Eredmények

2 órája

Teke Szuperliga: két vasi diadal

Körkép A teke Szuperliga 4. fordulójában a Balogunyom kikapott, a Répcelak és a Szentgotthárd viszont győzött.

Szentgotthárdi VSE–Salgóbátony TK 5:3 (3525-3434). Szentgotthárd, teke Szuperliga-mérkőzés.

20230930_tekesztg_sztg_ut (23)
Oswald Dániel 606 fát dobott a Salgóbátony elleni Szuperliga-mérkőzésen. Fotó: Unger Tamás

Szentgotthárd: Cseh B. 557, Oswald 606, Járfás 602, Cserpnyák M. 589, Walcher 565, Pákai 606.  Edző: Tróbert József.
Salgóbátony: Sáfár 584, Kiss M. 618, Simon A. 499, Telek 585, Balázs 599, Bóta 549.
Az első sorban mindjárt jött a hidegzuhany. Cseh Bence ugyanis nem tudta tartani a lépést a vendégjátékossal és kikapott, míg a másik oldalon Oswald Dániel is minimális vereséget szenvedett: 2:0 és 39 fával az újonc nógrádiak vezettek. A középső sorban Járfás László négy szettet szerzett, azonban nagyban befolyásolta egy sajnálatos sérülés a kimenetelt. Cserpnyák Martin egy végletekig kiélezett meccsen az utolsó dobásával nyerni tudott: 2:2 volt az állás és 68 fával már a szentgotthárdiak vezettek. Az utolsó sorban a múlt heti befejező duó következett. Pákai Zsolt három szettben megverte ellenfelét és hozta a csapatpontot, míg Walcher Roman nem bírt a vendégek jól játszó tekézője ellen.
A Szentgotthárd kissé megnehezítette a saját dolgát, de végül 5:3-ra megnyerte a mérkőzést.
Ifjúsági: 4:0 (1113-978). Reibling 582, Kropf 531.

Balogunyom TK–Szegedi TE 1:7 (3501-3615). Répcelak, Répce Aréna, teke Szuperliga-mérkőzés.
Balogunyom: Biró B. 594, Horváth M. 608, Virág 536, Svajda Z. 588, Kuslics 593, Szabó A. 582. Edző: Svajda Győző.
Szeged: Karsai 589, Somodi 622, Szél 596, Bíró 586, Kiss N. 618, Jovetic 604.
Az első sorban Biró Benjámin nagy küzdelemmel szerezte meg a csapatpontot. Horváth Márton jó játékkal, 608 fát elérve, csak az utolsó gurításokban maradt alul ellenfelével szemben: 1:1 volt az állás és kilenc ponttal a szegediek vezettek. A középső sorban Virág Bence jó kezdés után visszaesett, amit a rutinos vendégjátékos, Szél kihasznált. Svajda Zoltán ugyan több fát ütött, de a szettpontok alapján a vendégeké lett a csapatpont: 1:3 volt az állás és 67 fával mentek az alföldiek. A befejező sorban Kuslics Gergely és Szabó Attila is szépen játszott, de a vendégek válogatott játékosai a végén a maguk javára fordították a mérkőzést (1:7).
A nemzetközi mezőnyben is meghatározó Szeged ellen a balogunyomi csapat tisztességesen helytállt, de a nagyobb rutin a befejező szettekben érvényesült.
Ifjúsági: 3:1 (1155-1116). Tóth L. 560, Völgyi 595.

Investment Közutasok Kaposvári TK I.–Répcelaki SE 3:5 (3445-3570). Kaposvár, teke Szuperliga-mérkőzés.
Kaposvár: Farkas 591, Juhász 574, Kálny 531, Nagy G. 604, Botházy 576, Németh M. 569.
Répcelak: Iványi 564, Danóczy 674, Kozma 608, Molnár 569, Tóth Á./Bólya 549, Móricz 606. Edző: Kiss Zsolt.
Az első körben a hazaiak klasszisa, Farkas Sándor hozta a csapatpontot, viszont a répcelaki Danóczy Richárd is remekelt: simán győzött. Az első kör után 1:1-re állt a mérkőzés, viszont a vasiaknál volt a faelőny. A második körben Kozma magabiztosan nyert, míg Molnár  Pál kikapott. Ekkor 2:2 volt az állás, viszont közel 120 fával a szentgotthárdiak vezettek. Az utolsó, harmadik fordulóban Tóth Áronnak ezúttal nem ment a dobás, a helyére beálló Bólya Tamás jobban szerepelt, de a csapatpont így is a tavalyi ezüstérmes somogyiaké lett. Móricz Zoltán viszont simán nyert, így a vasiak értékes győzelmet arattak.

A következő fordulóban szombaton 12 órakor Répcelak–Szentgotthárd vasi rangadót rendeznek.
Ifjúsági: 3:1 (1071-1069). Kiss B. 514, Szijártó 555