2023.09.05. 08:00

Vármegyei II. osztály: tíz gól (!)Telekesen és Rumban, érdekesen fújta a meccset a bíró Bajánsenyén - fotók

A 3. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Fotó: © Cseh Gábor

Észak

Boba SE–Kőszegi Lóránt FC 2-0 (1-0). Boba, vezette: Ódor Á.

Boba: Fábián – Balogh Mi., Magyar (Nagy R.), Horváth B., Bugyi, Sebestyén (Porkoláb), Balogh Ma. (Fodor), Szabó J., Dákai, Gorácz, Szigeti (Prépost).

Kőszeg: Berber – Marti, Lintner (Botos), Szolyák, Gugcsó, Kovács Zs., Réti, Toldi, Kiss B., Mézer (Varga D.), Rácz.

Gól: Magyar, Bugyi.

Kemenesmagasi FC–Pecöl SE 1-0 (0-0). Kemenesmagasi, v.: Bagoly G.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Poós, Molnár Zs., Horváth T. (Kelemen), Palotai, Csite, Kerekes (Csempesz), Kopházi, Peresznyei (Szita), Szénégető (Bándoli), Molnár T.

Pecöl: Kollarics – Kurucz, Szabó P., Sipos, Farkas A., Hóbor, Joó, Horváth N. (Kiss B.), Németh Z. (Maczek), Kasza K., Kasza P.

Gól: Molnár T.

Kiállítva: Kopházi (76., Kemenesmagasi).

Kemenesalja FC–Szeleste-Pósfa SE 6-0 (3-0). Vönöck, v.: Pázsi M.

Kemenesalja: Kovács K. – Szakál (Pethő), Horváth B. (Géczi), Lőrincz (Őri), Péter, Kóbor, Balázsi, Erdélyi, Ölbei (Hujbert), Varga R., Binder (Czöndör).

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Maráczi, Szele, Fülöp, Pethő (Horváth M.), Molnár G., Baranyai, Kiss Á., Kovács R., Horváth L. (Németh B.), Földi (Kovács M.).

Gól: Péter (2), Binder (2), Kóbor, Lőrincz.

Kiállítva: Szele (59., Szeleste-Pósfa Se).

Schott Lukácsháza SE–Répcelaki SE 5-0 (4-0). Lukácsháza, 150 néző vezette: Busi L.

Lukácsháza: Bán – Bolfán (Markó), Szentkúti, Döbör (Ágoston), Gombás, Horváth M. (Németh Cs.), Krancz (Baumgartner), Csuka, Rozmán, László (Németh N.), Bősze.

Répcelak: Németh M. – Horváth Z., Kiss Z., Németh G., Sátori (Halász), Szabó B., Krétai, Pinezits, Horváth  Z., Csontár (Baranyai), Gallen.

Gól: Gombás (2), László, Horváth M., Rozmán.

A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést, sorra alakította ki a helyzeteit. A fölénye pedig gólokká élrett: a félidőben már négy góllal vezetett. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abban maradt, nagy hazai mezőnyfölénnyel, igaz, már kevesebb helyzettel A végén alakult az 5-0-ás végeredmény is. Az első játékrészben a hazaiak akár nagyobb arányban is vezethettek volna. A második játékrészben már csak a különbség volt kérdéses. A szebb napokat látott Répcelak becsülettel küzdött, de nem volt esélye a jobb erőt képviselő Lukácsháza ellen.

Gérce-Vásárosmiske KSE–Merseváti SE 3-1 (1-0). Gérce, v.: Sály K.

Gérce: Komáromi Z. (Lengyel) – Pencz, Lakatos, Németh B., Kiss L. (Kövesdi A.), Lerik, NUNKOVICS (Komáromi A.), Kovács T., CSONKA, Kövesdi D., Németh Z.

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes (Magyar), Barabás, Takács M. (Kulman), Orbán, Homlok, Nagy Á., Takács B., Szalai, Döbröntei.

Gól: Németh B., Nunkovics, Lerik, ill. Gönye.

Több játékosát nélkülöző hazai csapat hozta a kötelezőt.

Elektromol-Spari FC–Bozsoki Se 1-1 (1-1). Szombathely, v.: Elek T.

Spari: Pungor – Tóth A. (Tóth M.), Jónás, Boldizsár (Varsányi), Pados (Sipos), Majtényi, Láda, Farkas Henrik Milán, Schmidt, Horváth Sz., FARKAS HENRIK.

Bozsok: Farkas G. – KRATOCHWILL, Fáth (Szenteleki B.), Pál (Horváth P.), Dévényi, Varga B., Kovács P., Kaposi (Iker), Tompek, Németh O., Kiss M.

Gól: Farkas Henrik, ill. Kratochwill.

Küzdelmes, sportszerű meccs, jó játékvezetés, igazságos döntetlen.

Sé Honvéd SE–Uraiújfalu SE 1-3 (0-1). Sé, 150 néző, v.: Pázsi M.

Sé: Földi – Kiss Mi., Molnár B. (Dénes), Kovács K., Werderits, Halmos, Nemes, Pados (Parti), Lendvai (Katzler), Kiss Má., Kiss Márton Balázs.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó Má., Gáspár (Csete), Gallen, Szabó B., Burka (Pethő), Simon, Pungor, Binder, Szabó T., Keszei (Vörös).

Gól: Halmos, ill. Szabó T., Pethő, Szabó Má.

Kiállítva: Parti (84., Sé).

A mérkőzés előtt a séi csapat nemrégiben elhunyt elnökségi tagja, Stercz Imre emléke előtt adózott. Mindkét csapat az első győzelem megszerzéséért hajtott. Ennek megfelelően hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A félidő felénél a vendégek egy szerencsés góllal vezetést szereztek. A második félidőben sem hagyott alább az iram, tíz perc telt el, amikor egy véleményes kontrát fejezett be góllal a vendég. Gyorsan jött a hazai válasz, de egy védelmi megigást könyörtelenül kihasznált a látogató, ismét két gólos lett az előnye. A hátralévő 20 percben sok volt az adok-kapok,  parázs jelenet, de az eredmény már nem változott. A vendégek győzelme megérdemelt a továbbra is sok játékosát nélkülöző, kisebb gödörben lévő Sé ellen.

Alsóújlaki SC–Gencsapáti KSE 1-4 (1-1). Alsóújlak, v.: Horváth P.

Alsóújlak: Gábor – Gampel (Pintér), Kaposi, Hantó (Toldi), Varga K., Pados (Varga N.), Varga Á., Káldi (Papp A.), Vasas, Hancz (Nagy Z.), Varga R.

Gencsapáti: Tóth Á. – Kovács G., Janzsó, Sulyok (Jónás), Soldatenko, Dancs (Markó), Fülöp (Tóth B.), Egyed, Lőrincz, Janek, Skrapits (Böndicz).

Gól: Varga R., ill. Soldatenko (2), Kovács G., Fülöp.

4. forduló, szombat, 18.00: Kőszeg–Gérce. Vasárnap, 17.00: Alsóújlak–Lukácsháza, Gencsapáti–Kemenesalja, Szeleste–Sé, Uraiújfalu–Kemenesmagasi, Pecöl–Spari, Bozsok–Boba, Mersevát–Répcelak.

Dél

Telekes MEDOSZ SE–Szentpéterfai SE 5-5 (2-2). Telekes, vezette: Pintér B.

Telekes: Blaskovics – Dézsi (Osbáth), Németh M., Orsós (Nyári), Görcsi P., Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze (Valkóczi), Kónya Sz., Görcsi D.

Szentpéterfa: Páll B. – Hazafi, Udvardi (Páll Sz.), Török R. (Török A.), Wágner, Geosits, Gaál (Skrapits I.), Skrapits D., Homor, Major, Hoós.

Gól: Görcsi P. (2), Németh M. (2), Kónya Sz., ill. Skrapits D. (2), Skrapits I., Gaál, Török R.

Kiállítva: Görcsi D. (89., Telekes).

Bajánsenye SE–Egyházasrádóci SE 1-2 (0-1). Bajánsenye, 100 néző, v.: Füst Á.

Bajánsenye: Kalamár – Kiricsi, Kósa, Horváth M., Kosár, Fábián (Koczor), Vitéz (Papp), Horváth Z., Propszt, Horváth A. (Kolti), Horváth B.

Egyházasrádóc: Bali – Németh Martin, Bányik, Varga, Krajczár, Halász (Zimonyi), Németh Marcell (Németh G.), Pataki, Mészáros, Spanyó, Horváth B. (Filipovits).

Gól: Kosár, ill. Németh Marcell, Németh Martin.

A két jól felkészült csapat hajtós, jó színvonalú mérkőzést vívott. A vendégek az elején támadólag léptek fel, gólhelyzetbe is kerültek, majd egy szöglet után a vezetést is megszerezték. A hazaiak a félidő közepére vették fel a játék ritmusát, de támadásaikban nem volt átütő erő. A második félidőben hullámzó játék folyt, a vendégek egy kontra végén 11-eshez jutottak. Amit a vendégek játékosa az „égbe” lőtt. A partjelző beintésére a játékvezető a büntetőt megismételtette. Kétgólos előnybe került a Rádóc. A hazaiak küzdöttek, de csak a szépítésre maradt idő. A kritikán aluli, egyoldalú játékvezetés, a büntető érthetetlen újrarúgatása a hazaiaknak három pontba került...

