19 perce

Vármegyei I.: elverte a Rábapaty a veretlen Szarvaskendet - gólok, mérkőzések, fotók

A 8. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Nagyszerű győzelmet aratott a Rábapaty, értékes pontot szerzett a Söpte.

Söpte-Király 3-3 - értékes pontot szerzett a házigazda

Söpte SE–Király SE 3-3 (1-1). Söpte, 100 néző, vármegyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Szabó B.
Söpte: Gadavics – Szekér, Biró (Balázs), Koszokovits (Vámos), Győrffy, Koronczai, Varga A., Szakasics, Tamás (Bráder), Vargyas, Rácz (Plajszer). Edző: Simon Attila.
Király: Szlámer – Takács (Németh G.), Schimmer, Szabó B. (Rózsás), Czöndör (Vilics), Kiss K., Szemes (Matyas Robert), Halmosi, Szentkirályi (Karvalics), Tóth M., Németh M. Edző: Hegyi László.
Gól: Bráder, Győrffy, Tamás, ill. Halmosi (2), Szentkirályi.

A sportszerű, fordulatos mérkőzésen a hazai csapat bravúros döntetlent ért el a mezőnyben jól játszó, de komoly védelmi hibákat is vétő Király ellen. A Söpte minden játékosa dicséretet érdemel – a hazai futballisták küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak és értékes pontot szereztek az egyik bajnokaspiráns ellen.

Sárvár FC–Csepregi SE 4-0 (3-0). Sárvár, 80 néző, v.: Vass I.
Sárvár: Viganó – Németh Á., Fider, Csákvári, Potyi (Varga M.), Vajda (Kovács B.), Piros (Takács), Tóth M. (Varga Á.), Ódor, Szemes, Csonka. Edző: Nagy Dániel.
Csepreg: Kótai – Koósz, Kelemen (Sós Zs.), Sándor (Nika Á.), Takács Ke., Takács D., Balogh-Sövér, Nika B., Németh Cs. (Sós B.), Lukács, Takács Kr. (Molnár T.). Edző: Steiner Zsolt.
Gól: Ódor, Csákvári, Fider, Kótai (öngól).

Jól kezdett a Sárvár, a 22. percben már 3-0-ra vezetett - mind a három gól pontrúgásból született. Majd a második félidő elején ritkán látható öngóllal segítette a házigazdát a Csepreg. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A folytatásban kicsit visszavett a tempóból a Sárvár, és sok fiatal kapott lehetőséget hazai oldalon. Biztos, megérdemelt hazai győzelem született.

Szentgotthárdi VSE–ISA Haladás 0-2 (0-1). Szentgotthárd, 200 néző, v.: Németh T.
Szentgotthárd: Kapui – Sipos B., Muzsi, Horváth M., Laczó B., Nagy O. (Laczó P.), Dancsecz, Gécsek, Sulics (Tulok), Sipos G. (László), Gyécsek. Edző: Heiter László.
ISA Haladás: Molnár-Végh – Kozári, Szabó B., Udvardi (Pljesovszki), Mozsár (Losontin), László, Bene (Illés), Csörnyei (Abért), Horváth H., Balogh F., Fehér (Faggyas). Edző: Horváth András.
Gól: Fehér, Mozsár.

Masszívan, fegyelmezetten futaballozott a házigazda, nehezen talált rést szervezett védekezésén az esélyesebb vendég – sőt, egy komoly helyzetet is kihagyott a Gotthárd. Amire a vendég is egy elpuskázott lehetőséggel válaszolt. A félidő vége előtt aztán egy szép támadás végén megszerezte a vezetést a Haladás. A második félidőben átvette az irányítást a vendég, felőrölte ellenfelét – és miután megrúgta második gólját, érezhetően eldöntötte a meccset. A két gólos Haladás-győzelem reális – sportszerű meccset nyerte meg megérdemelten a vendég.

