2 órája

0-2-ről nyert rangadót a Répcelak - Vármegyei II. osztály: gólok, mérkőzések - jánosházi diadal Sében, borította a papírformát a Tanakajd, ikervári hetes

A 8. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Bozsok–Spari 7-0 – bozsoki gólöröm, az egyik a hétből

Fotó: Fotó: Unger Tamás

Észak

Schott Lukácsháza SE–Kemenesalja FC 2-1 (1-1). Lukácsháza, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Sebesi P.
Lukácsháza: Bán – Ágoston, Bolfán, Mester, Osztrosits, Dan (Németh Cs.), Vörös, Zugonics, Márok (Krancz), Lipics, Gombás.
Kemenesalja: Kovács K. – Lőrincz G. (György), Czöndör, Péter, Binder (Manganelli Zs.), Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Lőrincz M. (Őri), Varga R., Ölbei (Horváth B.).
Gól: Márok, Mester, ill. Binder.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A félidő közepén a hazaiak büntetőből vezetést szereztek, pár perc múlva a vendég egyenlített. A második félidőt jól kezdte a hazai alakulat, nyomás alá helyezte ellenfelét, a vezetést is megszerezte. A vendégek a végén mindent egy lapra feltéve mentek az egyenlítésért, de a lukácsházi csapat nagyot küzdve kivédekezte a nyomást – és veszélyesen kontrázott. Döntetlen színezetű, jó iramú, végig izgalmas meccsen értékes három pontot szerzett a jól futballozó, jó erőt képviselő vendége ellen a hazai alakulat.

Bozsoki SE–Elektromol-Spari FC 7-0-ás állánál félbeszakadt. Bozsok, v.: Marton A.
Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill (Németh R.), Csizmazia, Marti, Dévényi (Dan), Varga B., Kovács P., Szalai, Kaposi (Pál), Kiss M.
Spari: Horváth G. – Neubauer, Boldizsár, Varsányi, Porcsalmi, Tóth Zs., Rosta, Szabó P., Ligeti, Schmidt, Vertetics.
Gól: Varga B. (3), Dan, Bigner, Szalai, Marti.
A cserejátékos nélkül érkező vendég a 33. percig bírta a bozsoki mezőnyfölényt – három gólos hazai előnynél vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészre tíz fővel jött ki az öltözőből a Spari. Ezt követően sorra érkeztek a hazai gólok, mígnem a hetedik gól után a 65. percben a vendégek közül többen is sérültet jelentettek – a játékvezető így félbeszakította mérkőzést.

Kemenesmagasi FC–Kőszegi Lóránt FC 0-2 (0-1). Kemenesmagasi, v.: Bagoly G.
Kemenesmagasi: Kosztolánczi – Koronczai, Bokányi (Csite), Molnár Zs., Horváth T., Szénégető, Kovács B. (Király), Takács, Kerekes, Kopházi, Molnár T.
Kőszeg: Berber – Kiss B., Lintner, Kovács D., Fehér, Marti, Kovács Zs. (Szűcs), Réti, Varga D., Takács, Orosz (Szolyák).
Gól: Réti, Kiss B.

Büki TK–Szeleste-Pósfa SE 2-3 (1-2). Bük, v.: dr. Polgár T.
Bük: Gábriel – Kovács R. (Petróczy), Szalai, Kiss Á., Bősze, Komjáthy (Szilágyi), Bakos (Tót), Dobos, Redőcs, Ható (Bogdán), Kocsis.
Szeleste: Kovács M. – Maráczi, Kovács R. (Gábriel), Fülöp, Molnár G., Baranyai, Taródi (Horváth E.), Pomper, Gál (Kovács Á.), Nagy Á., Horváth L. (Németh B.).
Gól: Szilágyi, Bősze, ill. Taródi, Kovács R., Petróczy (öngól).

Répcelaki SE–Uraiújfalu SE 3-2 (0-2). Répcelak, 300 néző, v.: Pázsi M.
Répcelak: Molnár D. – Kiss Z., Dulicz (Kovács G.), Kiss D., Németh B., Baán (Tóth Zs.), Gáspár, Gallen I., Németh D., Molnár Á. (Gallen A.), Csordás.
Uraiújfalu: Pócza – Binder, Keszei, Szabó Balázs Zoltán, Burka, Kollárits, Tóth D., Bokor B., Farkas R., Vörös M. (Bokor L.), Szabó Á. (Vörös E.).
Gól: Csordás (2), Németh B., ill. Szabó Á. (2).
Kiállítva: Bokor L. (88., Uraiújfalu), Binder (51., Uraiújfalu).
A 34. szomszédvári rangadóra került sor Répcelak és Uraiújfalu között. Az első félidőben megérdemelt tett szert két gólos előnyre a vendég.  A  második félidő elején a vendégeknél történt egy kiállítás – ezután a Répcelak ellenfele térfelére terelte a játékot. A fölény a 60. percben büntetőt, és szépítést eredményezett a hazai csapatnak. A folytatásban a hazai gárda mindent egy lapra feltéve támadott, amelynek eredményeképpen a vendégek a 88. percben kettős emberhátrányba kerültek. A hazai csapat ezt kihasználva a 91. percben egyenlített, majd a 94. percben a győzelmet is kicsikarta. Megérdemelt hazai győzelem született – nagyszerű hazai szurkolás mellett.

Sé Honvéd SE–Jánosháza VSE 1-4 (1-1). Sé, 100 néző, v.: Marton A.
Sé: Szalai B. – Séfer, Kovács K., Werderits (Márton), Tóth F., Simon, Nemes (Kalmár), Fichtacher, Szalay D., Kiss M., Uri (Lendvai).
Jánosháza: Dikovecz – Tóth B., Varga P. (Dittman), Balogh P., Talabér (Őri), Jósvai, Ambrus, Tóth L., Leone Peter, Benkő, Horváth M.
Gól: Kiss M., ill. Benkő (2), Leone Peter, Varga P.
Kiállítva: Tóth F. (82., Sé).
A séi csapat egyből támadólag lépett fel, számtalan helyzetet kialakítva. A vendégek az egész félidő alatt jóformán a félpályát sem lépték át – csak egyszer, igaz abból gól született egy jól elvégzett szabadrúgásból. A sok kihagyott helyzet után, a félidő vége előtt jött hazai oldalról az egyenlítés. A második játékrészben a vendéglátó döntésre szerette volna vinni a dolgot, de a játéka görcsössé vált. Innentől kezdve hazai oldalról minden balul sült el. A félidő derekán a kontrákra berendezkedő vendégek egy jól eltalált átlövéssel újra vezetéshez jutottak, majd előbb egy büntetőből, aztán egy egyéni megoldásból szerzett góllal hét perc alatt lezárták a meccset. A séiek az első félidőben gólarányt javíthattak volna, majd beleszürkültek a meccsbe, amit a vérszemet kapott vendégek büntettek, így a győzelmük megérdemelt.

Gencsapáti KSE–Gérce-Vásárosmiske KSE 1-2 (0-0). Gencsapáti, v.: Szabó C.
Gencsapáti: Matyi – Horváth B. (Lőrincz), Szabó A., Janzsó, Sulyok, Dancs, Kovács G., Bokor, Tóth B. (Skrapits), Egyed, Mucza.
Gérce: Lengyel – Lakatos, Máthé, László (Pencz), Németh B., Károlyi, Lerik, Mórocz (Sebestyén), Major, Nunkovics, Kovács T. (Kövesdi).
Gól: Sulyok, ill. Major, Németh B.
Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a házigazda kis szerencsével pontot rabolhatott volna a csoport egyik legjobb csapatától.

9. forduló, szombat, 15.00: Bozsok–Boba, Jánosháza–Lukácsháza, Kőszeg–Gencsapáti, Kemenesalja–Répcelak. Vasárnap, 15.00: Gérce–Alsóújlak, Spari–Sé, Uraiújfalu–Bük, Szeleste–Kemenesmagasi.

Dél

Bajánsenye SE–Rábatótfalui SE 3-3 (1-3). Bajánsenye, 80 néző, v.: Pungor Z.
Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Koltai, Horváth B., Vörös B. (Kósa), Kovács V., Fábián, Végh (Horváth A.), Horváth Z., Propszt, Koczor.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Anderkó (Erős), Bánfi-Nagy, Domján D., Szakács, Domján B., Kovács Á., Kovács B., Náricza, Németh Á.
Gól: Koltai (2), Koczor, ill. Náricza (2), Németh Á.
A hazai csapat védelme az első játékrészben kapitális hibákat követett el, amit a vendég kihasznált, 3-0-ás vezetést szerzett. A hazaiak a félidő végén szépítettek. A második játékrészben a Bajánsenye folyamatosan támadott, a vendégek önfeláldozóan védekeztek, egy-egy kósza ellentámadásból veszélyeztettek. A hazaiak még két gólt szervezve végül döntetlenre hozták a meccset.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–Telekes Medosz SE 6-2 (0-1). Szombathely, v.: Koronczai C.
Gyöngyöshermán: Lang (Kis L.) – Kovács N. (Baumgartner), Niksz, Bazsó, Kopácsi, Bihun, Iszak, Kovács D. (Radányi), Séfer, Szentgyörgyvári, Szabó B. (Kis Z.).
Telekes: Blaskovics – Németh M., Görcsi, Czövek, Osvald (Orsós), Kónya M., Vincze, Németh F., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári.
Gól: Niksz (2), Kopácsi (2), Séfer, Bazsó, ill. Kónya Sz., Kónya M.
A vendég kezdett jobban, egy hazai hibát kihasználva megszerezte a vezetést. A hazaiak előtt több lehetőség is adódott, ám a helyzetek kimaradtak. A fordulás után viszont kiszakadt a hermáni gólzsák, 30 perc alatt hat gólt szereztek a hazaiak – ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Tutitextil-Körmend VSE–Szentpéterfai SE 0-1 (0-0). Körmend-Horvátnádalja, v.: Pintér B.
Körmend: Kecskés – Horváth Á., Herczeg (Németh B.), Molnár I., Pesti (Papp P.), Szatmáry, Petrovics, Gaál, Németh Cs., Kazinczki, Szabó P.
Szentpéterfa: Páll – Udvardi (Geosits), Török, Wágner (Hazafi), Gaál (Kalmár), Skrapits, Leidli (Varga K.), Homor, Jagodits, Hoós B., Frányi.
Gól: Varga K.
Hajtós, harcos meccset vívott a két hasonló erőt képviselő csapat. Mindkét oldalon akadt helyzet – talán a szerencsésebb gárda nyert.

Tanakajdi TC–Nárai SK 6-1 (4-0). Tanakajd, v.: Andrejek Sz.
Tanakajd: Horváth B. – Karáth, Hankó, Marcz G., Orsós, Wágner, Horváth L., Marcz M., Fábián, Nagy K., Varga M.
Nárai: Holbok – Vizserálek, Bárdics, Máté (Orbán), Vajda Bá. (Király), Vajda Ba., Tamás, Sásdi, Vörös, Lakatos, Hompasz.
Gól: Wágner (3), Karáth, Fábián, Horváth L., ill. Vörös.
Az utolsó, pont nélküli Tanakajd fogadta a jól szereplő, 6. helyezett Nárait – a papírforma a vendégek győzelmét ígérte. A hazai csapat azonban nem törődve a papírformával a rég nem látott arcát mutatta, harcosan, jól, eredményesen játszott, a félidőben már 4-0-ára vezetett. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, de a hazaiak ismét remekül teljesítettek. A Tanakajd a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, a forduló meglepetését szállította –  6-1-es végeredmény nem túlzó.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Újperint SE 0-6 (0-2). Felsőcsatár, v.: Héra Cs.
Felsőcsatár: Sásdi – Krancz K., Lóránth, Mahucs, Krancz Gy., Sisak, Gombás, Hábetler, Windisch (Schmalzl), Bugnits, Rátkai.
Újperint: Varju – Sásdi, Tóth B., Kiss K. (Beke), Gergely (Máté), Horváth M. (Osváth), Kiss B., László (Szabó Z.), Szalay, Nagy Á., Karvalics.
Gól: Beke (2), László (2), Sásdi, Nagy Á.

ÖTE Ikervár FC–Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 7-1 (2-0). Ikervár, v.: Sebesi P.
Ikervár: Horváth B. – Kámán, Varga M., Horváth B., Szalai (Kurucz), Horváth M., Farkas A., Sinka, Kiss B., Horváth L., Hóbor.
Nádasd: Rejtli – Péter, Zsoldos (Biczó), Kalamár, Elek, Szabó I. (Elekes), Neubauer, Mesics (Molnár Á., Doktor), Iván (Dudás), Horváth Á., Meskó.
Gólszerzők: Farkas A. (3), Sinka, Horváth L., Horváth M., Elek (öngól), ill. Dudás.
A hazai csapat remek napot fogott ki, magabiztosan, szemre is tetszetősen futballozva a játék minden elemében felülmúlva ellenfelét – és teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Egyházasrádóci SE–Őriszentpéter SE 3-0 (2-0). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Pintér B.
Egyházasrádóc: Horváth B. – Vilics, Krajczár, Berning (Bányik), Balogh A. (Loibenbeck), Lendvai (Balikó), Pataki (Varga I.), Mészáros, Lengyel (Varga Z.), Halász, Varga D.
Őriszentpéter: Szemán – Babos, Németh A., Mihály, Gerencsér, Kardos, Sütő (Meggyes), Csóbor, Simon (Horváth L.), Könye, Szép.
Gól: Varga I., Halász, Varga D.
Biztos, megérdemelt győzelmet arattak hazaiak a szervezetten játszó vendégek ellen.

9. forduló, szombat, 15.00: Telekes–Egyházasrádóc. Vasárnap, 15.00: Szentpéterfa–Ikervár, Nádasd–Bajánsenye, Rábatótfalu–Felsőcsatár, Tanakajd–Újperint, Rum–Gyöngyöshermán, Őriszentpéter–Körmend. Szabadnapos: Bajánsenye.

Kérjük a csapatvezetőket, higy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre!