2024.08.20. 10:53

Vármegyei II.: nagyot meccselt a Rábatótfalu és a Telekes, magabiztos Sé, Nádasd - Nyolc góllal nyitott a Gyöngyöshermán

Az első forduló mérkőzéseivel elrajtol a 2024/2025-ös szezon a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi és déli csoportjában.

Fotó: Szendi Péter

Észak

Boba SE–Kőszegi Lóránt FC 1-1 (0-0). Boba, vezetett: Vass I.
Boba: Fábián – Balogh Mi., Magyar, Horváth B., Kovács M., Dornai, Szabó J., Dákai, Kecskés, Mester, Balogh Ma.
Kőszeg: Berber – Lintner, Fehér, Németh B. (Őri), Kovács Zs., Réti, Varga D. (Kiss D.), Takács, Molnár Cs. (Szűcs), Kolompár (Puporka), Szolyák.
Gól: Kecskés, ill. Fehér.
Kiállítva: Balogh Mi. (81., Boba).

Jánosháza VSE–Uraiújfalu SE 1-2 (1-1). Jánosháza, v.: dr. Polgár T.
Jánosháza: Dikovecz – Varga P., Vágusz, Kovács M., Jósvai, Ambrus, Tóth L., Dittman (Svendor), Benkő, Hajdú, Tóth B.
Uraiújfalu: Pócza – Binder, Keszei, Szabó B. Z., Burka (Bokor L.), Kollárits, Farkas R., Balogh M., Bokor B., Agg (Szabó B.), Vörös (Vajnai).
Gól: Vágusz, ill. Szabó Balázs Zoltán, Burka.

Répcelaki SE–Schott Lukácsháza SE 0-2 (0-0). Répcelak, v.: Héra Cs.
Répcelak: Molnár D. – Gallen A. (Kovács G.), Csordás, Dulicz, Kiss D. (Pinezits), Németh B., Süle (Molnár Á.), Baán, Gallen I., Németh D., Németh G.
Lukácsháza: Bán – Ágoston, Bolfán, Mester, Osztrosits (Döbör), Dan, Vörös, Zugonics, Márok (Rozmán, Markó Cs.), Markó M. (Pásztor), Csuka.
Gól: Zugonics, Dan.

Gérce-Vásárosmiske KSE–Kemenesalja FC 4-2 (1-1). Gérce, 150 néző, v.: Magyar Gy.
Gérce: Lengyel – Komáromi (Sebestyén), Lakatos, Máthé, Károlyi, Németh B., Mórocz (Soós), Kövesdi A., Kovács T., Kövesdi D. (Pencz), Németh Z.
Kemenesalja: Kovács K. – Manganelli Zs. (Princzes), Lőrincz G. (György), Czöndör (Kóbor), Péter, Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Lőrincz M., Varga R. (Horváth B.), Ölbei (Őri).
Gól: Németh B. (2), Mórocz, Kövesdi A., ill. György, Lőrincz G.
Kiállítva: Manganelli A. (71., Kemenesalja).
A mérkőzés első 30 perce a Kemenesaljáé volt, a vezetést is megszerezték – de még az első fééidő végén egyenlített a házigazda. A második félidőben aztán magukra találtak a hazaiak, támadólag léptek fel, a helyzeteiket jó arányban használták ki, végül nagyot küzdve megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Elektromol-Spari FC–Szeleste-Pósfa SE 1-3 (0-2). Szombathely, v.: Vass I.
Spari: Horváth G. – Dienes, Boldizsár (Sipos), Láda (Mészáros), Jónás, Varsányi, Pados, Rosta, Németh V., Szabó P., Demeter (Holdosi).
Szeleste: Kovács M. – Vajda (Németh B.), Maráczi, Kovács R., Fülöp, Pethő (Horváth E.), Molnár G. (Taródi), Gál, Nagy Á. (Pataki), Horváth L., Kovács Á.
Gól: Rosta, ill. Kovács R., Maráczi, Kovács Á.
Az alkulófélben lévő Spari próbálta megnehezíteni ellenfele dolgát – ennyire futotta. Megérdemelten nyert a jobban futballozó, jobb erőt képviselő Szeleste.

