2024.10.22. 11:00

Vármegyei II.: rangadót nyert a Bozsok, kitömte ellenfelét a Répcelak

A 10. fordulóval folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Gencsapáti - Szeleste-Pósfa

Északi csoport

Schott Lukácsháza SE–Elektromol-Spari FC 5-1 (2-0). Lukácsháza, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pázsi M.
Lukácsháza: Mihácsi – Bolfán (Csuka), Lipics (Varga M.), Francia, Mester (Rozmán), Osztrosits, Vörös, Zugonics (Tóth D.), Németh Cs., Márok (Pásztor), László.
Spari: Farkas B. (Horváth G.) – Boldizsár, Varsányi, Porcsalmi, Tóth Zs., Pados, Rosta, Dienes, Schmidt, Szabó P., Holdosi.
Gól: Rozmán (2), Németh Cs. (2), Vörös, ill. Tóth Zs.
A mérkőzés Lipics Tibor emlékére gyászszünettel kezdődött. A hazai csapat rögtön támadólag lépett fel, a vendég védekezésre rendezkedett be. Az első félidőt végigtámadta a hazai csapat, sok helyzetéből kettőt értékesített – a vendég egy kontrából 0-0-nál majdnem gólt szerezett, a kapus nagyot védett. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, hazai fölénnyel, kihagyott helyzetekkel, kapufával. De a gyenge napot kifogó hazai alakulat győzelme így sem forgott veszélyben, csak a gólarány volt kérdéses. A szebb napokat megélt, lelkes Spari erejéből szépítésre futotta, büntetőből. A győzelmet Lipics Máténak és családjának ajánlja az Lukácsháza SE.
Kemenesmagasi FC–Uraiújfalu SE 0-0. Kemenesmagasi, v.: Szabó III. Z.
Kemenesmagasi: Csemer – Koronczai, Kopházi, Molnár Zs. (Király), Horváth T., Kovács B. (Bokányi), Takács, Csite, Szénégető, Molnár T. (Rosta), Kerekes (Solymos).
Uraiújfalu: Pócza – Agg D., Binder, Keszei, Szabó Balázs Zoltán, Kollárits, Tóth D., Bokor L., Vajnai (Agg B.), Bokor B., Németh O.

Büki TK–Répcelaki SE 2-10 (0-5). Bük, v.: Szendrődi B.
Bük: Gábriel (Kovács A.) – Szilágyi, Kiss Á., Komjáthy, Bakos (Böröndi), Oláh, Dobos, Redőcs, Sodics, Kocsis, Józsa.
Répcelak: Vass – Kiss Z. (Kovács G.), Gallen A., Dulicz, Kiss D., Németh B. (Tóth Zs.), Gáspár (Süle), Gallen I., Németh D. (Pinezits), Molnár Á. (Csete), Csordás.
Gól: Dobos, Sodics, ill. Csordás (2), Tóth Zs. (2), Kiss D. (2), Németh B. (2), Pinezits, Molnár Á. Kiállítva: Kiss Á. (27., Bük).
Jánosháza VSE–Kemenesalja FC 0-3 (0-1). Jánosháza, v.: Vass I.
Jánosháza: Dikovecz – Tóth B. (Őri), Varga P. (Horváth M.), Lőrincz, Balogh P., Talabér, Jósvai (Dittman), Kovács M., Ambrus, Tóth L., Benkő.
Kemenesalja: Kovács K. – Farkas G., Czöndör (György), Péter, Binder (Őri), Manganelli A. (Horváth B.), Balázsi, Manganelli Zs. (Lőrincz G.), Lőrincz M., Varga R., Ölbei (Németh M.).
Gól: Czöndör (2), Binder.
Sé Honvéd SE–Boba SE 4-2 (2-1). Sé, v.: Héra Cs.
Sé: Szalai B. – Szalay D., Séfer, Simon, Kovács K., Werderits, Nyári, Nemes (Lendvai), Fichtacher (Soós), Kiss Máté, Kiss Márton (Medve).
Boba: Fábián – Fodor, Géczi (Balogh M.), Szabó J., Dákai, Gorácz, Horváth B., Kecskés (Szigeti), Magyar (Nagy R.), Kovács M., Dornai.
Gól: Nyári, Simon, Kovács K., Kiss Máté Gergő, ill. Kecskés (2).
A hazai csapat támadólag próbált fellépni, de vendégek meglepték a séieket. Egy kontrát góllal fejeztek be a hazai támadók, ám egy bombagóllal rögtön válaszoltak a vendégek. Majd a hazai támadók fordított szereposztásban lemásolták az első góljukat. Nagy iramban zajlott a találkozó. A félidő utolsó húsz percében a Sé eldönthette volna a meccset, három nagy helyzetet is kihagyott. A második játékrész elején jogos tizenegyest kapott a vendég, amit védett a hazai portás, de a kipattanóból egalizált a Boba. A hazaiak próbáltak dominálni, de a látogató jól harcolt. Jött egy újabb mintaszerű hazai ellentámadás, és újra a Sénél volt az előny. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, ezzel kinyíltak – egy újabb mesteri hazai támadás góllal végződött, így eldőlt a csata. Végig nyílt, nagyszerű meccset láthattak a nézők, melyet a séiek – akiknél mindenki jelesre vizsgázott – megérdemelten nyertek meg a jól játszó Boba ellen.
Bozsoki SE–Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (3-0). Bozsok, v.: Szabó III. Z.
Bozsok: Varga M. – Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Nagy Zs. (Kaposi), Marti, Dévényi (Dan), Varga B. (Pál), Szalai (Iker), Tompek, Kiss M.
Gérce: Lengyel (Komáromi) – Lakatos, Máthé, László (Sebestyén), Németh B., Károlyi (Kovács T.), Lerik (Pencz), Mórocz, Major, Nunkovics (Németh Z.), Kövesdi.
Gól: Szalai (2), Nagy Zs., Bigner, ill. Major, Mórocz.
Sok néző előtt fogadta a Bozsok a címvédőt. Támadólag lépett fel a vendég, de a gólokat a hazaiak szerezték (27. perc: 3-0). A második félidőben rákapcsolt a Gérce, mezőnyben dominált, de a bozsoki akarat, küzdőszellem sikert eredményezett. A hazaiaknál mindenki jól teljesített.
Alsóújlaki SC–Kőszegi Lóránt FC 2-2 (1-0). Alsóújlak, v.: Marácz Z.
Alsóújlak: Gábor – Oláh, Pados, Toldi (Varga Á.), Ódor (Hancz), Gampel, Vasas, Pintér, Káldi (Hantó), Nagy Z. (Varga K.), Varga R.
Kőszeg: Puporka – Kiss B., Lintner, Kovács D., Fehér, Lakatos (Botos), Marti, Kovács Zs., Réti, Varga D. (Szűcs), Takács.
Gól: Varga R., Káldi, ill. Kiss B., Fehér. Kiállítva: Hancz (94.), ill. Lintner (94.).