Rábapatyi KSK–Szarvaskend SE 2-0 (0-0). Rábapaty, 90 néző, v.: Vőcsei L.
Rábapaty: Király – Bakonyi, Toldi, Dugovics, Mesterházi, Csupor, Kovács T., Boros (Zeke), Ódor, Horváth R., Varga L. (Horváth Benedek Áron). Edző: Kovács Tamás.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei (Tompa), Jóna, Meskó (Zsoldos), Tuboly, Földes, Kis-Nemes, Kopfer (Németh T.), Wolf (Németh M.), Tóth G., Törő. Edző: Kurucz Ádám.
Gól: Horváth Benedek Áron, Horváth R.
A rábapatyi csapat óriásit küzdve győzte le az eddig veretlen Szarvaskendet! Minden hazai futballista jó teljesítményt nyújtott.

Alpok-Zirkon Vép Vse–Celldömölki VSE-Vulkánfürdő 5-1 (2-1). Vép, 200 néző, v.: Imre B.
Vép: Bezdi B. – Németh Á., Czeglédi, Bezdi Sz., Bátori-Tóth (Baranyai N.), Illés (Németh M.), Tama, Takács Á. (Balikó B.), Balikó D., Takács M., Balikó M. (Baranyai K.). Edző: Gombás Péter.
CVSE: Hujbert – Marsai, Enyingi, Szuh (Horváth E.), Németh G., Zsoldos, Keszei T., Büki (Szép), Huszár (Németh J.), Keszei R., Czinder (Lőrincz). Edző: Takács Gábor.
Gól: Tama (2), Takács M., Bezdi Sz., Bátori-Tóth, ill. Marsai.
Kiállítva: Enyingi (46., CVSE).

Jó, hajtós meccset játszott a két hasonló képességű csapat. A hazaiak gyorsan rúgtak két gólt, a vendég gyorsan szépített. A második félidő elején aztán egy kiállítás miatt megfogyatkozott a Cell. Innentől kezdve pedig átvette az irányítást a Vép. Szépen futballozva szép gólokat szerzett – és megérdemelt győzelmet aratott.

Csákánydoroszló KSE–Vasvár VSE 5-3 (1-2). Csákánydoroszló, 150 néző, v.: Ódor Á.
Csákánydoroszló: Böröndi – Danyi (Takács Á.), Horváth B., Török, Pandur (Takács M.), Dedics, Nagy Zs. (Düh), Albert (Márton), Majtényi, Takács Sz., Urbán (Major). Edző: Marton Róbert.
Vasvár: Kántor – Sipos, Gotthárd, Horváth A., Péter, Pálla, Tausz (Vincze), Mikó, Berta, Márton, Holdosi (Németh R.). Edző: Sziffer István.
Gól: Urbán (2), Nagy Zs. (2), Pandur, ill. Mikó, Péter, Holdosi.

Rosszul kezdett a házigazda, az elején hibát vétett, amit góllal büntetett a Vasvár – sőt, egy szerencsés, megpattanó találattal növelte az előnyét. Ám nem roppant össze, gyorsan szépített a Csákány. Sőt, a második félidőt nagy lendülettel, rögtön kapufával kezdte. Aztán következett 20 perc parádés futball a hazaiaktól, ami négy gólt eredményezett – ezzel el is dőlt a meccs. A 91. percben született harmadik vasvári gólnak már nem volt jelentősége. Hátrányból fordított a házigazda, a második félidőben nagyot játszott, megérdemelten nyert.

A következő, 9. forduló menetrendje, péntek, 19.00: ISA Haladás–Sárvár, Király–Rábapaty. Szombat, 15.00: Csákánydoroszló–Csepreg, Vasvár–Körmend, CVSE–Söpt. Vasárnap, 15.00: Szarvaskend–Szentgotthárd. Szabadnapos: Vép.

Söptéről Ávár Zsolt, Sárvárról Németh József, Szentgotthárdról Heiter László, Rábpatyról Dénes István, Vépről Gombás Péter, Csákánydoroszlóból Marton Róbert tudósított.