2024.09.16. 11:30

Vármegyei foci: néhány meccset azért lejátszottak - Fotók az esős, felázott pályákról

Bár az esős időjárás, a felázott, játékra alkalmatlan pályák miatt az MLSZ Vas Vármegyei Igazgatóság versenybizottsága az ötödik fordulót egységesen elhalasztotta a Vas vármegyei amatőr labdarúgó-bajnokságokban - néhány csapat azonban pályára tudott lépni.

Magyarszecsőd

Fotó: Szendi Péter

Vármegyei I.

ISE Haladás–Alpok-Zirkon Vép VSE 6-0 (5-0). Szombathely, vármegyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, vezette: Ódor Á.
Haladás: Molnár-Végh – Szabó B., Bolla (Udvardi), Mozsár (Illés), Pljesovszki (Söptei), László, Bene (Faggyas), Csörnyei (Fazekas), Horváth H., Balogh F., Fehér. Edző: Horváth András.
Vép: Bezdi – Németh Á., Baranyai K. (Illés), Czeglédi, Baranyai N. (Németh M.), Tama, Takács Á., Balikó D., Bátori-Tóth (Pogácsás), Takács M., Balikó M. (Balikó B.). Edző: Gombás Péter.
Gólszerzők: Fehér (2), Balogh F., Faggyas, Bolla, László.

A házigazda az első perctől uralta a meccset, gyorsan és gólerősen futballozott, több jó egyéni teljesítmény is akadt a csapatban - és tulajdonképpen az első félidőben eldöntötte az összecsapás sorsát.

Az 5. forduló elmaradt meccsei: Csákánydoroszló–Sárvár, Csepreg–Söpte, Vasvár–Rábapaty, Körmend–Szentgotthárd, Szarvaskend–Celldömölk.

Vármegyei II. észak
Kőszegi Lóránt FC–Uraiújfalu SE 3-0 (1-0). Kőszeg, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, v.: Szabó C.
Kőszeg: Berber – Kiss B., Lintner, Kovács D., Fehér, Marti (Orosz), Kovács Zs. (Kiss D.), Réti (Németh B.), Varga D. (Szűcs), Takács, Kolompár (Molnár Cs.).
Uraiújfalu: Pócza – Agg (Czenki), Bokor L. (Németh O.), Keszei, Szabó Balázs Zoltán, Burka, Kollárits, Tóth D., Binder (Szabó Balázs), Bokor B., Farkas R. Edző:
Gólszerzők: Réti (2), Fehér.
A kiválóan előkészített pályán a hazai csapat az első percektől kezdve támadóan lépett fel. Erőfeszítéseit a 8. percben egy szép támadás végén siker koronázta, Réti fejelt a hálóba. A félidő hátralevő részében több hazai helyzet maradt ki, az eredmény nem változott. A második félidő elején egy szöglet variáció után tovább növelte előnyét a hazai csapat Fehér András révén. A mérkőzés képe ezután sem változott: a hazai csapat sorra alakította ki a helyzeteket, amelyek kimaradtak. Egészen a 84.percig, amikor egy mintaszerű kontra végén a hazai csapat lezárta a mérkőzés. A látottak alapján a hazai győzelem nagyobb különbségű is lehetett volna.

Az 5. forduló elmaradt meccsei: Bük–Boba, Jánosháza–Gencsapáti, Lukácsháza–Alsóújlak, Kemenesalja–Szeleste-Pósfa, Gérce-Vásárosmiske–Répcelak, Spari–Kemenesmagasi, Sé–Bozsok.
Vármegyei II. dél
Rábatótfalui SE–Egyházasrádóci SE 2-3 (2-2). Szentgotthárd, műfüves pálya, v.: Németh T.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó, Domján B. (Lovenyák), Falb (Kovács Á.), Kovács B., Németh Á. (Nagy N.).
Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Bányik, Spanyó, Krajczár (Lendvai), Halász (Fejes), Mészáros, Lengyel (Pataki), Balogh A. (Németh G.), Berning, Vilics.
Gólszerzők: Domján D., Sütő, ill. Mészáros (2), Spanyó.

Az 5. forduló elmaradt meccsei: Nádasd–Gyöngyöshermán, Újperint–Körmend, Tanakajd–Ikervár, Felsőcsatár–Bajánsenye, Őriszentpéter–Rum, Nárai–Telekes.

Vármegyei III. Körmend
Máriaújfalui SE–Magyarlaki SK 2-4 (1-1). Szentgotthárd-Máriaújfalu, vármegyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, v: Szendrődi B.
Máriaújfalu: Háhn – Horváth Roland István (Hegyi), Somlai, Soós (Holecz), Varga D., Gelányi, Horváth Roland, Robán (Márton), Horváth N., Kóczán, Németh Sz.
Magyarlaki: Virág – Horváth A., Kardos, Salamon (Mezei), Mesics (Kalamár), Pájtli (Bagó), Horváth M. (Németh L.), Póczik, Réczeg, Horváth D. (Mihalik), Krajczár.
Gólszerzők: Gelányi (2), ill. Horváth D., Németh L., Mesics, Réczeg.

Szentgotthárdi VSE–RKSE 0-0. Szentgotthárd, v.: Kiss F.
Szentgotthárd: Dömötör – Dobos, Uram (Muszka), Soós Mi., Kocsis, Soós Má., Mukics (Molnár B.), Dancsecs (Domján), László, Sipos, Kovács M. (Laczó B.).
RKSK: Senkó – Huszár, Soós, Károlyi, Esztergályos, Varga M., Papp V., Dancsecs, Dolgos (Csirkovics), Pencz, Kardos (Mosolits).

Gasztony KSE–Magyarszecsőd SE 2-3 (2-2). Gasztony, v.: Kedves R.
Gasztony: Soós – Kutas, Kardos (Huszár), Hompasz G., Holecz, Nikitscher, Porcsin, Csáky, Bozi, Hompasz D., Szabó M.
Magyarszecsőd: Soós (Ambrus) – Horváth D., Tóth N., Cser, Hajba, Marton (Dihen), Varga M., Sárközi R., Sólyom (Horváth N.), Bellovics, Sárközi M. (Csillag).
Gólszerzők: Csáky (2), ill. Dihen, Cser, Tóth N.
Kiállítva: Horváth N. (91., Magyarszecsőd), Cser (56., Magyarszecsőd).

Szarvaskend-Gersekarát–Nagyrákos SE 4-1 (1-1). Gersekarát. Jv.: Hosszú Gy.
Gersekarát: Polgár – Tóth M. (Takács, Szijj), Németh M., Tóth G., Németh T. (Pass), Tóth N., Kopfer, Horváth A. (Ciff), Szabó T., Jobbágyi (Bauxberger), Bános.
Nagyrákos: Farkas N. – Horváth Cs., Albert (Horváth R.), Pónácz, Tóth P., Kaszás, Németh P., Volner (Pásztor), Kulcsár, Luter, Tóth G. (Bokányi).
Gólszerzők: Bános, Pass, Németh T., Szabó T., ill. Kaszás.

Pankasz KSK–Egyházashollós ÖTE 1-1 (1-0). Pankasz, v.: Elek T.
Pankasz: Benkő – Horváth N., Rajnai, Králik, Berkes, Horváth B., Kozics, Tóth A., Fölnagy, Csóka (Fekete), Kónya (Hideg).
Egyházashollós: Oláh – Dezső, Kalányos, Ódor (Hegedüs L.), Vass (Nagy D.), Bindics, Majsa, Hegedüs A., Somogyi, Lakosi, Mikics.
Gólszerzők: Kozics, ill. Hegedüs L.
Kiállítva: Lakosi (65., Egyházashollós).

Rönöki SE–Őrimagyarósd SE 2-2 (0-1). Rönök, v.: Kondor T.
Rönök: Racker – Révész, Horváth M., Vajda (Nárai), Hanzsek (Németh B.), Kocsis, Brányi, Kondor, Kakas, Meskó (Tallósi), Horváth Zs.
Őrimagyarósd: Balogh Zs. – Horváth P., Salamon, Haholt (Vitéz), Köbli, Véges, Kozma, Gérnyi (Kovács R.), Károly (Skrapits), Tóth P. (Szabó B.), Czetin.
Gólszerzők: Horváth Zs., Brányi, ill. Véges, Tóth P.
Kiállítva: Révész (64., Rönök), Horváth M. (70., Rönök), Brányi (93., Rönök).

Két összecsapás jegyzőkönyve meglehetősen furcsán – durván? – mutat: a Gasztony–Magyarszecsőd meccsen Kedves Rudolf játékvezető kiosztott két piros és nyolc sárga lapot, míg a Rönök–Őrimagyarósd derbin Kondor Tamás játékvezető három piros és hét sárga lappal fegyelmezett...

A vármegye harmadosztály szombathelyi és sárvár csportjában egyetlen meccset sem játszottak le.