3 órája

Hatot vágott a Bajánsenye és a Gencsapáti - Vármegyei II. osztály: a 6. forduló eredményei - fotók

A 6. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Sé-Kemenesakja 3-2

Fotó: © Cseh Gábor

Észak

Kemenesmagasi FC–Boba SE 0-1 (0-1). Kemenesmagasi, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pintér B.
Kemenesmagasi: Kosztolánczi – Koronczai, Molnár Zs., Horváth T., Szénégető, Csite, Takács, Nagy D., Rosta (Csempesz), Solymos (Bokányi), Molnár T.
Boba: Fábián – Géczi (Fodor), Nagy R. (Szabó Á.), Balogh M., Szabó J., Dákai, Gorácz, Kecskés, Kovács M., Dornai, Magyar.
Gól: Kecskés.

Büki TK–Gérce-Vásárosmiske KSE 0-4 (0-3). Bük, v.: Imre B.
Bük: Gábriel – Szalai, Szilágyi, Kiss Á., Bősze, Traxler (Bogdán), Ható, Bakos (Tót), Redőcs (Petróczy), Komjáthy, Sodics.
Gérce: Lengyel – Máthé, László (Pencz), Németh B. (Komáromi), Károlyi, Mórocz (Sebestyén), Major, Nunkovics, Kovács T. (Németh Z.), Kövesdi D., Kövesdi A. (Soós).
Gól: Mórocz (2), Kövesdi A., Németh B.

Répcelaki SE–Kőszegi Lóránt FC 0-2 (0-1). Répcelak, v.: Busi L.
Répcelak: Molnár D. – Dulicz, Kiss D., Németh B., Kovács G. (Tóth Zs.), Baán, Gallen, Csordás, Molnár Á. (Süle), Gáspár, Németh D. (Pinezits).
Kőszeg: Puporka – Kiss B., Lintner, Kovács D., Fehér, Marti, Kovács Zs. (Pászner), Réti, Varga D. (Szűcs), Takács, Kolompár (Molnár Cs.).
Gól: Réti (2).
Óvatosan kezdtek a csapatok. Aztán a 13. percben egy hazai védelmi hiba után Réti került helyzetbe, gólra is váltotta a lehetőséget (0-1). A folytatásban mezőnyben zajlott a játék. A második félidőben egy teljesen más Répcelak jött ki a pályára: a saját térfelére szegezte ellenfelét – de kihagyta a helyzeteit. Majd a 86. percben egy vendég kontra után Réti talált ismét a kapuba – beállítva ezzel a 0-2-s végeredményt. A játék képe alapján egy pontot minimum megérdemelt volna a hazai csapat.

Sé Honvéd SE–Kemenesalja FC 3-2 (2-1). Sé, 150 néző, v.: Szabó C.
Sé: Szalai – Séfer, Kiss Márton Balázs, Simon K. (Nagy B.), Kovács K. (Rada), Werderits, Tóth F. (Medve), Nemes, Fichtacher, Kiss Máté Gergő (Simon D.), Uri.
Kemenesalja: Kovács K. – Farkas G., Lőrincz (Őri), Czöndör (Horváth B.), Manganelli Zs., Binder (Kóbor), Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Varga R., Ölbei.
Gól: Rada, Tóth F., Werderits, ill. Balázsi, Manganelli A.
A Sé hatalmas elánnal vetette bele magát a küzdelembe – és már a 10. percben egy nagyszerű egyéni megoldás végén bevette ellenfele kapuját. Ezt követően a vendégek is éledeztek, előttük is komoly helyzetek adódtak. De félóra elteltével megint a hazai támadók villantak: egy kapusbravúrt követően mintaszerűen végig vitt kontrát fejeztek be szép góllal. Ám mielőtt megnyughatott volna a hazai csapat egy véleményes góllal szépített a vendég. A második játékrészben sem hagyott alább a csapatok lendülete. A látogató mindent megtett az egyenlítésért, és egy rafinált átlövéssel egalizált. Ki-ki meccs kerekedett a találkozóból. Végül a hazaiak örülhettek, mert egy pontos átlövés góllal kicsikarták a győzelmet. A döntetlen színezetű mérkőzésen végig nyílt, nagyszerű összecsapást láthattak a szurkolók, melyen végül a séiek nagybetűs csapatként harcolták ki a győzelmet a jó erőkből álló vönöcki alakulat felett.

