Kétoldalú kapcsolatok

2024.11.11. 13:35

Kövér László a dél-kínai gazdasági térségben folytatta hivatalos látogatását

A házelnök Sencsenbe utazott, ahol Magyarországon befektető nagyvállalkozásokat keresett fel. Kövér László úgy fogalmazott, a közös munkának a gyümölcsei kezdenek beérni, és remélhetőleg ez nem egy korszaknak a vége, hanem egy újabbnak a nyitánya.

MW

A Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház ünnepi zsinata Kolozsváron

Forrás: MTI

Fotó: Kiss Gábor

A dél-kínai gazdasági térségben folytatta hivatalos látogatását Kövér László, a házelnök és Mátrai Márta háznagyasszony vezette parlamenti küldöttség Sencsenbe és Kanton városába utazott – közölte hétfőn az Országgyűlés Sajtóirodája az MTI-vel.

A közlemény szerint az Országgyűlés elnöke Kína legnépesebb és az ázsiai ország gazdasági növekedése hajtóerejének számító térségében Magyarországon befektető nagyvállalkozásokat keresett fel, és megbeszélést folytatott Huang Csupinggal, Kuangtung tartomány Népi Gyűlésének elnökével.

A két város a tartomány gazdasági, pénzügyi, technológiai és innovációs központja, amelynek közvetlen légi összeköttetése Magyarországgal nagyban hozzájárul az üzleti, befektetési, emberek közötti és kulturális kapcsolatok további kiszélesítéséhez és fejlesztéséhez

– tették hozzá.

Úgy folytatták, hogy Kövér László Sencsenben meglátogatta a kínai elektromos autókat gyártó piacvezető cég, a BYD székhelyét, felkereste az elektromobilitási alkatrészeket gyártó BTR vállalat fejlesztési központját és megbeszélést folytatott a Huawei vállalat vezetőivel.

Ezek a vállalatok magyarországi befektetéseikkel jelentősen hozzájárulnak a magyar gazdaság versenyképességének növeléséhez, a technológiai fejlesztéshez, illetve több ezer új munkahely létrejöttéhez – fűzték hozzá.

Az elmúlt egy évtizedben nagyon sokan és sokat dolgoztak annak érdekében, hogy kiaknázzák a hazánkban 2010-ben meghirdetett keleti nyitás politikája és a 2013-ban elindult Övezet és Út stratégiája adta lehetőségeket, amelyek alapja nem csupán egy szerencsés találkozás, hanem a hasonló világfelfogás

– mondta a házelnök a közlemény szerint.

„2017-es, első Kínában tett látogatása óta Magyarország és Kína is nagy fejlődésen ment keresztül, aminek eredményeképpen a kétoldalú kapcsolatok is nagymértékben kiszélesedtek. Most érkeztünk el ahhoz az időszakhoz, amikor ennek a közös munkának a gyümölcsei kezdenek beérni, és nagyon reméljük, hogy ez nem egy korszaknak a vége, hanem egy újabb korszaknak a nyitánya” – fogalmazott Kövér László a közlemény alapján.

Hozzátette, hogy az új magyar gazdaságpolitikának, amit a semlegesség gazdaságpolitikájának is neveznek, az az értelme és lényege, hogy új találkozási pontot kínáljon a Kelet és Nyugat befektetői, szűkebb értelemben az autógyártó-ipar számára. Országgyűlési képviselőink pedig a jövőben is mindent megtesznek annak a jogszabályi és politikai környezetnek a kialakítására, amely révén még több befektető talál otthonra Magyarországon – közölte.

A világ fejlődő, békés jövője attól függ, hogy együttműködő partnereket keresünk a világban vagy pedig riválisokat. Magyarország méreténél és történelménél fogva abban érdekelt, hogy a világ ne blokkosodjon, hanem minél több befektetőt, üzlettársat tudjon magának megnyerni, kölcsönös előnyök alapján

– áll a közleményben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában