582.

© Cseh Gábor
A répcelaki Móricz Zoltán 607 fát ütött. Fotó: Cseh Gábor

Az első sorban Danóczy Richárd simán verte ellenfelét, míg Tóth Áron és Karsai színvonalas meccset vívott, mindketten 617 fát dobtak. Az első kör után 1,5:0,5 volt az eredmény a hazaiak javára, akik közel száz fával vezettek. A második fordulóban a hazaiaknál Bek Péter kezdett, de nem ment neki a játék, Iványi  László érkezett a helyére. Ám a nyáron igazolt játékos sem remekelt, így ezt a meccset a szankiak nyerték. A másik pályán viszont Kozma – tudásához képest gyengébb teljesítményt nyújtva is – hozta a csapatpontot. A répcelakiak ekkor 2,5:1,5-re vezettek. Az utolsó sorban Móricz Zoltán és Molnár Pál is 600 fa fölé jutott, mindkét pont a Répcelaké lett. A hazai csapat összességében magabiztosan győzött.

Ifjúsági: 1:3 (1051-1119). Kiss B. 498, Szíjártó 553.

Zalaegerszegi TK–Balogunyom TK 7:1 (3728-3416). Zalaegerszeg, teke Szuperliga-mérkőzés.
Zalaegerszeg: Fehér 601, Németh A. 607, Horváth Z. 608, Pintér 634, Nemes 610, Zapletán 668.
Balogunyom: Kuslics 576, Horváth M. 609, Cserei 560, Biró 555, Szabó A. 603, Horváth F. 513. Edző: Svajda Győző.
A válogatottak sorát felvonultató bajnokesélyes Zalaegerszeg ellen csak a tisztes helytállás lehetett a balogunyomiak  célja. A zalaegerszegi hatsávos pályán az első sorban Cserei Gábor egy gyenge első szett után feljavult, de a vereséget nem tudta elkerülni. Horváth Márton nagyon jó játékkal, nagy küzdelemmel szerezte meg a csapatpontot. Kuslics Gergely az első két szettben ráijesztett az zalaegerszegi játékosra, de utána érvényesült a nagyobb rutin. 2:1-re és 71 fával vezettek a zalaiak. A második sorban Biró Benjámin csak az első szettben tudta tartani az ellenfelét, Szabó Attila nagy küzdelemben, csak az utolsó dobásokban maradt alul. Horváth Flóriánon érződött a meccshiány, ellenfele Zapletán Zsombor egyéni pályacsúccsal győzött. A Zalaegerszeg végül 7:1-re nyert.
Ifjúsági: 4:0 (1125-1030). Völgyi 482, Tóth L. 548.

Szegedi TE–Szentgotthárdi VSE 6:2 (3756-3572). Szeged, teke Szuperliga-mérkőzés.
Szeged: Jovetic 616, Somodi 612, Biró 643, Karsai 632, Szél 642, Kiss N. 611.
Szentgotthárd: Oswald 611,  Cseh B. 611, Járfás 587, Borsos 564, Pákai 589, Walcher 594. Edző: Tróbert József.
Az első sor jól alakult a szentgotthárdiak számára, ugyan egy fával a hazaiak, de 2-0-ra a szentgotthárdiak vezettek. A középső sorban viszont rákapcsoltak a szegediek, Bíró 643-as és Karsai 632 fás teljesítményével 2-2-re alakult az állás, de ekkor már több, mint száz fával a hazaiak vezettek. Gyakorlatilag az utolsó sorra már eldőlt a mérkőzés. A gotthárdiak megpróbáltak faragni hátrányukon, de ez nem sikerült, a hazaiak jól dobtak. A Szeged 6-1-re nyert, de a Gotthárdnak sincs oka szégyenkezésre a 3572 fás teljesítményével.

Ifjúsági: 3:1 (1181-1166). Reibling 557, Kropf B. 609.