Sé Honvéd SE–Büki TK 6-1 (2-1). Sé, 150 néző, v.: dr. Polgár T.
Sé: Botz – Séfer, Simon K. (Dénes), Werderits, Tóth F., Nemes, Fichtacher, Rada (Kovács K.), Kiss Máté Gergő (Simon D.), Kiss Márton Balázs (Hende), Uri.
Bük: Szalai – Németh M. (Traxler), Radasics (Kiss B.), Bősze (Szilágyi), Dobos, Bakos, Redőcs, Komjáthy, Kocsis (Oláh), Gábriel, Sodics.
Gól: Tóth F. (2), Kovács K., Kiss Máté Gergő, Séfer, Werderits, ill. Sodics.
Sokan voltak kíváncsiak a találkozóra. A két csapat régóta nem találkozott egymással, de az ismerkedés rövid volt, mert rögtön egymásnak estek a felek. A hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést és egy szöglet utáni fejesből a vezetést is megszerezte. De, a fiatal vendégcsapat nem adta fel, és nem sokkal később egy lecsorgó labdából egyenlítettek. Nagy iramban zajlott a találkozó, meddő hazai mezőnyfölénnyel. A félidő vége előtt egy egyéni villanásból szerzett góllal hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészben sem lassítottak a felek. A hazaiakon ekkor már nem látszott a görcsösség, jól játszottak, teljesen beszorították az ellenfelet és egy büntetőből növelték előnyüket. Ezek után megtört a látogató és csak a gólarány volt kérdéses. Végül a hazai támadók még három szép góllal terhelték a vendégkaput. A séi győzelem ilyen arányban is teljesen megérdemelt a végig sportszerűen küzdő, fiatal Büki csapat felett. A hazai csapatból ezúttal minden játékos kitűnőre vizsgázott!

Bozsoki SE–Kemenesmagasi FC 4-1 (1-0). Bozsok, v.: Bagoly G.
Bozsok: Varga M. – Csizmazia (Németh O.), Bigner, Kratochwill, Kalmár (Szalai), NAGY ZS. (Pál), MARTI, Dévényi (Fáth), VARGA B., KAPOSI (Dan), Kiss M.
Kemenesmagasi: Kosztolánczi – Koronczai, Molnár Zs., Horváth T., Csite, Varga Sz. (Király), Rosta (Bokányi), Kerekes, Kopházi, Csempesz (Nagy G.), Molnár T.
Gól: Varga B., Dan, Kaposi, Nagy Zs., ill. Molnár T.
A hazaiak domináltak az első félidőben, viszont a vendégek szervezett védekezése miatt helyzeteket nehezen tudtak kialakítani. Ám a szünet előtti percekben egy szép támadást csak sikerült gólra váltani. A második félidőben a második bozsoki gól felszabadultabbá tette a hazaiakat, aztán már sorra dolgozták ki a gólhelyzeteket. Biztos, megérdemelt győzelmet aratott a Bozsok.

Alsóújlaki SC–Gencsapáti KSE 4-1 (2-0). Alsóújlak, v.: Horváth Z.
Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Kaposi, Pados, Hantó (Hancz), Toldi (Káldi), Varga Á., Gampel Dá. (Varga N.), Vasas (Vajda), Pintér (Ódor), Varga R.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Horváth B., Szabó A. (Horváth D.), Janzsó, Sátori, Dancs, Bokor, Tóth B., Egyed (Mucza), Németh Á., Skrapits.
Gól: Hantó, Hancz, Pintér, Kaposi, ill. Dancs.

A következő, 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Kemenesmagasi–Sé, Bük–Lukácsháza, Répcelak–Jánosháza, Kőszeg–Gérce, Kemenesalja–Alsóújlak. Vasárnap, 17.0: Gencsapáti–Bozsok, Uraiújfalu–Spari, Szeleste–Boba.
Kérjük a csapatvezetőket, hogy  a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.

Dél

Bajánsenye Se–Egyházasrádóci SE 2-2 (1-1). Bajánsenye, vezette: Boda Gy.
Bajánsenye: Kalamár – Varga D., Horváth B., Vörös B., Horváth M., Kósa, Fábián, Horváth Z., Propszt (Koltai), Koczor, Horváth A. (Vörös G.).
Egyházasrádóc: Bali – Lengyel, Márovics (Rácz), Bányik, Spanyó, Krajczár, Berning, Fejes (Varga I.), Balogh A. (Balikó), Mészáros, Varga Z.
Gól: Koltai, Koczor, ill. Mészáros, Spanyó.

