2024.08.27. 07:00

Vármegyei II. osztály: kikapott a Gérce Kőszegen, kilenc gólt rúgott a Répcelak, nyolcat a Gyöngyöshermán, hetet a Lukácsháza

A 2. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Fotó: Cseh Gábor

Észak

Kemenesmagasi FC–Sé Honvéd SE 3-5 (2-0). Kemenesmagasi, vrmegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pintér B.
Kemenesmagasi: Kerekes – Koronczai, Bokányi (Csempesz), Rosta (Király), Molnár Zs., Horváth T., Kopházi, Csite, Takács, Molnár T., Varga Sz. (Nagy G.).
Sé: Papp K. – Séfer, Kovács K., Werderits, Tóth F., Nemes, Rada (Pados), Hende (Nagy B.), Lendvai, Medve, Kiss M.
Gól: Molnár T. (2), Kopházi, ill. Kiss M. (2), Kovács K. (2), Nemes.

Büki TK–Schott Lukácsháza SE 2-7 (1-3). Bük, v.: Andrejek Sz.
Bük: Gábriel – Szalai, Németh M., Bősze, Kiss B., Dobos, Bakos (Szilágyi), Redőcs, Komjáthy, Kocsis (Horváth T.), Sodics (Hutvágner).
Lukácsháza: Bán – Bolfán (Lipics), Mester, Osztrosits (Horváth M., Döbör), Dan, Vörös, Zugonics, Markó M., Csuka (Markó Cs.), Gombás, Krancz (Németh Cs.).
Gól: Szilágyi, Sodics, ill. Dan (2), Csuka, Németh Cs., Horváth M., Mester, Gombás.

Répcelaki SE–Jánosháza VSE 9-0 (4-0). Répcelak, v.: Bagoly G.
Répcelak: Molnár D. (Vass) – Gallen A., Dulicz, Németh B. (Tóth Zs.), Pinezits (Kiss D.), Baán, Németh D. (Süle), Gallen I., Németh G., Csordás, Molnár Á. (Csete).
Jánosháza: Dikovecz – Lőrincz, Balogh P., Talabér, Svendor, Vágusz P. (Vágusz R.), Tóth B., Tóth L., Dittman, Benkő, Hajdú.
Gól: Németh B. (2), Süle (2), Csordás (2), Gallen A., Kiss D., Pinezits.

Kőszegi Lóránt FC–Gérce-Vásárosmiske KSE 2-1 (1-0). Kőszeg, v.: Szabó B.
Kőszeg: Puporka – Lintner, Kovács D., Fehér, Lakatos (Molnár Cs.), Kovács Zs. (Őri), Réti (Kiss D.), Varga D. (Szűcs), Takács, Kolompár (Orosz), Szolyák.
Gérce: Lengyel – Soós (Major), Károlyi, Németh B., Lerik, Mórocz, Kövesdi A., Pethő (Németh Z.), Kovács T., Kövesdi D., Sebestyén (Tóth R.).
Gól: Orosz, Réti, ill. Németh B. Kiállítva: Lerik (77., Gérce).

Jól kezdett a Kőszeg, de aztán belelendült a vendég is – azonban a házigazda az első félidő végén előnybe került. A kőszegi cserék jól szálltak be a meccsbe, új lendületet adtak a csapatnak, növelte is az előnyét a házigazda. A Gérce szépített, és nagy erőket mozgósított az egyenlítésért. A hazaiak kontrákból lezárhatták volna a mecset, de kihagyták a helyzeteiket, így a hajrá izgalmas lett: a hazai kapus a 85. percbe kivédett egy könnyű síppal befújt gércei 11-est.

Kemenesalja FC–Alsóújlaki SC 1-0 (1-0). Vönöck, v.: Pungor Z.
Kemenesalja: Kovács K. – Németh M., Princzes, Lőrincz, Czöndör (Smidéliusz), Binder (Őri), Kóbor (György), Balázsi, Erdélyi, Manganelli, Varga R.
Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Kaposi, Oláh (Káldi), Hantó (Varga N.), Toldi (Bödei), Varga Á., Gampel Dá. (Hancz), Vasas, Pintér, Varga R.
Gól: Binder.

Gencsapáti KSE–Bozsoki SE 2-1 (2-0). Gencsapáti, v.: dr. Polgár T.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Horváth B., Szabó A., Janzsó, Sátori (Egyed), Dancs, Bokor, Tóth B. (Somogyi), Lőrincz (Németh Á.), Mucza, Skrapits (Horváth D.).
Bozsok: Varga M. – Bigner, Kratochwill, Kalmár (Iker), Nagy Zs. (Szárnyas), Marti (Dan), Dévényi, Varga B., Kaposi, Tompek (Pál), Kiss M.
Gól: Dancs, Lőrincz, ill. Dan. Kiállítva: Dévényi (46., Bozsok).

A hazaiaknál a játék még akadozott, de győzni akarásból, lelkesedésből jelesre vizsgáztak – és talán nem érdemtelenül győzték le a jó erőkből álló, masszív Bozsokot. A vendégek erejét jelzi, hogy a második félidőt emberhátrányban játszották le, mégis közel álltak az egyenlítéshez.

Uraiújfalu SE–Elektromol-Spari FC 1-0 (1-0). Uraiújfalu, v.: Spitzer Á.
Uraiújfalu: Pócza – Binder, Keszei, Szabó B., Burka (Bokor L.), Kollárits, Tóth D. (Pungor), Németh O., Farkas R. (Vörös E.), Bokor B., Vörös M. (Agg).
Spari: Farkas B. – Boldizsár, Láda, Jónás, Varsányi, Pados, Tóth Zs. (Horváth G.), Tóth A., Sipos (Holdosi), Schmidt, Kelemen.
Gól: Farkas R.

A hazai csapat rögtön támadólag lépett fel. A vendég szívósan védekezett és kontrákra rendezkedett be. A félidő vége felé egy gyönyörű átlövés góllal szerezte meg a vezetést a házigazda. A második félidőben sem változott a játék képe – de az Urai csak kapufákig jutott az egyre fáradó vendégek ellen. A hazai győzelem megérdemelt, a gólarány a vendégekre nézve hízelgő.

Szeleste-Pósfa SE–Boba SE 3-0 (1-0). Szeleste, 170 néző, v.: Kulman T.
Szeleste: Kovács M. – Maráczi, Kovács R., Fülöp, Pethő (Vajda), Molnár G. (Taródi), Baranyai (Horváth E.), Nagy Á., Földi, Horváth L. (Pataki), Kovács Á. (Gál).
Boba: Fábián – Fodor (Magyar), Szabó J., Dákai, Gorácz, Horváth B., Kecskés (Géczi), Mester (Balogh M.), Kovács M., Nagy R., Dornai.
Gól: Nagy Á., Fülöp, Kovács R. Kiállítva: Dornai (35., Boba).

Közel egyenlő erők küzdelme zajlott az első félidő nagy részében. Aztán a vendég 10 főre fogyatkozott egy durva szabálytalanság után. Ezt követően a hazaiak fölénybe kerültek, és a félidő végén egy jól eltalált lövéssel vezetést szereztek A második félidőben is a szelesteiek voltak a kezdeményezők, és két újabb góllal tették biztossá megérdemelt győzelmüket.

A 3. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Boba–Uraiújfalu, Jánosháza–Bük, Lukácsháza–Kemenesmagasi, Bozsok–Alsóújlak, Kemenesalja–Kőszeg. Vasárnap, 17.00: Gérce–Szeleste, Spari–Répcelak, Sé–Gencsapáti.

Dél

Tutitextil-Körmend VSE–Bajánsenye SE 3-4 (2-1). Körmend-Horvátnádalja, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pázsi M.
Körmend: Kónya – Tompa, Horváth Á., Frühvirth, Szatmáry (Molnár I.), Szemes (Kazinczki B.), Petrovics, Gaál (Papp P.), Németh B. (Herczeg), Szabó P., Pesti (Kazinczki G.).
Bajánsenye: Kalamár – Kovács V. (Horváth A.), Kircsi, Koltai, Horváth B., Vörös B. (Vörös G.), Horváth M., Kósa, Végh, Horváth Z., Koczor.
Gólszerzők: Pesti, Szatmáry, Horváth M. (öngól), ill. Koltai, Koczor, Végh, Kovács V.

Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. A második félidőben azonban többször is megingott a hazai védelem, amit könyörtelenül kihasznált, büntetett a vendég.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–Tanakajdi TC 8-1 (4-1). Szombathely, v.: Boda Gy.
Gyöngyöshermán: Szentgyörgyvári – Kovács N. (Niksz), Kondor (Lang), Bazsó, Kopácsi, Bihun, Iszak (Kis L.), Kovács D., Séfer (Kis Z.), Szabó M. (Radányi), Szabó B.
Tanakajd: Marcz M. – Könczöl (Hankó), Fábián, Kölkedi (Oláh-Vadász), Marcz G., Németh Zs., Fülöp (Nagy K.), Preiczer, Varga M., Szalai, Kiricsi.
Gól: Kondor (4), Szabó M., Bazsó, Kovács N., Séfer, ill. Marcz G.

Nagy számú közönség előtt, szép időben játszottak a csapatok. A vendég játékán érezni lehetett, hogy szűkös a kerete, de így is tisztességgel helyt állt. A hazai gárda, akárcsak az első fordulóban, ismét meggyőző játékot nyújtott.

Telekes MEDOSZ SE–Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 3-4 (2-3). Telekes, v.: Kondor T.
Telekes: Kántor – Németh M., Orsós, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze (Görcsi), Nyári, Kónya Sz., Osbáth, Valkóczi.
Nádasd: Rejtli – Horváth D., Biczó (Elekes), Zsoldos (Iván), Kalamár (Molnár Á.), Szabó I., Kádár (Neubauer, Szabó Z.), Mesics, Dudás, Horváth Á., Meskó.
Gól: Kónya Sz., Kónya M., Valkóczi, ill. Dudás (2), Szabó I., Horváth Á.

Jól kezdett a Telekes, egy jogos 11-eből előnybe került. Ám a vendég két potya gólall fordított, sőt, harmadszor is betalált. De még az első félidőben szépített a házigazda – majd az 51. percben ki is egyenlített! A folytatásban döntetlen színezetű mérkőzést láthatott a közönség – azonban a 85. percben egy szabadrúgásból szerzett nagy góllal megnyerte a korrekt játékvezetés mellett lezajlott meccset a Nádasd.

Egyházasrádóci SS–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 4-0 (2-0). Egyházasrádóc, 150 néző, v.: Imre B.
Egyházasrádóc: Bali – Lengyel (Merőtei), Vilics, Bányik (Balikó), Spanyó, Krajczár, Balogh A. (Németh G.), Lendvai, Mészáros, Márovics (Filipovits), Halász (Varga I.).
Felsőcsatár: Virág – Dévai (Krancz), Podlaviczki, Horváth L., Vincze, Szmolek (Bugnits), Sisak, Böhm (Cobzaru), Hábetler, Gombás, Rátkai.
Gól: Spanyó, Varga I., Balogh A., Halász.

A búcsúi hangulatot egy magabiztos, megérdemelt győzelemmel emelték a hazaiak!

Rum KSC–Rábatótfalui SE 0-2 (0-0). Rum, v.: Szabó B.
Rum: Sipos – Rosta, Zsoldos (Molnár M.), Baranyai Á. (Reznyák), Horváth M., Fülöp, Pásti, Horváth P., Pupp, Pochernin (Kozma), Kalmár.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó M., Domján B., Kovács Á. (Anderkó G.), Falb, Kovács B., Németh Á.
Gól: Domján D. (2). Kiállítva: Sipos (84.).

Őriszentpéter SE–Szentpéterfai SE 2-3 (2-2). Őriszentpéter, v.: Andrejek Sz.
Őriszentpéter: Szemán – Csóbor, Sütő, Farkas M. (Simon, Mihályka), Gerencsér, Mihály, Könye, Tamaskó, Kardos, Szép (Kevy, Tóth L.), Németh A.
Szentpéterfa: Páll – Udvardi (Kalmár), Wágner, Gaál (Geosits), Skrapits, Leidli, Homor, Jagodits, Hoós, Frányi (Kalcsics), Mersits.
Gól: Könye, Gerencsér, ill. Kalmár, Mersits, Wágner. Kiállítva: Kardos (74., Őriszentpéter).

Nárai SK–ÖTE Ikervár FC 5-4 (2-1). Nárai, v.: Busi L.
Nárai: Holbok – Vizserálek, Bárdics, Máté (Karai, Horváth D.), Takács J., Marsai (Odler), Király (Kovács A.), Sásdi, Czirók, Lakatos (Vajda), Hompasz.
Ikervár: Kollarics – Szalai, Horváth M., Farkas A., Hóbor, Varga M., Horváth L., Cseh (Horváth B.), Varga R. (Kurucz), Vincze, Kámán.
Gól: Czirók (5), ill. Vincze (2), Farkas A., Szalai.
Kiállítva: Odler (70., Nárai).

Gólokban gazdag találkozót láthattak a nézők. Játékban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, de a gólgyártást a hazaiak kezdték. A 75. percben 4-1-re vezettek az ekkor már 10 emberrel játszó hazaiak – de a lelkes és helyenként jól játszó vendégek visszajöttek a mérkőzésbe, a 92. percben egyenlítettek (4-4). Ám a mérkőzés legjobbja, Czirók Dávid ismét villant, és az ötödik (!) góljával eldöntötte a találkozót.

A 3. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Bajánsenye–Ikervár. Vasárnap, 17.00: Szentpéterfa–Telekes, Nádasd–Rum, Újperint–Gyöngyöshermán, Tanakajd–Egyházasrádóc, Felsőcsatár–Körmend, Nárai–Őriszentpéter. Szabadnapos: Rábatótfalu.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre!