Kézilabda

3 órája

SZKKA: megszakadt a nagy sorozat, érvényesült a papírforma

A női NB I.-s kézilabda-bajnokság 4. fordulójában csak az első félidőben tudta megnehezíteni az SZKKA a DVSC dolgát.

Fotó: Unger Tamás/VN-archív

DVSC SCHAEFFLER–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 32-20 (17-12). Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 1000 néző, NB I.-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth P., Marton B.
DVSC: Ryde, Joelle (kapusok), Sercien-Ugolin 5, Juhász K. 1, Füzi-Tóvizi 4, Grosch 1, Jovovity 5, Vámos 1, Töpfner 2, Thorleifsdottir 2, Tóth N. 2, Kelemen, Haggerty 1, Petrus 6, Szabó N. 2, Hornyák. Edző: Szilágyi Zoltán.
SZKKA: Naira Almeida, Marinovic, Csatlós (kapusok), Kulcsár 1, Pődör B. 1, Djatevska, Varga N. 2, Szeberényi 2, Szmolek 1, Malovic 1, Balogh P., Akiyama, Kazai 2, Bujnochová, Pődör R. 10. Edző: Bo Rudgaard.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4-5. 16. perc: 8-6. 28. perc: 15-11. 36. perc: 17-14. 44. perc: 25-17. 55. perc: 31-19.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/7.

Igazi nagyágyúhoz látogattak a cívisvárosba szombathelyiek. Az eddig veretlen, hibátlan SZKKA az első percekben meglepte ellenfelét, hiszen Pődör Rebeka góljaival 4 perc elteltével 2-0-ás előnyre tett szert. Haggerty és Sercien-Ugolin találataival egalizált a házigazda, de Pődör Rebeka két hetessel újra kétgólos távolságba került a Szombathely (2-4). Negyedóra elteltével fordított a DVSC, amely Szabó Nina üreskapus góljával először ragadta magához a vezetést (7-6). Ettől kezdve már a házigazda diktálta az iramot, a 17. percben először volt három gól a különbség a csapatok között a DVSC javára (9-6). Két minutummal később egyre jött fel az SZKKA (9-8), de a 21. percben megint 3 volt közte (11-8). A félidő végére fellavultak a hajdúságiak támadásban és védekezésben is, így szünetre hazai előnnyel vonulhattak a csapatok (17-12).
A második félidő 40. percétől kezdve egyre inkább elhúzott a házigazda. A 46. percben már súrolta a 10-et a felek közti különbség (26-17). Szigorított védekezésén a DVSC, amivel nem nagyon tudott mit kezdeni az SZKKA, amely a félidő második felében 12 percen keresztül nem talált a hazaiak kapujába. Így nem is lehetett más a vége, mint fölényes Debrecen-siker. A vasiak végül 12 góllal kaptak ki a cívisvárosban, ezzel megszakadt a nagy győzelmi szériájuk.