2024.09.13. 21:40

Horváth Zoltán Emléktorna: kikapott a Falco - hosszabbítás után - fotók

Pénteken az elődöntőkkel megkezdődött a kosárlabda Horváth Zoltán Emléktorna.

Forrás: Unger Tamás

Pénteken és szombaton a 15. Horváth Zoltán Emléktornának ad otthont az Aréna Savaria. A felkészülési kosártornán a házigazda Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárcsapata mellett a szintén NB I.-es Oroszlány, a német első ligában stabil középcsapat, tavaly hatodikként záró Rasta Vechta, valamint a kétszeres izraeli bajnok Hapoel Unet Holon lépett pályára – utóbbi két gárda a Falóhoz hasonlóan ott van a Bajnokok Ligája főtábláján.

Pénteken rendezték az elődöntőket, majd szombaton a két vesztes a bronzmeccsen, a két győztes a döntőben csap össze.

MVM OSE Lions–Hapoel Holon 61-89 (10-21, 13-22, 20-18, 18-28). Szombathely, 50 néző, Horváth Zoltán Emléktorna, elődöntő, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Ngy V., Frányó P., Szilágyi B.

OSE, legjobb dobók: Kenic 14/6, Burton 12/3, Dickerson 12. Edző: Váradi Kornél.

Hapoel, legjobb dobók: Adams 14/6, Tucker 21/9, Ziv 11/3. Edző: Guy Goodes.

A papírformának megfelelően az izraeli gárda roppant magabiztos győzelmet aratott – rá is pihenhetett a döntőre.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Rasta Vechta 90-92 (25-19, 16-26, 28-18, 15-21, 6-8) - hosszabbítás után. Szombathely, 1300 néző, Horváth Zoltán Emléktorna, elődöntő, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczúr T., Makrai M., Győrffy R.

Falco: Váradi 26/18, Pongó 6, Clark 4, Bognár 2, Popovic 12/3. Csere: Tiby 12, Perl 18/6, Keller 10, Kovács B. –, Verasztó –, Sövegjártó –. Edző: Milos Konakov.

Rasta Vechta, legjobb dobók: Jayden 17/9, Grünloh 15/3. Robinson 14/6. Edző: Martin Schiller.

A mérkőzés előtt Németh Bálint vehette át a Horváth Zoltán Kosárlabda Utánpótlásért Alapítvány elismerését, az ifjú, tehetséges, sokra hivatott saját nevelésű játékosoknak járó Horváth Zoltán Emlékdíjat.  A Falco meccskeretében még nem volt ott a frissen igazol új légiós, Trey Diggs.

Nagy iramban kezdtek a felek, jól is dobtak, egy ideig szoros volt az állás – aztán Váradi és Popovic pontjaival a Falco meglépett (6. perc: 19-11). Jól védekezett, gyorsan ment át támadásba a házigazda. A vendég triplákkal tartotta a lépést. Sőt, a második negyedet nagy rohamokkal nyitotta (13. perc: 27-26) – 7-2-es német rohanás után időt is kért Konakov mester. De nagyon elkapta a fonalat a vendég, átvette a vezetést,. Az újabb szombathelyi időkérés sem segített (17. perc: 33-36), megnyerte a Rasta az első félidőt (20. perc: 41-45) – többek között azért is, mert kilenc (!) triplát dobott.

Fordulás után Váradi, majd Perl is beköszönt távolról – elkapta a fonalat a Falco, átvette az irányítást. A 24. percben, 51-45-ös állásnál kért időt a vendég. Rendezte a sorait Rasta, de maradt az irányítás a hazaiaknál – Keller remekül harcolt a palánk alatt, és lassan Perl is megszórta magát (27. perc: 62-52). De maradt izgalom a negyedik negyedre (30. perc: 69-60). Ugyanis nem adta fel a vendég,  ott loholt a Falco nyomában (34. perc: 74-73). Olyannyira, hogy fordított – rögtön időt kért a hazai kispad (36. perc: 76-79).  Kiélezett csatát hozott a hajrá (38. perc: 82-82). 82-84-es állásnál, bő 13 másodperccel a vége előtt időt két a Falco. Majd Tibyt faultolták tripladobás közben, aki „csak” két büntetőt küldött a helyére (40. perc: 84-84) – következett így a hosszabbítás! Továbbra is felváltva került a gyűrűbe a labda – nem bírtak egymással a felek (43. perc: 90-89). De végül a roppant szívós, és 16 (!) tripláig jutó Rasta csikarta ki a győzelmet (90-92). Ám a vereség ellenére nagy tapsot kapott a Falco.

Így szombaton 15.45-kor Oroszlány–Falco  bronzmeccset, majd 18.30-kor Rasta Vechta–Hapoel döntőt rendeznek.