Gencsapáti KSE–Szeleste-Pósfa SE 4-2 (2-2). Gencsapáti, v.: Pintér B.
Gencsapáti: Matyi – Horváth B., Szabó A., Janzsó, Sulyok, Sátori (Skrapits), Dancs, Kovács G. (Németh T.), Bokor, Tóth B., Egyed (Lőrincz).
Szeleste: Kovács M. – Németh B., Kovács R., Fülöp, Molnár G., Baranyai, Horváth M., Pomper, Gál (Horváth E.), Nagy Á., Horváth L. (Pataki).
Gól: Dancs (2), Lőrincz, Kovács G., ill. Kovács R., Fülöp.
Az agilisan kezdő vendég a hazai hibákat kihasználva a 11. és a 30. percben is betalált. A Gencs kétgólos hátrányban felébredt, Dancs büntetőjével, majd Kovács G. egyéni megmozdulásával három perc alatt egalizált. A második félidőben mindkét csapat győzelemre játszott. Lőrincz pár perccel pályára lépése után egy szögletből a Szeleste kapujába bólintott. A vendégek becsülettel mentek előre, de a végén Lőrincz mesteri passzából Dancs lezárta a meccset. A hazaiak hátrányból felállva, egy jól küzdő Szelestét győztek le.

Vármegyei II.
Gencsapáti - Szeleste-Pósfa - 0-2-ről fordítva nyert 4-2-re a házigazda

A következő, 11. forduló menetrendje, szombat, 14.30: Boba–Lukácsháza, Répcelak–Kemenesmagasi, Kemenesalja–Bük, Kőszeg–Bozsok. Vasárnap, 14.30: Gérce–Sé, Spari–Jánosháza, Uraiújfalu–Gencsapáti, Szeleste–Alsóújlak.

Déli csoport

Bajánsenye SE–Szentpéterfai SE 1-4 (0-3). Bajánsenye, 50 néző, v.: Ódor Á.
Bajánsenye: Kalamár – Kovács V. (Bacsák), Varga D., Koltai, Kósa (Végh), Kircsi, Fábián (Horváth M.), Horváth Z., Propszt (Vörös B.), Koczor, Horváth B.
Szentpéterfa: Páll – Udvardi (Geosits), Török, Wágner (Kalcsics), Skrapits (Hazafi), Leidli, Homor, Kalmár (Mersits), Jagodits, Hoós, Frányi.
Gól: Horváth B., ill. Skrapits (2), Mersits, Leidli.
A senyei hullámvölgy tovább folytatódott. A vendég a félidő elején egy potyagólból szerzett vezetést. Majd taktikusan zárt védekezésre, ellentámadásokra rendezkedett be. A hazaiak erőtlen támadásaival szemben a vendégek két kontrát is góllal zártak. A hazaiak háromgólos hátrányban is küzdöttek, szépítettek, de a vendég ismét egykontratámadásból szerzett bombagóllal lezárta a meccset. A vendég megérdemelten nyert – a hazaiaktól elpártolt a szerencse.

Tutitextil-Körmend VSE–Telekes MEDOSZ SE 5-0 (1-0). Körmend-Horvátnádalja, v.: Bagoly G.
Körmend: Horváth Á. (Barbalits) – Kónya, Papp P., Tompa, Szatmáry, Petrovics, Gaál, Szabó P. (Szemes), Kazinczki, Molnár I. (Németh B.), Pesti (Krajczár).
Telekes: Blaskovics – Németh M., Orsós, Czövek, Osvald, Kónya M. (Görcsi), Vincze, Németh F., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári.
Gól: Szatmáry, Tompa, Pesti, Németh B., Németh M. (öngól).
Az első félidőben még tartotta magát a vendég, a második félidőben viszont már komoly fölényben futballozott a házigazda – amely gólokban is megmutatkozott.

Újperint SE–Nárai SK 2-0 (1-0). Szombathely-Újperint, v.: Pungor Z.
Újperint: Kovács Á. – Sásdi, Kovács G. (Szabó Z.), Vilics (Takács), Horváth M. (Osváth), Kiss B., Beke (Kiss K.), László, Szalay (Bodor), Nagy Á., Karvalics.
Nárai: Holbok – Vizserálek, Bárdics (Szén), Vajda, Takács J., Odler, Marsai, Király (Lakatos), Sásdi, Vörös (Máté), Hompasz.
Gól: Kiss K., László.

Tanakajdi TC–Rábatótfalui SE 4-1 (2-0). Tanakajd, v.: Szabó C.
Tanakajd: Deres – Karáth, Hankó (Fülöp), Marcz, Orsós (Nagy K.), Wágner, Horváth L., Svób, Varga M., Oláh-Vadász, Czenki (Fábián).
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri (Herczeg), Lovenyák, Domján D., Sütő, Szakács, Domján B., Falb (Kovács Á.), Kovács B., Náricza, Németh Á.
Gól: Karáth (2), Fülöp, Wágner, ill. Németh Á.
A Tanakajd– nem törődve a papírformával  – a szebbik arcát mutatta, a szünetben már 2-0-ra vezetett A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, de a hazaiak itt is remek teljesítményt nyújtottak. A Tanakajd a játék minden elemében a Rábatótfalu felé emelkedett – minőségi játékvezetés mellett.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 0-2 (0-1). Felsőcsatár, v.: Spitzer Á.
Felsőcsatár: Sásdi – Horváth L., Krancz Gy. (Mahucs), Sisak, Schmalzl (Krancz K.), Karcsics, Hábetler, Gombás, Virág, Bugnits, Rátkai.
Nádasd: Rejtli – Iván, Péter, Zsoldos (Elek), Kalamár, Szabó I., Neubauer, Szegleti (Biczó), Horváth Á., Meskó, Dudás.
Gól: Horváth Á. (2).

ÖTE Ikervár FC–Őriszentpéter SE 7-0 (3-0). Ikervár, v.: Sebesi P.
Ikervár: Kollarics – Kiss B., Szalai (Horváth B.), Sinka, Horváth M., Horváth B., Nagy D., Varga M., Horváth L. (Bozi), Vincze (Szovák), Kámán.
Őriszentpéter: Szemán – Farkas M., Mihály, Németh A. (Szép), Gerencsér, Kardos, Sütő (Mihályka), Tóth L., Csóbor, Simon, Könye.
Gól: Sinka (3), Varga M., Szovák, Vincze, Szalai.
Az Ikervár gyorsan megszerezte a vezetést. Támadásban maradt, ám a helyzeteit elpuskázta – egy kicsit bele is kényelmesedett a meccsbe. Ezt kihasználva az Őri két komoly ziccert alakított és hagyott ki – ami ébresztőt fújt a hazaiaknak. Jókor jött az Ikervár második találata, megnyugtatólag hatott. A mérsékelt iramú mérkőzésen megérdemelt hazai siker született a sportszerű vendég ellen.

Egyházasrádóci SE–Rum KSC 2-1 (0-1). Egyházasrádóc, v.: Gaál Á.
Egyházasrádóc: Horváth B. – Merőtei (Varga D.), Bányik, Spanyó (Varga I.), Krajczár, Halász (Balikó), Lendvai (Varga Z.), Mészáros, Balogh A., Berning, Vilics.
Rum: Kozma – Kámán (Németh L.), Zsoldos (Kovács Z.), Tárkányi, Horváth M., Rosta, Pupp (Reznyák), Pásti, Fülöp, Koronczai, Kalmár.
Gól: Berning, Balogh A., ill. Kámán.
A küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzésen a hajrában, egy érdekes átlövésgóllal szerezte meg a győzelmet a házigazda a szervezett és lelkes Rum ellen.

A következő, 11. forduló, szombat, 14.30: Telekes–Ikervár. Vasárnap, 14.30: Szentpéterfa–Felsőcsatár, Nádasd–Tanakajd, Rábatótfalu–Újperint, Rum–Körmend, Őriszentpéter–Bajánsenye, Nárai–Gyöngyöshermán. Szabadnapos: Egyházasrádóc.