2 órája

U21: a Falco és a Körmend is simán kikapott

Az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U21-es csapata is sima vereséggel folytatta a korosztályos kosárlabda-bajnokságot.

Forrás: Egis Körmend

Egis Körmend–DEAC   74-92 (19-29, 11-18, 19-17, 25-28). Körmend, NB I.-es U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth A., Kovács M.
Körmend: Tóth-Erdei M. 6/3, Bartik 11/9, Nagy 18/9, Geröly 12/9, Schmera 24. Csere: Farkas 3/3, Tóth –, Pongrácz –, Köbli –, Fábián –. Edző: Érsek Marcell, Palánk Bálint.

A vendégek rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést - gyorsan nagy előnyre tettek szert (0-14). Aztán a hazaiak hatalmas küzdelemben kezdték ledolgozni jelentős hátrányukat - ami csak részben sikerült. Megérdemelt a debreceniek győzelme.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 73-103 (15-30, 17-27, 19-13, 22-33). Szombathely, NB I.-es U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztergályos R., Csák M.

Falco: Feitl 2, Németh B. 26/12, Hanzen 22/3, Kiss H. 1, Pallag 3. Csere: Hansen 4, Bokor –, Horváth D. 4, Saródi 5/3, Szendrő –, Németh M. 6/3, Varga Á. –. Edző: Karagity Milán, Svajda Gábor.

Az ellenfél összeszedettebben játszott, sok hibába kényszerítette bele a Falcót, a szünetig nagy előnyre tett szert. A második félidőben voltak bíztató időszakai a Falcónak is, de a paksiak biztos győzelmét nem fenyegette veszély.