2024.05.11. 21:46

Parádés Szolnok-veréssel kezdte a döntőt a Falco

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének első felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagyon simán, 24 ponttal verte a Szolnokot – ezzel sikerrel kezdte az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot.

A címvédő, alapszakaszgyőztes, ötszörös bajnok Falco fogadta a nyolcszoros aranyérmes, friss kupagyőztes, az alapszakaszt harmadik helyen záró Szolnokot – nem vitás, a két élcsapat, a két nagy rivális csatája, döntője nagyszerű zárása a szezonnak! Szinte telt ház parádés hangulat fogadta a pályára lépő csapatokat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I.

DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 83–59 (30–15, 19–12, 15–23, 19–9)

Szombathely, 3060 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 1. döntő, vezette: Benczur T., Kapitány G., Farkas G.

FALCO: POT 13/3, BENKE 16/9, Tiby 7, Kovács B. 3/3, Krivacsevics. Csere: KELLER 5, Pongó Marcell 6/3, Tanoh Dez 4, PERL 19/3, BARAC 10, Verasztó. Edző: Milos Konakov.

SZOLNOK: Jovanovics 5, EADS 14/9, LUKÁCS 12/3, Thomas 10, WIGGINS 13. Csere: Pongó Máté, Révész 2, Durham 3, Pallai, Rudner. Edző: Oliver Vidin.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 7. perc: 24–13. 9. perc: perc: 27–15. 11. perc: 34–15. 14. perc: 39–18. 18. pec: 43–22. 20. perc: 49–27. 22. perc: 51–35. 26. perc: 55–46. 30. perc: 64–50. 34. perc: 67–53. 36. perc: 75–54. 39. perc: 81–56.

Kipontozódott: Eads (34.).

Idegesen kezdtek a csapatot. Úgy tűnt, hogy a Falco nyugodott meg előbb, lendületet vett, és 9-0-át repesztett. Közel három perc kellett a vendégeknek a ponthoz – amire Benke triplával válaszolt (12-2). Gyorsan kialakult a 10 pont körüli különbség – jól dobott távolról is a Falco. Már az első negyedben nehéz perceket élt át az Olaj. De aztán csak „megérkezett” a meccsbe. Ám Benkét nem lehetett tartani, sorozatban dobálta a triplákat, a vezérletével ismét meglépett a Falo (7. perc: 24-13). Gyorsan, agresszívan, ponterősen játszottak a hazaiak – mind elől, mind hátul stabilak voltak. Időkéréssel próbálta rendezni a sorait az Olaj (27-15). Tapintható volt a feszültség a pályán, Rudner és Tanoh Dez akaszkodott össze. Végül 15 ponttal (!) nyerte meg az első etapot a parádézó Falco. Amely a kisszünet után sem lassított (11. perc: 34-15). Közelített a 20 ponthoz a hazai előny. És át is lépte (14. perc: 39-18) – állva tombolt a csarnok. A játékvezetők könyörültek meg a Szolnokon, fújtak néhány könnyű faultot a Falcóra, így büntetőkkel araszolgathatott a vendég… De senki és semmi nem tudta belassítani a Falcót, amely 22 ponttal nyerte meg az első félidőt (20. perc: 49-27) – ekkora előnyből pedig nem szokott kikapni a címvédő!

A második félidőt jobban, 8-2-vel kezdte az Olaj – kezdte faragni a hátrányát (22. perc: 51-35). Nagy előnye birtokában mintha kiengedett volna a Falco, könnyű kosarakat, leindításokat engedélyezett ellenfelének. Konakov mester meg is elégelte a látottakat, 53-39-es állásnál maga köré gyűjtötte a csapatát. De a folytatásban is egyre fogyott a különbség. Támadásban akadt el a Falco gépezete. Sőt, benézett 10 pont alá a Szolnok (26. perc: 55-46). Aztán Perl vezérletével ismét rákapcsolt a Falco, felgyorsította a játékát, rendezte a védekezését, és a negyed végéig nagy küzdelemben 14 ponttal lépett el (30. perc: 64-50). Így azért maradt izgalom a záró játékrészre. Kihagyott dobások vezették fel a negyedik negyedet. Aztán ismét rálépett a gázra a Falco, és szépen lassan felőrölte ellenfelét. Amikor Vidin mester 21 pontos különbségénél időt kért, már érezhetően eldőlt a meccs (36. perc: 75-41). A végére csak a különbség maradt kérdéses (24 pont a válasz!) – elfáradt, feladta az Olaj.

Nem tudta megnehezíteni a Falco dolgát a Szolnok, önbizalom növelő győzelemmel kezdte a döntőt a Falco.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc eredménye: 1–0 a Falco javára.

A csapatok kedden 18 órakor Szolnokon folytatják.