Sima Falco-siker az Oberwart ellen

Szombathely - A Falco-Szova KC Szombathely kosárlabdacsapata első felkészülési mérkőzésén könnyedén, 95:72-re nyert hazai pályán az Oberwart ellen.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely – Oberwart Gunners 95:72 (26:16, 25:19, 26:22, 18:15). – Szombathely, 1000 néző, férfi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Tóth K. Sabáli.

Falco: Kálmán 13/3, Morris 12/3, Wilson 20, Kazlauskas 21/12, Horváth Z 14. Csere: Borszéki 3/3, Pankár 5/3, Krasznai 3, Hajmásy 2, Kiricsi -, Szanati 2, Horváth D. -. Edző: Déri Csaba.

Oberwart, legjobb dobók: Paec 19, Stegnaic 15/9, Johnson 14. Edző: Peter Stahl.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6:4. 7. perc: 18:7. 15. perc: 38:27. 21. perc: 56:35. 25. perc: 69:48. 35. perc: 93:68.

Az első felkészülési mérkőzését játszó Falcóból egyedül a gerincsérüléssel bajlódó Feigl Imre hiányzott. A találkozót nagy lendülettel kezdték a szombathelyiek és már az első negyedben jelentős előnyre tettek szert. A folytatásban is az történt a pályán, amit a hazaiak akartak: az előnyüket fokozatosan növelték, és végül magabiztosan, 23 ponttal győzték le ellenfelüket.

A sárga-feketék játékosai végig nagy kedvvel kosaraztak, bár az összjátékukba olykor még hibák csúsztak. A szép számú nézősereg nagy ovációval fogadta Kazlauskas bemutatkozását, aki egy remek hármassal nyitott, majd a folytatásban is szép kosarakat szerzett, s nem mellékesen nagyon eredményesen játszott. Wilson is jól termelte a pontokat, míg Morris inkább a második félidőben vette fel a ritmust. Az új szerzemények közül Hajmásy, és Krasznai kicsivel több lehetőséget kapott, Kiricsi és Szanati, valamint Horváth Dávid a végjátékban lépett pályára. Kálmán és Horváth Zoltán kiváló teljesítményt nyújtott, Borszéki és Pankár hasznos csapatemberként játszott.

- Tipikus első felkészülési mérkőzés volt - értékelt a hazaiak edzője, Déri Csaba. – Kevés taktikai elemet alkalmaztunk, mert eddig más jellegű munkát végeztünk, de jó egyéni teljesítményeket és több pozitívumot láthattunk.