Szentpéterfai SE–Nárai SK 0-3 (0-2). Szentpéterfa, 150 néző, v.: Marton A.
Szentpéterfa: Németh A. – Udvardi, Török, Wágner K., Geosits (Varga K.), Gaál, Skrapits (Wágner R.), Leidli, Homor, Kalmár (Mersits), Frányi.
Nárai: HOLBOK – Bárdics (Németh R.), Máté (Czömpöl), Vajda Bá., Vajda Ba. (Kovács A.), Marsai, Király, Czirók, Lakatos, Hompasz, Karai (Vizserálek).
Gól: Czirók (2), Vajda Ba.
Kiállítva: Török (52., Szentpéterfa).
A vendégek álltak bele jobban a meccsbe, és két pontrúgásból kapuba is találtak: előbb egy szabadrúgásból, majd egy nevetséges módon befújt 11-esből. Fordulás után már jobban futballozott a házigazda, magához ragadta az irányítást, de nem tudott gólt rúgni. Aztán közel egy órás esőszünet következett, majd a villanyfényes, szűk 20 perces folytatásban elmaradt egy egyértelmű 11-es a hazaiak javára. A végén aztán a kitámadó hazaiakat újabb góllal büntette a Nárai. A szervezett, harcos vendégek győzelme megérdemelt.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE–Őriszentpéter SE 5-0 (3-0). Nádasd, v.: Busi L.
Nádasd: Rejtli – Horváth D., Péter, Zsoldos (Molnár Á.), Kalamár (Mesics), Szabó I., Kádár, Dudás (Iván), Biczó (Elekes), Horváth Á., Meskó.
Őriszentpéter: Szemán – Tóth L., Csóbor, Kevy, Kardos, Gerencsér, Könye (Simon), Farkas M. (Sütő), Mihály, Szép, Németh A.
Gól: Horváth Á. (3), Szabó I., Dudás.
A hazaiak az első perctől magukhoz ragadták az irányítást, végig jól, kapura veszélyesen futballoztak, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a jól küzdő vendégek ellen.

Rábatótfalui SE–Telekes Medosz SE 5-4 (1-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Kondor T.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Sütő, Kovács Á., Domján D., Falb (Anderkó), Szakács, Kovács B., Domján B., Náricza, Németh Á.
Telekes: Kántor – Dézsi, Osbáth, Orsós M., Czövek, Osvald (Nyári), Kónya M., Valkóczi, Vincze (Görcsi), Németh M., Kónya Sz.
Gól: Németh Á. (2), Kovács B., Sütő, Szakács, ill. Kónya M. (2), Czövek, Kónya Sz.

Újperint SE–Rum KSC 4-0 (3-0). Szombathely-Újperint, v.: Koronczai C.
Újperint: Kovács Á. – Fliegler, Sásdi (Horváth B.), Tóth B., Gergely (Máté), Kiss B., Tóth A. (Németh P.), Király, László (Kiss K.), Szalay (Szabó Z.), Vass.
Rum: Sipos – Baranyai (Reznyák), Németh L. (Horváth M.), Pochernin (Tárkányi), Fülöp (Molnár M.), Horváth P. (Zsoldos), Koronczai, Pupp, Rosta, Pásti, Kalmár.
Gól: Szalay (3), Király.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 3-8 (0-2). Felsőcsatár, vezette: Monostori I.
Felsőcsatár: Moór – Podlaviczki, Horváth L., Vincze, Szmolek, Krancz, Sisak, Böhm (Dévai), Cseri, Hábetler, Rátkai.
Gyöngyöshermán: Kovács N. – Niksz, Bazsó, Kopácsi, Bihun (Kis), Iszak, Kovács D., Lang (Bódi), Székely (Ilnicki), Szentgyörgyvári, Szabó B.
Gól: Szmolek (3), ill. Bazsó (4), Niksz (3), Kopácsi.
Kiállítva: Cseri (65., Felsőcsatár).

ÖTE Ikervár FC–Tutitextil-Körmend VSE 1-2 (0-0). Ikervár, v.: Bognár R.
Ikervár: Kollarics – Őri, Biró, Szalai (Varga R.), Horváth M., Farkas A., Horváth B. (Szovák), Hóbor, Horváth L. (Cseh), Vincze, Kámán.
Körmend: Kónya – Papp P., Tompa, Horváth Á. (Herczeg), Szatmáry (Barbalits), Szemes, Petrovics, Németh B., Molnár I. (Frühvirth), Pesti (Krajczár), Németh Cs.
Gól: Horváth B., ill. Frühvirth, Petrovics.

Sok hibával, de küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok. Az egész mérkőzésen felváltva forogtak veszélyben a kapuk, minkét csapat sok helyzetet alakított ki. A vendégek sikere nem érdemtelen, de az ikszre minimum rászolgált volna a hazai csapat.

A következő, 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Körmend–Bajánsenye, Gyöngyöshermán–Tanakajd, Telekes–Nádasd. Vasárnap, 17.30: Egyházasrádóc–Felsőcsatár, Rum–Rábatótfalu, Őriszentpéter–Szentpéterfa, Nárai–Ikervár. Szabadnapos: Újperint.