4 órája

Egis Körmend: nem volt esély az Alba ellen - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság első fordulójának utolsó mérkőzésén az Egis Körmend sima vereséggel nyitotta az idényt az Alba Fehérvár vendégeként.

Forrás: Fejér megyei Hírlap

Fotó: Nagy Róbert

Alba Fehérvár–Egis Körmend 114-86 (33-25, 30-25, 32-16, 19-20).

Székesfehérvár, 1200 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Zs., Benczur T., Söjtöry T. F.

Alba Fehérvár: Nichols 11/6, Vojvoda 19/9, Horne 25/21, Filipovity 19/15, A. Smith 17. Csere: Kass –, Thomas 17/9, Krivacsevics 4, Simon 2, Párkányi –, Kertész –. Edző: Alejandro Zubillaga.

Körmend: Williams 22/3, Kountz 19, Kiss B. 3/3, Pipiras 10/3, Vuckovic 15. Csere: Durázi 8/3, Ferencz 7/3, Gáspár 2, Doktor –, Bartik –, Geröly –, Nagy P. –. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 8-4. 5. perc: 18-6. 8. perc: 30-16. 10. perc: 33-25. 13. perc: 43-29. 16. perc: 51-37. 20. perc: 63-50. 23. perc: 71-55. 26. perc: 85-59. 30. perc: 95-66. 34. perc: 100-79. 38. perc: 112-84.

Kipontozódott: –.

A körmendi fiatalok alaposan bekezdtek, hiszen az U20-as csapat egyáltalán nem kímélte a vendéglátó Albát, amelyet egy híján csaknem 20 ponttal vágott haza (57-76). Schmera Gergő például egymaga 36 pontot termelt, azaz a vasi pontoknak kicsivel kevesebb mint felét szolgáltatta. A felnőtt gárda is jó eséllyel kiegyezett volna egy hasonló eredménnyel.

Vojvodáék múlt pénteken jelentős tettet vittek véghez, hiszen a FIBA Europe Cup főtáblájáért vívott csatában az odavágón elszenvedett 17 pontos hátrányt ledolgozva végül 20 ponttal nyertek hazai pályán a szlovák BC Prievidza ellen, így bejutottak a nemzetközi kupasorozat csoportkörébe. Ezért és a TV-közvetítés miatt tolódott az első forduló utolsó találkozója keddre, este 20 órára.

A találkozó eleje nem éppen a vasi piros-feketék szájíze szerint alakult, a pontatlanságokhoz némi idegeskedés is párosulhatott, így az Alba a harmadik percben hét ponttal lépett el (11-4), Forray mester pedig annak rendje és módja szerint időt kért. Nagyon beragadtak a vendégek, ugyanis egy minutummal később már 18-4 állt az eredményjelzőn. Aztán tovább romlott a Körmend helyzete, a Fehérvár valósággal megsorozta a vasiakat, akik a nyolcadik percben már 18 pontnyi távolságba kerültek a házigazdától (30-12). Aztán a sokkból éledezni kezdtek a vendégek, akik egy 9-0-ás sorozattal 10-en belülre kerültek (30-21). Thomas triplája nem jött a legjobbkor körmendi szempontból, hiszen lendületben voltak Forrayék, akik a negyed végére így is 8-ra tudták faragni hátrányukat (33-25). A folytatásban nem tudott közelíteni a vasi alakulat, amely ismét több mint 10 pontos hátrányba került. Ezúttal azonban 14 pontnál messzebb nem engedte magát a Körmend az Albát. Előnyét rendkívül magabiztosan tartotta a hazai csapat, amely végül 13 ponttal nyerte az első félidőt (63-50). Az, hogy az első két negyedben egyaránt 25 pontot termelt feltétlen dicsérendő, viszont a 63 bekapott kosár rettentő sok volt, védekezésben mindenképpen javulniuk kellett a piros-feketéknek. Sokkal jobban, 63%-os hatékonysággal célzott a házigazda a pontgazdag első félidőben, ráadásul már 11 triplánál jártak Zubillagáék.

Szünet után folytatódott a hazai ponteső. Padlót fogott a vasi gárda, amely a 29. percre 2 pont híján 30 pontos hátrányba került. Minden mutatóban a Körmend fölé nőtt az Alba, amely igazi örömjátékot mutatott be. Nem hanyatlott Zubillagáék dobóhatékonysága: a ketteseket 72, míg a hármasokat 56%-ban küldték gyűrűbe. 95-66-ról következett a záró negyed, amelynek első három percében zárkózott ugyan a vendég (97-72), de a hátránya így is tetemes maradt. A hazaiak trénerének nem is tetszett, amit lát, így rögtön időt kért. Hatottak szavai, visszaállt a korábbi 20 pontos differencia, majd a meccs legvégén lehetőséget kaptak a fiatalok is mindkét oldalon. Végül 28 pont lett közte, nem tudta megnehezíteni a Körmend az Alba dolgát.