2024.08.26. 20:20

Magyar Kupa: Haladás VSE-Puskás Akadémia derbi!

Kisorsolták a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójának a párosítását.

Az M4 Sport televízió stúdiójában a korábbi szövetségi kapitány, Gellei Imre közreműködésével kisorsolták a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását. Két főtáblás forduló után 24 NB III.-as és 12 megyei I-es klub maradt versenyben, hozzájuk csatlakozott most a 2024/2025-ös idény 12 NB I.-es és 16 NB II.-es csapata. A csapatok a 32 közé jutásért küzdenek, a mérkőzéseket a szeptember 14–15-i hétvégén játsszák le. Két vasi gárda érte meg a sorozat ezen szakaszát: a Haladás és a Sárvár is nehéz ellenfelet kapott

A Szombathelyi MÁV Haladás VSE NB III.-as csapata az NB I.-es, az élvonalbeli tabellát veretlenül, négy győzelemmel vezető, nagyszerű formában lévő Puskás Akadémiát fogadja majd.

A Sárvár FC megyei I-es gárdája pedig szomszédvári rangadót vív, az NB III.-as FC Sopron gárdáját látja majd vendégül.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén 2x15 perces hosszabbítást játszanak a csapatok, ha abban semszületik döntés, akkor 11-esek következnek.