3 órája

Pályán az U21 - A Körmend és a Falco is kikapott

Az NB I.-es U21-es kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely is vereséget szenvedett.

Forrás: Shutterstock

Atomerőmű SE–Egis Körmend   125-83 (28-18, 28-20, 32-25, 37-20). Paks, NB I.-es U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szücs, Keresztes.
Körmend: Tóth-Erdei M. 17, Bartik 17/12, Farkas 6, Nagy 14/6, Schmera 29. Csere: Maráczi –, Tóth –, Pados –, Köbli –, Fábián –. Edző: Érsek Marcell.
A hazaiak remek dobóformát fogtak ki – 18 (!) triplát szereztek – amire nem volt ellenszere a vendégeknek. A végsőkig küzdöttek ugyan a körmendiek, de két kulcsjátékosa is hiányzott sérülés, betegség miatt. A Paks remekül játszott, megérdemelt a győzelme.

SZEDEÁK–Falco-Vulcano Eneregia KC Szombathely 77-67 (24-13, 20-11.22-21, 11-22). Szeged, NB I.-es U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Utasi, Barabás.
Falco: Feitl –, Németh B. 14/6, Hanzen 17/6, Kiss H. 16, Pallag 11. Csere: Horváth Á. –, Saródi 3/3, Szigetvári 3, Bokor –, Németh M. 3/3, Hansen –. Edző: Karagity Milán, Svajda Gábor.
Bátortalanul, sok hibával kezdett a Falco, az első félidőben nem találta saját játékát. Majd fordulás után rendezte sorait, főleg a védekezését, és elkezdte faragni a hátrányát. A szombathelyi gárda ugyan szorossá tette az eredményt, de a győzelemre már nem volt esélye – az első félidő kihagyása megbosszulta magát.

A Körmend (3 győzelem/1 vereség) a 2., a Falco (1 győzelem/3 vereség) a 10. a 14 csapatos tabellán. TG