2 órája
Mi lesz a sorsa a szentgotthárdi kaszagyári negyednek?
Beszámolók, útfelújítások: sok minden napirendre került a legutóbbi szentgotthárdi képviselő-testületi ülésen. A kaszagyári negyed ügye is: mi lesz a sorsa?
Fotó: © Unger Tamás
Október 30-án a lejárt határidejű határozatokról, a két ülés között történt fontosabb eseményekről, valamint a Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal munkájáról szóló beszámoló elfogadását követően az önkormányzat vagyongazdálkodásának helyzetéről, illetve a 2025. évi vagyongazdálkodási irányelvek elfogadásáról, valamint a kaszagyári negyedről döntöttek a képviselők.
A kaszagyári negyed ügye igazi kihívás
A részletes beszámolóból kiemelhető a kaszagyári negyed felújításának, hasznosításának a fontossága - az önkormányzat számára a vagyongazdálkodás területén ez jelenti a legnagyobb kihívást. A közel hathektáros területen elvégzendő feladatok finanszírozásához pályázati vagy kormányzati támogatásra lesz szükség. Az ott álló üres raktárak egy részének átmenetileg tárolási célra történő bérbe vételére mutatkozik igény, így ebbe az irányba érdemes elmozdulni - írták.
Az önkormányzati lakások kapcsán elmondható, hogy a lakáskoncepcióban foglaltak szerint gazdálkodik a város a lakáscélú ingatlanokkal, a felújítások az anyagi lehetőségek függvényében folynak, de sor kerül értékesítésekre is. Az üzlethelyiségek esetében azonban a cél a hosszútávú kiadás.
Október végéig 2024-ben nem volt halálos baleset
Minden évben megtalálható a napirendi pontok között a közlekedés helyzetét tárgyaló előterjesztés. A témával kapcsolatban Knob Ernő rendőr alezredes, a Körmendi Rendőrkapitányság parancsnoka adott tájékoztatást a képviselő-testületnek. Elmondta, hogy idén nem volt még halálos baleset Szentgotthárd területén, illetve a tavalyi évhez képest csökkent a balesetek száma a térségben.
Több, mint 100 millió forint utakra, járdákra
A beszámoló szerint több mint 100 millió forintnyi fejlesztés történt, vagy van még folyamatban, amely során járdák, hidak és utak újultak meg, illetve károsodott partfalat állítottak helyre.
A belterületi utak fejlesztésére benyújtott pályázat - amely összege csaknem 650 millió forint - egyelőre tartaléklistán van, pozitív elbírálás esetén megújulhatna jó néhány útszakasz a városban. Több lakossági jelzés, kérelem is érkezett az előterjesztéshez, amelyek vizsgálata után úgy döntött a testület, hogy a Vadvirág utcában mezőgazdasági vontatóval behajtani tilos táblát helyeznek ki, az Örökzöld utca nem lesz egyirányú, a Kossuth Lajos utcai Spar üzlet Széll Kálmán tér felőli oldalánál három parkolóhely az üzletbe történő áruszállítás alkalmával a reggeli órákban csak erre a célra használható, ebben a lakosság türelmét és közreműködését kérik.
Szintén visszatérő téma a temetők üzemeltetéséről szóló beszámoló. A temetők üzemeltetését és a kegyeleti feladatokat a SZET Szentgotthárdi Kft. látja el, az elmúlt évben is a megállapodásban foglaltak szerint történt e tevékenység. A fejlesztésekre, felújításokra e területen is az anyagi feltételek rendelkezésre állása függvényében volt lehetőség, de a rendszeres fűnyírás és karbantartás mellett megtörtént egyebek közt a szentgotthárdi temető ravatalozójának tetőjavítása, a jakabházi temetőben kiskapu elhelyezése és betonozott járda készítése, a zsidai és a farkasfai temetőben a főbejárati kapu cseréje, Rábakethelyen pedig kerékpártároló elhelyezése.
Újabb óvodai csoport indítását kezdeményezték
A személyes gondoskodást nyújtó szociális szolgáltatók fenntartója évente egy alkalommal értékeli a szakmai munka eredményességét. Szentgotthárdon a Városi Gondozási Központ, a Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Szentgotthárd és Kistérsége Egyesített Óvodák és Bölcsőde Tótágas Bölcsődéje lát el ilyen feladatot. A szakmai munkát jó színvonalúnak értékelték, az emelkedett gyermeklétszámokra tekintettel pedig javasolták a fenntartónak, hogy a Tótágas Bölcsődében engedélyezze az újabb (hatodik) csoport elindítását és az alkalmazotti létszám ehhez szükséges megemelését 2025. január elejétől.