Bozsoki SE–Schott Lukácsháza SE 2-5 (1-2). Bozsok, v.: Spitzer Á.
Bozsok: Varga M. (Szenteleki) – Csizmazia, Bigner, Kalmár, Nagy Zs. (Dan), Marti, Varga B., Szalai (Kratochwill), Kaposi (Pál), Tompek (Dévényi), Kiss M.
Lukácsháza: Bán – Bolfán, Döbör (Németh Cs.), Mester (Krancz), Osztrosits, Dan (Markó M.), Vörös, Zugonics, Rozmán, László (Ágoston), Gombás.
Gól: Varga B. (2), ill. Markó M., Bolfán, Rozmán, Döbör, Mester.
Kiállítva: Kalmár (77., Bozsok).
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: Baán Ferenc, a hazaiak rendezője, szurkolója előtt tisztelegve. Megérdemelten nyert a vendég – amihez gratulál a házigazda.

Alsóújlaki SC–Jánosháza VSE 3-1 (2-1). Alsóújlak, v.: Ódor Á.
Alsóújlak: Káldi – Gampel, Oláh, Varga Á., Varga N., Vajda (Toldi), Vasas, Pintér, Hancz, Papp A. (Ódor), Varga R.
Jánosháza: Dikovecz – Tóth B. (Vágusz), Varga P., Lőrincz, Balogh P., Talabér, Kovács M., Jósvai, Tóth L., Dittman (Leone Peter), Benkő.
Gól: Pintér, Papp A., Varga R., ill. Balogh P.

Gencsapáti KSE–Elektromol-Spari FC 6-1 (1-0). Gencsapáti, v.: dr. Polgár T.
Gencsapáti: Matyi – Horváth B., Szabó A. (Somogyi), Janzsó, Iker, Dancs (Németh T.), Kovács G. (Skrapits), Bokor, Tóth B., Egyed (Lőrincz), Mucza (Sulyok).
Spari: Farkas B. – Neubauer, Boldizsár, Varsányi, Pulai, Jónás, Tóth Zs. (Tóth A.), Ligeti (Sipos), Rosta, Láda (Horváth G.), Schmidt.
Gól: Dancs (3), Kovács G., Iker, Sulyok, ill. Pulai.
Kiállítva: Neubauer (30., Spari).
A hazaiak a mérkőzés elejét leszámítva végig domináltak a 60 percet emberhátrányban játszó vendég ellen. A gencsiek akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna. A Sparit is dicséret illeti, becsülettel végigküzdötte a meccset.

Uraiújfalu SE–Szeleste-Pósfa SE 3-1 (1-1). Uraiújfalu, v.: Busi L.
Uraiújfalu: Pócza – Binder (Bokor L.), Keszei, Szabó Balázs Zoltán, Burka, Kollárits, Tóth D. (Szabó Balázs), Szabó Á. (Czenki), Farkas R., Bokor B., Vörös M. (Vörös E.).
Szeleste: Gombor – Németh B., Vajda (Horváth E.), Maráczi (Pataki), Fülöp, Molnár G., Baranyai, Taródi, Gál, Horváth L., Földi.
Gól: Burka (2), Kollárits, ill. Taródi.
A vendég gyorsan vezetést szerzett, de a házigazda még az első félidőben egalizált. A második félidőben aztán a hazai alakult eldöntötte a mérkőzést a maga javára – megérdemelten. A győzelmet az Uraiújfalu SE a héten elhunyt volt polgármester, Vargyai Vilmos emlékére ajánlja!

A következő, 7. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Jánosháza–Bozsok, Lukácsháza–Sé, Szeleste–Répcelak, Kemenesalja–Uraiújfalu. 18.00: Kőszeg–Bük. Vasárnap, 16.00: Gérce–Kemenesmagasi, Gencsapáti–Boba, Spari–Alsóújlak.

Dél

Bajánsenye SE–Tanakajdi TC 6-2 (1-2). Bajánsenye, 60 néző, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Horváth Z.
Bajánsenye: Cseke – Koltai, Horváth B., Horváth M., Kósa (Vörös G.), Kovács V., Végh (Bacsák), Varga D., Horváth Z., Propszt (Horváth A.), Koczor (Vörös B.).
Tanakajd: Pesz – Marcz G., Orsós, Wágner, Németh Zs., Marcz M., Fábián, Preiczer, Varga M., Oláh-Vadász, Czenki.
Gól: Koltai, Vörös B., Bacsák, Koczor, Horváth M., Horváth B., ill. Czenki, Marcz M.
Kiállítva: Wágner (80., Tanakajd).
A hazai csapat az első félidő kiábrándító játéka után a második félidőben rendezte sorait, jó és eredményes játékkal öt gólt szerzett. Végül a jól küzdő, de a második félidőre teljesen elfáradó vendég ellen megérdemelt győzelmet aratott. A hazai csapat mielőbbi felépülést kíván játékos-edzőjének, a sérülést szenvedett  Koczor Szilárdnak.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–Szentpéterfai SE 3-1 (2-1). Szombathely, v.: Boda Gy.
Gyöngyöshermán: Szentgyörgyvári – Lang, Niksz, Bazsó, Kopácsi, Bihun, Iszak (Kis), Kovács D., Séfer, Szabó M. (Radányi), Szabó B.
Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits, Kalmár (Kalcsics), Jagodits, Hoós, Varga K. (Frányi), Mersits.
Gól: Bazsó (2), Niksz, ill. Gaál.
Kiállítva: Lang (65.), ill. Mersits (25.).
A hazaiak Bazsó találatával gyorsan vezetést szereztek, azonban a Szentpéterfa válasza sem váratott magára sokáig. Pár perccel később viszont emberhátrányba került a vendég, amit a hermáni együttes a második félidő első felében ki is tudott használni, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Nárai SK 1-1 (0-0). Felsőcsatár, v.: Boda Gy.
Felsőcsatár: Sásdi – Podlaviczki, Horváth L. (Krancz K.), Rátkai, Vincze, Sisak (Cseri), Gombás, Böhm, Hábetler, Mahucs (Windisch), Virág (Krancz Gy.).
Nárai: Holbok – Máté, Takács J., Vajda, Marsai (Karai, Bárdics), Tamás (Vizserálek), Király, Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz.
Gól: Vincze, ill. Sásdi.

Újperint SE–ÖTE Ikervár FC 3-0 (0-0). Szombathely, v.: Andrejek Sz.
Újperint: Varju – Sásdi, Tóth B., Kovács G., Vilics (Kiss K.), Horváth M. (Osváth), Kiss B., Máté (Fliegler), László (Németh P.), Szalay (Beke), Nagy Á.
Ikervár: Kollarics – Varga M., Biró, Szalai (Kiss B.), Őri (Horváth L.), Farkas A., Sinka (Vincze), Hóbor, Nagy D., Horváth M., Kámán.
Gól: Kiss B., Nagy Á., Szalay.

Egyházasrádóci SE–Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 4-2 (2-1). Egyházasrádóc, 150 néző, v.: Bagoly G.
Egyházasrádóc: Bali – Merőtei (Lendvai), Vilics, Bányik, Spanyó, Krajczár, Berning, Balogh A. (Varga I.), Mészáros (Pataki), Lengyel, Halász (Fejes).
Nádasd: Doktor – Horváth D. (Kádár), Iván (Biczó), Péter, Zsoldos, Szabó I., Mesics (Neubauer), Dudás, Horváth Á., Meskó, Molnár Á. (Kalamár).
Gól: Vilics, Varga I., Halász, Mészáros, ill. Horváth Á., Iván.
Kiállítva: Doktor (95., Nádasd).
Kellemes időben került sor a mindig komoly presztízzsel bíró rangadóra. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, a vezetést is megszerezték, a hazaiak azonban a félidő végére már fordítottak. A második félidő elején pedig tovább növelték az előnyüket – és fontos három pontot szereztek!

Tutitextil-Körmend VSE–Rábatótfalui SE 3-3 (2-0). Körmend-Horvátnádalja, v.: Sebesi P.
Körmend: Kónya – Tompa, Horváth Á., Kazinczki G. (Németh Cs., Papp P.), Frühvirth, Szemes (Kazinczki B.), Petrovics, Gaál, Szabó P., Molnár I., Pesti (Szatmáry).
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó (Náricza), Domján B., Falb (Herczeg), Kovács B., Németh Á. (Bouti).
Gól: Kónya, Molnár I., Frühvirth, ill. Domján D., Náricza, Németh Á.
Az első félidő alapján magabiztos győzelmet kellett volna aratni a házigazdának, de kihagyta a ziccereit – ám a második félfidőben „az öltözőben maradt”, mit kihasznált, büntetett a vendég, és egy pontot megszerzett.

Rum KSC–Telekes Medosz SE 3-2 (1-0). Rum, v.: Bognár R.
Rum: Sipos – Kámán, Tárkányi, Horváth M. (Pochernin), Nagy P. (Reznyák), Pupp, Leitgeb (Németh L.), Pásti, Horváth P., Kovács B., Kalmár.
Telekes: Kántor – Osbáth, Németh M., Orsós (Vörös), Görcsi, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Kónya Sz., Valkóczi.
Gól: Németh L., Pupp, Kámán, ill. Valkóczi, Görcsi.

A következő, 7. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Szentpéterfa–Egyházasrádóc. Vasárnap, 16.00: Nádasd–Körmend, Rábatótfalu–Ikervár, Újperint–Bajánsenye, Tanakajd–Felsőcsatár, Őriszentpéter–Gyöngyöshermán, Nárai–Rum. Szabadnapos: Telekes.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre!