2 órája

BL: legyűrte a Falco olasz ellenfelét (is)! - fotó

A kosárlabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az olasz Pallacanestro Reggiana csapatát fogadta – és verte meg kiélezett, nagy csatában!

A Bajnokok Ligája első körében a Falco Lengyelországban, a Wroclaw vendégeként nyert 84-75-re. Míg a Reggiana a litván Vilniust fogadta, és verte el 77-67-re.

Jól kapta el a rajtot a Falco (6-0). Tiby parádésan teljesített a palánk alatt – a nyolcadik pontja után (4. perc: 10-3) időt is kért az olasz kispad. Egy agresszívabb Reggiana tért vissza a pályára, eltüntette a hátrányát (6. perc: 10-10). Gyilkos tempót diktáltak a felek, minden egyes labdáért, helyzetért nagy csata dúlt. Rosszul dobott a Falco, mégis Diggs dudaszós hármasa zárta az első etapot – a nyolcadik hazai triplakísérlet ért célba (17-13). Érezhető volt a feszültség, akadt hiba – de a tempó nem lassult, a fizikalitás nem csökkent. A 15. percben először szerzett vezetést a Reggiana, jó védekezésből dobott gyors, könnyű kosarakat (21-23). Időt kért Konakov mester. Majd 9-0-val, és egy remek Bognár Kristóffal tért vissza a pályára a Falco (17. 30-23). Olasz időkérés próbálta megtörni a hazaiak lendületét. Meg is törte. Az első félidő kiélezett hajrát hozott, végül hajszálnyi hazai előnyt mutatott az eredményjelző a szünetben 27. (20. perc: 34-32).

Fordulás után nekiesett a Falcónak a Reggiana – de a Falco túlélte a nehéz pillanatokat (24. perc: 44-39). Most Popovic és Perl húzt a Falco szekerét. Azonban a vendégek remekül dobtak távolról. Foggal-körömmel, de őrizte néhány pontos előnyét a stabil védekezésére építő házigazda (27. perc: 52-48). A negyedik negyed így kiélezett állásról kezdődött (30. perc: 57-54). És nem változott a játék képe: vezetett a Falco, de ott loholt a nyomában a Reggiana. Olyannyira, hogy fordított (34. perc: 63-65).  A faulthatáron játszott a vendég, ami nem ízlett a hazaiaknak – és néhány játékvezetői ítélet is próbára tette a szombathelyi játékosok türelmét. Peregtek a percek, de nem bírtak egymással a felek (37. perc: 67-67) – tombolt a közönség. Popovic és Clark extázisban játszott – bírta erővel a hajrát a Falco. Az utolsó szűk egy perc 74-69-es állásról kezdődött – és olasz időkéréssel. De Perl vezérletével innen már nem engedte ki a kezéből a – bravúros – győzelmet a Falco!

Milos Konakov csapata szezonbeli második BL-meccsét is megnyerte!

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pallacanestro Reggiana 78-71 (17-13, 17-19, 23-22, 21-17 )

Szombathely, 3020 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Castilla (spanyol), Straube (német), Maciulis (litván).

Falco: Váradi 2, Pongó –, Clark 9/3, Tiby 10, Popovic 12. Csere: Perl 20, Keller 9, Diggs 6/6, Bognár 10. Edző: Milos Konakov.

Reggiana: Barford 8/6, Winston 11, Grant 5/3, Gombauld 6, Cheatham 9/9. Csere: Smith 13/3, Uglietti –, Vitali 2, Chillo 3/3, Faye 14, Gallo –. Edző: Dimitris Priftis.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-0. 6. perc: 10-10. 13. perc: 19-19.15. perc: 21-23. 17. perc: 30-23. 20. perc: 34-32. 24. perc: 44-39. 27. perc: 52-48. 30. perc: 57-54. 33. perc: 63-59. 34. perc: 63-65. 37. perc: 67-67. 39 . perc: 74-69.

Kipontozódott: –.

Milos Konakov: – Gratulálok a csapatomnak! A játékosaim 40 percen keresztül maximálisan koncentráltak – és köszönet a szurkolóinknak, nagyon kellett a segítségük, elképesztő, amit letettek az asztalra A védekezéssel tudtuk megnyerni a mecset. A fiúk hittek a győzelemben, akkor is, amikor nem működött a támadójátékunk – nagyot küzdöttek. Megnyertünk még egy BL-meccset, ami energiát ad a folytatásra - de még nem értük el a célunkat!

Dimitris Priftis: – Gratulálok a Falcónak! Nagyon jó meccset játszottunk, de ellenfelünk szinte végig kontroll alatt tartotta az összecsapást. Tudtuk, hogy nehéz lesz, közel akartunk maradni ellenfelünkhöz. Volt lehetőségünk zárkózni, fordítani a végén, de most nem sikerült – tanulunk ebből a vereségből.