Tanakajdi TC–Nárai SK 2-1 (0-0). Tanakajd, v.: Imre B.

Tanakajd: Hankó – Kölkedi, Marcz G., Orsós, Németh Zs., Marcz M., Preiczer, Nagy K. (Balázs), Varga M., Szalai (Asztalos R.).

Nárai: Holbok – Bárdics (Czirók), Máté (Horváth D.), Vajda (Takács), Odler, Marsai, Tamás, Sásdi, Lakatos, Hompasz, Szén.

Gól: Marcz G., Marcz M., ill. Vajda.

Az első félidő egyenlő felek küzdelmét hozta, gól nélküli állásnál vonultak le a felek a pályáról. A 63. percben egy egyértelmű szabálytalanságból induló akció végén megszerezte a vezetést vendég. Ez felpaprikázta a hangulatot – a nézőtéren és a pályán egyaránt. Majd egy szép fejes góllal egyenlített a hazai csapat, sőt, a legvégén a győztes találatot is megszerezte. A győzelemért többet tevő Tanakajd megérdemelten nyert.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Tutitextil-Körmend VSE 2-2 (0-1). Felsőcsatár, v.: Kondor T.

Felsőcsatár: Sásdi – Szabó B., Cobzaru (Schmalzl), Horváth L., Vajda (Kopácsi), Szmolek (Krajczár), Böhm, Márovics, Hábetler, Virág (Windisch), Bugnits.

Körmend: Nagy M. – Berta, Papp P., Tompa (Gaál), Horváth Á., Szatmáry, Szemes, Petrovics, Kiss B. (Németh N.), Frühvirth, Molnár I. (Kocsis).

Gól: Schmalzl, Kopácsi, ill. Gaál, Frühvirth.

Rum KSC–Őriszentpéter SE 9-1 (3-1). Rum, v.: Talabér N.

Rum: Marcz – Székely, Horváth T. (Kovács Z.), Pupp (Molnár M.), Fülöp, Vadász, Koronczai, Leitgeb (Tárkányi), Rosta (Reznyák), Kalmár, Horváth Á. Edző:

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihályka, Róka, Szabó S., Németh A., Sály, Farkas M., Mihály, Szép, Gaál.

Gól: Koronczai (4), Horváth Á. (2), Székely (2), Vadász, ill. Róka.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–AGS Jáki SZSE 3-1 (2-0). Szombathely, v.: Koronczai C.

Gyöngyöshermán: Gábriel – Farkas G., Kis Z., Kis L. (Neudl), Rozner (Nagy T.), Bazsó, Kopácsi, Kondor (Balázs), Bihun, Séfer, Kovács D.

Ják: Dobos – Hajós, Farkas E., Máté (Wágner), Homor, Molnár T., Tóta, Tót, Vizserálek, Kalmár, Bőle (Svób).

Gól: Kopácsi, Rozner, Kis Z., ill. Kalmár.

Kiállítva: Kis Z. (94., Gyöngyöshermán).

Jól kezdték a találkozót a hazaiak, ennek köszönhetően az első játékrészben két gólos előnyre tettek szert. A második félidőben szépített a Ják, de a hazai csapat erre is tudott reagálni, így kialakult a 3-1-es végeredmény.

ÖTE Ikervár FC–Újperint SE 0-3 (0-2). Ikervár, v.: Bíró O.

Ikervár: Takács – Horváth D., Teveli, Őri (Molnár B.), Rövid, Horváth B. (Palkovits), Varga M., Pásti, Varga R., Vincze, Viszkeleti.

Újperint: Tanai – Katona, Kovács Áb., Horváth M., Hegedűs, Kiss R. (Sásdi), Kovács Zs. (Kovács G.), Szabó Z. (Kiss K.), Szalay (Fritz), Horváth B., Karvalics.

Gól: Hegedűs, Katona, Kovács Zs.

Nagy iramban kezdtek a vendégek, szervezetten, magabiztosan játszottak. A jól és veszélyesen játszó szélsőik okoztak problémát hazai oldalon. Aztán a kezdeti rohamokat „túlélve” a házigazda is felvette a ritmust – egy nagy bedobás után a vendégeket kapusuk bravúrja mentette meg a góltól. Az első újperinti találat megfogta a hazai csapatot – innentől a vendégek magukhoz ragadták az irányítást. Korrekt játékvezetés mellett megérdemelt vendégsiker született. A hazaiak, amit tudtak megtettek, küzdöttek becsülettel – ami most nem párosult eredménnyel.

4. forduló, vasárnap, 17.00: Nárai–Bajánsenye, Egyházasrádóc–Ikervár, Újpeint–Gyöngyöshermán, Ják–Rum, Őriszentpéter–Telekes, Felsőcsatár–Szentpéterfa, Körmend VSE–Rábatótfalu.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.