3 órája

Rangadót nyert a Falco a Paks ellen - közte tíz! - fotók

Szombathely Az NB I.-es kosár­labda-bajnokság 5. fordulójának rangadóján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely küzdelmes meccsen gyűrte le a Paksot (87-77).

Forrás: Unger Tamás

A címvédő Falco – amely mind a négy hazai bajnokiját megnyerte – szerdán még Bajnokok Ligája-meccset vívott, a vendég olasz Reggiana gárdáját gyűrte le 78-71-re. A Paks, a sárga-fekete gárda egyik legfőbb kihívója szintén veretlenül érkezett a szombathelyi rangadóra – soraiban többek között azzal a Benke Szilárddal, aki az elmúlt években még a Falco-mezében halmozott sikert sikerre. De az ASE amerikai centere, Lake is volt bajnok a Falcóval. A Paks két légiósa, Lockett és Joseph játékára betegség miatt nem számíthatott.

A Falco remekül, többek között két triplával nyitott. De az ASE is könnyedén került helyzetben, a megszokotthoz képes szellősebb volt a hazaiak védekezése. Vezetett a Falco, de csak néhány ponttal. Aztán kezdett kinyílni az olló (4. perc: 15-6). Majd ki is engedett a házigazda, elrontott néhány könnyelműen elvállalt dobást, amit büntetve zárkózott a vendég (6. perc: 15-11). Ettől függetlenül kézben tartotta az irányítást a házigazda. A vendég büntetőkkel araszolgatott. A negyed hajrájában el is érte a 10 pontot a különbség (9. perc: 26-16). Végül 13 ponttal nyerte meg az első etapot a házigzada. A második negyedet viszont 6-0-val kezdte az ASE (13. perc: 29-22). Perl törte meg a hazai gólcsendet – amire több mint három percet kellett várni. Aztán mielőtt igazán belelendült volna a Falco, rögtön időt kért a paksi kispad (33-22). Használtak a tanácsok, sikerült kizökkenteni ritmusából a rendkívül gyengén dobó Falcót, ismét szoros állást mutatott az eredményjelző (17. perc: 33-29). Sőt, egyenlített az ASE (35-35)! Végül ezzel a döntetlen állással vonultak nagyszünetre a felek – a második negyedben mindössze 6 (!) pontot dobott a Falco...

A második félidőt paksi dupla vezette fel, amire 6 ponttal válaszolt a Falco (22. perc: 41-37). Érezhetően sebességet váltott, és rendezte védekezését a házigazda. Volt feszültség is a pályán: Révész és Clark szólalkozott össze. Erős tempót diktált a szombathelyi gárda, egyre nehezebben tartotta a lépést az ASE (25. perc: 51-41). A folytatásban aztán állandósult a 10 pont körüli, fölötti hazai fór (28. perc: 59-48). De az ASE nem adta fel, ismét visszajött a meccsbe (30. perc: 62-58). Sőt, Chandler szinte mindenhonnan betalált, egyedül vitte a hátán a Paksot – míg a másik oldalon Diggs tüzelt remekül távolról. A Falco próbálkozott a BL-szintű, kemény védekezéssel, amit rengeteg faulttal jutalmaztak a játékvezetők (33. perc: 71-66).  Lassan ismét átvette az irányítást a Falco – időt is kért Flevarakis mester. Szoros állásnál közelített a hajrá, lőtávolban tartotta ellenfelét az ASE. De úgy tűnt, hogy a hajrát azért le tudja menedzselni a Falco – így is történt. Az utolsó perc 82-77-es állásról kezdődött. És innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet az ezúttal kissé fáradt csapat benyomását keltő, de jól küzdő Falco.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű 87-77

(29-16, 6-19, 27-23, 25-19)

Szombathely, 2900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Goda, Minár

Falco: Váradi 16/6, Pongó 1, Clark 4/3, Tiby 11/9, Popovic. 12 Csere: Perl 19, Keller 6, Diggs 18/18, Bognár –. Edző: Milos Konakov.

Paks: Chandler 22/9, Benke 21/6, Dorogi –, Eilingsfeld 12/6, Lake 9. Csere: Révész 4, Halmai 9, Kovács Á. –, Kucsora –. Edző: Kostas Flevarakis.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 15-6. 6. perc: 15-11. 9. perc: 26-16. 13. perc: 29-22. 17. perc: 33-29. 19. perc: 35-35. 20. perc: 35-35. 22. perc: 41-37. 28. perc: 59-48. 30. perc: 62-58. 33. perc: 71-66. 36. perc: 76-68. 39. perc: 82-77.

Kipontozódott: –.

Milos Konakov: – Gratulálok a fiúknak, hiszen kemény időszak van mögöttünk - tíz nap alatt négy meccset játszottunk. Mind a négy meccs nagyon fontos, nagyon nehéz volt, és nagyon örülök, hogy ilyen eredményekkel jöttünk ki ebből a sorozatból! A mai meccsen voltak hibáink, de a fejek rendben voltak, ezért tudunk a végén jó döntéseket hozni, és nyerni. Most kicsit örülünk, kicsit pihenünk – aztán megyünk tovább!

Kostas Flevarakis: – Gratulálok a Falcónak - a hétközi BL-győzelméhez is. Akkor egy kicsit gyengébben dobott ellenfelünk, ma sajnos jobban. Nem a legjobb előjelekkel készültünk a meccsre, hiszen hiányzott két fontos játékosunk a rotációból, Chandler pedig kisebb gyomorproblémákkal vállalta a szereplést - valamint Lake már első félidőben begyűjtött három faultot. Az egyik szemem sír, a másik nevet: a nehézségeink ellenére is jól küzdöttünk, végig volt esélyünk a győzelemre, ám végül kikaptunk. De büszke vagyok a csapatomra!