Erőpróba

2024.07.07. 12:07

Vasi Vasember: Badar Gergő és Soós Dorka nyert - fotók

A Veszprémi ESC sportolója, Badar Gergő nyerte férfi abszolút kategóriában a 40. Vasi Vasember triatlonversenyt, míg a nőknél Soós Dorka (Százhalombattai Vuk SE) ért elsőként a célba.

20240706 Elrajtolt a 40. Vasi Vasember triatlon verseny, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: © Cseh Gábor

Összesen 410 egyéni versenyző és 58 váltó állt rajthoz a 40. MVD Szig Vasi Vasember triatlonversenyen. A rajt pillanatában a Csónákózó-tó vize 24,4, a levegőé 27 Celsius fokos volt: ideális időpontban kezdhették el a versenyzők a 1500 méter úszást, amit 40 km kerékpározás és 10 km futás követett. A versenyt a férfiaknál abszolút kategóriában a Veszprémi ESC sportolója, Badar Gergő nyerte, a legjobb vasi, Zsódér Zsolt (Vasi Triatlon SE) 7. helyen ért célba. A női abszolút kategóriában Soós Dorka (Százhalombattai Vuk SE) ért elsőként célba, a legjobb vasi, Vörös Petra (Vasi Triatlon SE) 14. helyezett lett.