Sikeres szereplés

2024.07.01. 13:03

Atlétika: sok érmet gyűjtöttek be a vasi fiatalok

A székesfehérvári U18-as atlétikai országos bajnokságon számos fiatal teljesített a korosztály kontinensviadalára előírt kvalifikációs szint felett. A vasi versenyzők közül Fülöp László kalapácsvetésben, Sákovics Janka 200 méteren, valamint 400 méteren, illetve Pápai Nerina szintén 400 méteren jelentkezett be az Európa-bajnokságra.

A HVSE csapata hat érmet szerzett

Forrás: VN/HVSE

A Kőszegi Atlétikai Club versenyzői közül Sáray Péter duplázott, 200 (21.85) és 400 (48.21) méteren sem talált legyőzőre. Mindkét számban egyéni csúcsot ért el. Horváth Áron 400 méteren 23. (24.00 egyéni csúcs), 400 méteres gátfutásban (1:00.29) a 10. helyet szerezte meg. Tóth Gréta 100 méteres gátfutásban egyéni csúccsal (14.79) a hatodik helyen végzett. Női 100 méteren Polgár Száva 33. (13.87), Krizsay Hanna 39. (14.84) lett. A lányok 200 méteren is rajthoz álltak, Tóth Gréta 13. (26.02), Polgár Száva 42. (29.37 egyéni csúcs), Krizsay Hanna 44. (30.69) helyen végzett. Az atléták edzői Németh András és Kiricsi Berill.

Sáray Péter duplázott
Forrás: VN/Kőszegi Atlétikai Club

Az ugyancsak Székesfehérváron rendezett Kölyökből Atléta Program Országos Fesztiválján is megmérették magukat a kőszegiek. A tornán U10 és U12-es korosztályban 10-10 csapat mérte össze tudását. A kőszegiek U10-es csapata a zalaegerszegi régiós fordulón győzni tudott, így kvalifikálta magát a döntőre. A verseny során kislabdahajításban, súlylökésben, ritmusszökdelésben, 8x30 méter sprintváltóban, 8x30 méter sprint-gátváltóban és 6 perces mini Cooper-tesztben mérték össze tudásukat kilenc másik csapattal. Legfiatalabb atlétáik kihozták magukból a maximumot, nagyon ügyesen és jól versenyezve a hatodik helyet szerezték meg. A csapat tagjai: Bozzay Zsófia, Kovács Hanga, Kovács Janka, Kovács Szofi, Lintner Ivett, Mészáros Mira, Mizda Sári, Pápai Máté.

A kőszegiek kölyökcsapata

A fesztiválon a Szombathelyi Sportiskola U12-es csapata is részt vett, amely a zalaegerszegi területi versenyt megnyerte. Az országos fesztiválon stabil, magabiztos versenyzéssel a második helyen zártak a szombathelyiek. A csapat tagjai: Benke Alex, Császár Anna, Farkas Ádám, Koltai Adél, Laki Boglárka,
Polgár Bianka, Prenner Alíz, Takács Petra. A fiatalok edzői: Horváth Loretta, Helter Dániel, Barcza Bence és Kamarás Ákos.

A Haladás VSE atlétika szakosztályának fiataljai is próbára tették tudásukat az U18-as magyar bajnokságon. A HVSE növendékei remekül szerepeltek, összesen hat érmet nyertek és számos egyéni csúcsot döntöttek meg.
Eredmények. Női. 100 méter: 5. Németh Viola (12.65 PB), 16. Molnár Lúcia, 25. Bogár Lili, 27. Kajtár Luca, 28. Bodnár Boglárka. 200 méter: 3. Sákovics Janka (24.90 PB), 6. Horváth Anna (25.35 PB), 12. Németh Viola, 14. Kaposi Fanni, 25. Bogár Lili, 26. Molnár Lúcia, 30. Bodnár Boglárka. 400 méter: 1. Sákovics Janka (55.28 PB), 3. Pápai Nerina (56.57 PB), 4. Horváth Anna (57.31 PB). 800 méter: 10. Horváth-Takács Anna. 1500 méter: 8. Horváth-Takács Anna. 400 méter gát: 3. Kovács Viktória (1:04.00). Gerelyhajítás: 3. Bodnár Boglárka (37.78 PB). Férfi. 100 méter: 5. Standi Bence (11.09 PB), 10. Kovács Dávid. 200 méter: 2. Standi Bence (22.51 PB), 16. Benke Viktor (23.65 PB). 400 méter: 8. Benke Viktor, 25. Simon Márton. 800 méter: 17. Csihar Csongor. 400 méter gát: 19. Földes Csongor.

A Szombathelyi Dobó SE atlétái közül Árvay Csongor 1500 méteren nyolcadikként zárt, 3000 méteren pedig a hetedik helyen végzett. Kalapácsvetésben Fülöp László lett a második (64,04), mögötte Kelen Dávid állhatott fel a dobogó harmadik fokára (62,81), Zimmer Bendegúz ötödik (53,02), Buús Benedek a hetedik (50,83) lett. Női 400 méteren Kovács Luca a 21. pozícióban ért célba, míg 800 méteren 14. lett. Női 3000 méteren Molnár Lilien nyolcadik helyen zárt (13:34.53 SB).