3 órája

Vármegyei II. osztály: Balhé: félbeszakadt a meccs Péterfán!

A 9. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban – félbeszakadt a Szentpéterfa–Ikervár derbi.

Forrás: Szendi Péter

Észak

Bozsoki SE–Boba SE 2-0 (1-0). Bozsok, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: dr. Polgár T.
Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Nagy Zs. (Németh R.), Marti, Varga B. (Pál), Kovács P. (Tompek), Szalai (Iker), Kaposi (Dan), Kiss M.
Boba: Fábián – Porkoláb (Kozári), Fodor, Géczi, Dákai, Gorácz, Horváth B., Kecskés, Magyar, Dornai, Kovács M.
Gól: Szalai, Nagy Zs.
A szervezetten és ötletesen játszó bobai csapaton nehezen találtak fogást a hazaiak. Végül mindkét félidőben egy-egy pontrúgásból sikerült bevenni a vendég kapuját – így otthon tartotta a három pontot a bozsoki csapat.

Jánosháza VSE–Schott Lukácsháza SE 3-2 (2-0). Jánosháza, v.: Andrejek Sz.
Jánosháza: Dikovecz – Tóth B., Varga P., Lőrincz, Balogh P., Talabér, Dittman (Őri), Jósvai, Ambrus, Tóth L., Benkő.
Lukácsháza: Bán – Ágoston (Francia), Bolfán, Mester (Tóth D.), Osztrosits, Dan (Rozmán), Zugonics, Márok, Lipics, Gombás, Krancz.
Gól: Talabér (2), Jósvai, ill. Mester (2). Kiállítva: Gombás (85., Lukácsháza), Bán (74., Lukácsháza).

Kőszegi Lóránt FC–Gencsapáti KSE 3-1 (1-0). Kőszeg, v.: Ódor Á.
Kőszegi: Berber – Kiss B., Kovács D., Fehér, Lakatos (Németh B.), Marti, Kovács Zs. (Nárai), Réti (Kiss D.), Varga D. (Puporka), Takács, Szolyák (Molnár Cs.).
Gencsapáti: Matyi – Horváth B., Szabó A., Sulyok, Kovács G., Bokor, Tóth B., Egyed (Sátori), Lőrincz, Mucza, Skrapits (Németh T.).
Gól: Réti, Kiss B., Lakatos, ill. Kovács G.
A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést, de a helyzetei egy kivételével mind kimaradtak. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a vendéglátó, meg is duplázta az előnyét. Ám 2-0-ás állásnál az addig kapura veszélytelen vendég szépített egy szabadrúgásból. De ezután sem változott a játék képe: a Kőszeg támadott, a Gencsapáti védekezett. Majd a hazai csapat ismét kétgólosra növelte előnyét, kihasználva a vendégkapus hibáját. Helyenként jó játékkal a kőszegi csapat megérdemelt győzelmet aratott.

Kemenesalja FC–Répcelaki SE 0-0. Vönöck, v.: Boda Gy.
Kemenesalja: Kovács K. – Németh M., György (Németh R.), Czöndör, Manganelli Zs., Binder (Őri), Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Lőrincz, Varga R.
Répcelak: Molnár D. – Kiss Z., Gallen A., Dulicz (Tóth Zs.), Kiss D., Németh G., Baán (Molnár Á.), Gáspár, Gallen I., Németh D. (Süle), Csordás.
Kiállítva: Németh G. (56., Répcelak).
Gérce-Vásárosmiske KSE–Alsóújlaki SC 3-1 (3-0). Gérce, 160 néző, v.: Boda Gy.
Gérce: Lengyel (Komáromi) – Lakatos (Kovács T.), Máthé, László, Németh B. (Sebestyén), Károlyi, Lerik (Pencz), Mórocz, Major, Nunkovics, Kövesdi.
Alsóújlak: Varga B. – Oláh, Pados, Hantó, Vajda (Nagy Z.), Gampel, Vasas, Pintér, Hancz (Varga K.), Papp A. (Toldi), Varga R.
Gól: Major (2), Németh B., ill. Varga R.
Szép számú közönség elött kezdődött a mindkét csapat számára fontos összecsapás. A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, és jó játékukkal már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A mérkőzés második részében is megvoltak a hazai helyzetek, de azok már kimaradtak. Megérdemelt a hazai győzelem.

Elektromol-Spari FC–Sé Honvéd SE 0-10 (0-4). Szombathely, v.: Pungor Z.
Spari: Farkas B. – Neubauer (Holdosi), Boldizsár, Varsányi, Tóth Zs., Pados (Horváth G.), Láda, Sipos (Porcsalmi), Németh V., Schmidt, Kelemen.
Sé: Szalai – Séfer, Simon (Pados), Kovács K., Werderits, Romsics, Halmos (Dénes), Nemes (Papp K.), Fichtacher, Kiss Máté Gergő (Márton), Kiss Márton Balázs.
Gól: Romsics (3), Werderits (2), Kiss Máté Gergő (2), Nemes, Kovács K., Kiss Márton Balázs.
Próbált támadó szellemben futballozni a házigazda – amit megbüntetett a vendég.

Uraiújfalu SE–Büki TK 7-0 (2-0). Uraiújfalu, v.: Koronczai C.
Uraiújfalu: Pócza – Vörös (Agg D.), Keszei, Szabó Balázs Zoltán, Burka, Kollárits, Tóth D. (Szabó Balázs), Szabó Á. (Németh O.), Szabó T. (Vajnai), Bokor, Farkas R. (Agg B.).
Bük: Gábriel – Szalai, Szilágyi, Kiss Á. (Petróczy), Ható, Komjáthy, Bakos, Oláh, Dobos, Redőcs, Kocsis.
Gól: Burka (2), Szabó Á. (2), Szabó Balázs, Tóth D., Agg B. Kiállítva: Petróczy (81., Bük), Szalai (79., Bük).

Szeleste-Pósfa SE–Kemenesmagasi FC 5-3 (3-0). Szeleste, v.: Imre B.
Szeleste: Kovács M. – Maráczi (Taródi), Kovács R. (Gál), Fülöp, Molnár G., Baranyai, Pomper (Gábriel), Nagy Á., Horváth L. (Horváth E.), Földi, Kovács Á. (Németh B.).
Kemenesmagasi: Csemer – Koronczai, Molnár Zs. (Takács E.), Horváth T., Kovács B. (Solymos), Kerekes, Nagy D. (Németh Sz.), Csite (Szénégető), Takács N., Molnár T., Kopházi.
Gólszerzők: Fülöp (2), Taródi, Molnár G., Pomper, ill. Solymos, Molnár T., Kovács B.

A következő, 10. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Jánosháza–Kemenesalja, Lukácsháza–Spari, Kemenesmagasi–Uraiújfalu, Bük–Répcelak. Vasárnap, 15.00: Sé–Boba, Bozsok–Gérce, Alsóújlak–Kőszeg, Gencsapáti–Szeleste.

Dél

Telekes MEDOSZ SE–Egyházasrádóci SE 3-3 (2-1). Telekes, v.: Pungor Z.
Telekes: Blaskovics – Németh M., Orsós (Görcsi), Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Németh F., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári.
Egyházasrádóc: Horváth B. – Varga D., Vilics, Bányik, Krajczár, Balogh A. (Varga Z.), Lendvai (Varga I.), Pataki (Balikó), Mészáros, Lengyel, Halász.
Gólszerzők: Kónya M. (2), Kónya Sz., ill. Balikó, Balogh A., Vilics.
Jó időben, sok néző előtt kezdődött az összecsapás. Lelkesen, taktikusan kezdett a MEDOSZ: a 20. percben előnyhöz jutott. A Rádóc 10 perc múlva egalizált, de egy szép átlövéssel ismét a hazaiaknál volt az előny. A szünetről tompán tért vissza a Telekes,  amit az ellenfél kihasznált, fordított. De a házigazda nem tört meg, a végén egyenlíteni tudott. Sportszerű, jó meccset játszottak a csapatok.

Szentpéterfai SE–ÖTE Ikervár FC 1-0-ás állásnál a 43. percben félbeszakadt. Szentpéterfa, 150 néző, v.: dr. Kovács G.
Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner, Geosits, Skrapits, Leidli, Homor, Kalmár, Jagodits, Hoós, Frányi.
Ikervár: Kollarics – Szovák, Cseh, Szalai, Farkas A., Horváth B., Hóbor, Molnár B., Horváth B., Vincze, Kámán.
Gól: Leidli. Kiállítva: Farkas A. (40., Ikervár).
A vendégek szűk kerettel érkeztek, több kulcsjátékosukat nélkülözve. A hazai csapat végig nyomott, az első félidő hajrájában fel is törte az ikervári reteszt, vezetést szerzett. A gól után elszabadult a pokol, Farkas Attila Ottó ki lett állítva – aki az egész meccsen „élénk párbeszédet folytatott” a közönséggel, hevesen „krobótozott”. Majd miután kiállították, és rasszista megjegyzést kapott, a mezét ledobva nekirontott a közönségnek – a verekedés a biztonsági emberek közbelépése miatt elmaradt. Ezután a vendégek, Vincze Zoltán vezetésével levonultak a pályáról, majd úgy döntöttek, hogy nem folytatják a mérkőzést... Csak egy felvetés: mi lenne, ha a péterfai csapat mindig levonulna a pályáról, ahányszor krobót jelzővel illetik egy-egy játékosát?

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE–Bajánsenye SE 4-3 (2-1). Nádasd, v.: Pintér B.
Nádasd: Rejtli – Iván, Péter, Zsoldos, Kalamár, Szabó I., Neubauer, Szegleti, Mesics, Stankovics (Biczó), Horváth Á.
Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D. (Végh), Koltai, Horváth M. (Kósa), Kovács V. (Horváth A.), Fábián (Vörös B.), Horváth Z., Propszt (Bacsák), Koczor, Horváth B.
Gól: Szegleti, Horváth Á., Szabó I., Stankovics, ill. Koczor (2), Kósa.
Fordulatos, gólgazdag meccset játszottak a csapatok. A hazai gárda 3-1-es előnye birtokában eldönthette volna a meccset – ehelyett egyenlített a vendég, a 92. percben. Hogy aztán a házigazda a 94. percben kicsikarja a győzelmet. A játék képe, a helyzetek száma alapján az egy gólos hazai győzelem megérdemelt.

Rábatótfalui SE–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 3-2 (1-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Pázsi M.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó (Domján B.), Kovács Á. (Lovenyák), Kovács B., Náricza, Németh Á.
Felsőcsatár: Sásdi – Horváth L., Mahucs (Krancz K.), Vincze, Krancz Gy., Lóránth, Schmalzl, Hábetler, Virág, Bugnits, Rátkai.
Gól: Kovács B., Sütő, Domján D., ill. Schmalzl, Szakács (öngól). Kiállítva: Vincze (90., Felsőcsatár).
Tanakajd–Újperint 2-6 (1-3). Tanakajd, v.: dr. Polgár T.
Tanakajd: Deres – Karáth, Hankó, Marcz G., Orsós (Pesz), Wágner (Fülöp), Horváth L., Svób (Nagy K.), Marcz M., Varga M., Oláh-Vadász.
Újperint: Kovács Á. – Sásdi, Bodor, Kovács G., Kiss K. (Szabó Z.), Horváth D., Kiss B., Máté (Takács), László (Vilics), Szalay (Nagy Á.), Szentkirályi.
Gól: Karáth, Orsós, ill. László (2), Takács, Horváth D., Szalay, Kiss K. Kiállítva: Marcz M. (43., Tanakajd).
Mezőnyben egyenlő erők küzdöttek – de a 43. percben emberhátrányba került a Tanakajd. A kiállítás pedig megpecsételte a hazai csapat sorsát – három ponttal távozott az Újperint. A játékvezetői ténykedés miatt igen paprikás hangulatba kerültek a hazai játékosok és nézők...

Rum KSC–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 1-6 (1-2). Rum, v.: Bagoly G.
Rum: Kozma – Kámán, Zsoldos (Horváth M.), Tárkányi, Reznyák, Rosta, Pupp, Horváth P., Pásti, Fülöp, Kalmár.
Gyöngyöshermán: Szentgyörgyvári – Lang, Kondor (Radányi), Niksz, Bazsó (Nagy B.), Kopácsi, Bihun, Iszak (Kovács N.), Kovács D., Séfer, Baumgartner
Gól: Fülöp, ill. Bazsó (2), Kopácsi, Radányi, Kondor, Niksz. Kiállítva: Horváth P. (64., Rum).

Őriszentpéter SE–Tutitextil-Körmend VSE 1-4 (0-3). Őriszentpéter, v.: Spitzer Á.
Őriszentpéter: Szemán – Csóbor, Németh A., Gerencsér, Kardos, Sütő, Könye, Szép, Simon, Horváth L., Mihály.
Körmend: Kónya – Horváth Á., Kazinczki G. (Németh Cs.), Szatmáry (Herczeg), Petrovics (Papp P.), Gaál, Vilics (Barbalits), Szabó P., Kazinczki B., Molnár I., Pesti.
Gól: Szép, ill. Szatmáry, Horváth Á., Pesti, Vilics.
Katasztrofálisan kezdett, már a 25. másodpercben hátrányba került a házigazda – ami az egész meccsre rányomta a bélyegét. A folytatásban jól küzdött, jól játszott a hazai csapat, két kapufát is rúgott – a szerencsésebb csapat nyert.

A következő, 10. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Bajánsenye–Szentpéterfa, Körmend–Telekes. Vasárnap, 15.00: Újperint–Nárai, Tanakajd–Rábatótfalu, Felsőcsatár–Nádasd, Ikervár–Őriszentpéter, Egyházasrádóc–Rum. Szabadnapos: Gyöngyöshermán. TG