kosárlabda

2024.09.07. 21:56

A Falco elverte a horvát és a szlovák bajnokot is!

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I.-es kosárcsapata megnyerte a Négy Bajnok Tornája elnevezésű felkészülési erőpróbát Ausztriában!

Fotó: VN-archív

Pénteken és szombaton a Négy Bajnok Tornájának adott otthont az oberwarti sportcsarnok. A magyar bajnok Falco mellett pályára lépett az osztrák aranyérmes, házigazda Oberwart, a horvát címvédő a Zadar, és a szlovák aranyérmes Levice. Pénteken rendezték az elődöntőket, szombaton a helyosztókat.

KK Zadar–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 72-81 (22-16, 20-28, 6-20, 24-17). Oberwart, 400 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, elődöntő.
Falco, pontszerzők: Pongó 10/6, Tiby 11/3, Keller 4, Brown 3/3, Perl 16, Váradi 17/15, Bognár 3/3, Clark 6/3, Popovic 11. Edző: Milos Konakov.
Hajtós, fizikális meccset játszottak a felek – a közel 300 Falco-drukker kiváló hangulatot teremtett! Az első félidő szoros állást hozott, váltott vezetést mutatott a tábla. A harmadik negyedben robbantott a Falco, fokozta a tempót, parádés védekezéssel rukkolt elő – ebben a játékrészben csak 6 pontot (!) engedélyezett ellenfelének. A folytatásban aztán rutinos módon őrizte meg az előnyét – és nagyszerű, bravúros győzelmet aratott

A másik elődöntőben a Levice 78-66-ra győzte le az Oberwartot. A két vesztes szombaton a bronzmeccsen csapott össze, a két győztes a döntőt vívott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Patrioti Levice 85-51 (27-15, 21-6, 14-18, 23-12)  Oberwart, 400 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, döntő.
Falco, pontszerzők: Pongó 2, Brown 7/3, Tiby 9/3, Keller 9/6, Perl 18/3, Váradi 4, Bognár 7/3, Clark 14/6, Popovic 8, Kovács B. 5/3, Verasztó 2. Edző: Milos Konakov.
A Falco az első perctől uralta a meccset, szemernyi esélyt sem adott ellenfelének, simán nyert.

Bronzmeccs: a Zadar–Oberwart 74-63.

Végeredmény: 1. Falco, 2. Levice, 3. Zadar, 4. Oberwart.