2009.10.26. 03:29

Könnyű Falco győzelem az Albacomp ellen

Könnyű és nagyarányú győzelmet aratott a Falco-Szova KC Szombathely kosárcsapata volt edzőjük, Szrecsko Szekulovics új gárdája, az igencsak vérszegény teljesítményt nyújtó Albacomp ellen.

Balla Emőke

A kezdeti rohanásban még az Albacomp tűnt pontosabbnak, de a 6. perctől már a Falco vezetett. Köszönhetően a betegsége ellenére a játékot vállaló Horváth Zoltánnak, akinek mindegy volt, hogy támadó vagy védő szerepkörben van, a palánk alatt korlátlan úr volt, ráadásul távolról is sült a keze (az első félidőben hibátlanul dobott mezőnyből). Aztán a többiek is kezdtek hozzá csatlakozni, 17:10-nél kért először időt Szrecsko Szekulovics. De hiába. Új fiai Lee-t kivéve egyénenként is gyengén játszottak, és csapat benyomását sem keltették - zűrzavar, kapkodás és pontatlanság jellemezte őket. Így folyamatosan hízott a hazaiak előnye, főként, hogy a Szolnok ellen betliző Morris is most a legjobb arcát mutatta, bármilyen helyzetből vajkézzel süllyesztette el a kék-fehérek kosarába a labdát. Védekezésben is egyértelműen a Falco mutatott többet - Kálmán mellett például Simon nem tudott kezdeményezni -, így már a nagyszünet előtt 21 pont is volt a két csapat között (18. perc: 48:27).

A falcósok egyetlen bosszúságát az jelenthette, hogy a második félidő elején negyedik személyi hibáját is megkapta Kazlauskas, és a padra kényszerült. A sárga-feketék játékát viszont ez sem befolyásolta, hisz Horváth Z. és Morris most parádézott, s a második félidőben több dobáslehetőséghez jutó Wilson is átlagon felülit nyújtott. Déri Csaba már a harmadik negyed végén egyre többet cserélt, volt, hogy csak egy vagy két játékos maradt a pályán a kezdőcsapatból. A 33. percben tetőzött a Falco, ekkor 34 pont volt a különbség (87:53), de a végére is 22 megmaradt az előnyből.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, az Albacomp semmilyen tekintetben nem tudott méltó ellenfele lenni a Falcónak.

Déri Csaba: - Az Albacomp ezekkel a légiósokkal nem igazán tartozik az élcsapatok közé. Könnyű győzelem volt, mindenkit pályára küldhettem. Azt viszont nehéz megemészteni, amit a játékvezetők a negyedik meccse Kazlauskassal művelnek, jogtalan faultok sorát kapja.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a Falcónak, minden tekintetben jobb volt. Mi védekezésben és támadásban sem tudtuk felvenni a versenyt.

További eredmények: Körmend-Kaposvár 79:77 (pénteken), Nyíregyháza- Atomerőmű 70:84, Sopron- Salgótarján 110:95, Szolnok- Pécs 78:77, Dombóvár-ZTE 84:98, Kecskemét-DEKE 80:71.