2024.05.14. 20:29

Kikapott a Falco KC a Szolnoktól - Egyenlített az Olaj a döntős párharcban

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének második felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Szolnok vendégeként szenvedett vereséget - 100-87-re kapott ki.

A Falco nagyon sima győzelemmel kezdte az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot: Szombathelyen 24 ponttal verte, 83-59-re gázolta el a Szolnokot. Így a döntős párharc második, szolnoki felvonásán a házigazda Olaj már nyomás alatt, győzelmi kényszerben lépett pályára. A szombathelyi szurkolók 110 jegyet kaptak – természetesen az összes elfogyott.

Szolnoki dupla vezette fel a meccset, amira a Falco egy 9-0-s rohammal válaszolt. De közben az Olaj is megérkezett a meccsbe, egy dudaszós triplával, és büntetőkkel zárkózott. Erős volt a tempó, mindkét oldalon sok dobás maradt ki, ritkábban került a gyűrűbe a labda (7. perc: 9-13). Kemény párharcokat láthattak a szurkolók. Pongó dobta az első szombathelyi triplát, a negyedik vasi kísérlet él célba távolról. A küzdelmes első negyedet öt ponttal nyerte a Falco. Mindkét fél nagy energiát fordított a védekezésre – a lepattanókat a vasiak szedték jobban.

A második etapot 5-0-val kezdte a Falco – elérte a 10 pontot az előnye (12. perc: 16-26). De jött egy Eads-tripla. Nem akart leszakadni, nagyon küzdött a Szolnok – rengeteg faultot harcolt ki. Forró hangulatban zajlott a csata – és kezdett ismét zárkózni a házigazda. Olyannyira, hogy egyenlített (16. perc. 29-29) – könnyelműen eladott labdákkal segítette ellenfelét a Falco. De amúgy jól, keményen védekezett az Olaj. Időt is kért Konakov mester. De lendületbe jött az Olaj, meglépett (37-32). A bajban azonban rákacsolt a Falco, Perl és Benke vezérletével fordított (37-40). Végül ezzel a három pontos Falco-előnnyel ért véget a hullámzó első félidő.

Fordulás után rákapcsolta Szolnok, megszórta magát, fordított (22. perc: 49-44). Demoralizáló triplákat dobott a házigazda – és nagyon belelkesedett. A nyolcadik hazai hármas után időt kért Konakov mester (24. perc: 55-47). Perl triplával tért vissza a pályára. Keller pedig korán begyűjtötte a negyedik hibáját. Rendezte sorait a Falco, szívós küzdelemben kezdett zárkózni (26. perc: 59-57). A házigazda széttördelte a meccset, nem tudott a saját tempójában játszani a Falco – ráadásul a házigazda remekül dobott. Perl pontjaival tartotta a lépést a vasi gárda. Sőt, az etap végéig egy pontra zárkózott (30. perc: 70-69). A záró játékrészt 5-0-val kezdte a Falco – a Szolnok pedig időt kért (70-74). Majd Keller kipontozódott. Ott lihegett az Olaj a Falco nyakában – és fordított (77-76). Nehéz pillanatokat élt át a tiszta dobásokat rontó Falco. Egyre jobban ellépett a hazai pálya előnyét élvező, rengeteget büntetőző Szolnok (36. perc: 86-80). Többször is felzárkózhatott volna a Falco, de támadásban rendre rossz döntéseket hozott. Míg a Szolnok bárhonnan is dobott gyűrűre, rendre célba ért a labda  – 16 (!) triplát dobott a Szolnok. És megnyerte a meccset.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő állása: 1-1.

A csapatok pénteken (18.15) Szombathelyen folytatják.

JEGYZŐKÖNYV

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 100-87 (16-21 21-19, 33-29, 30-18)
Szombathely, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 2. döntő, vezette: Földházi T., Cziffra Cs., dr. Mészáros B.
Szolnok: Jovanovic 22/6, Durham 2, Lukács 12/9, Thomas 12/6, Wiggins 15. Csere: Pallai 15/15, Eads 17/9, Pongó Máté 2, Révész –, Rudner 3/3, Sebők –, Kiss –. Edző: Oliver Vidin.
Falco: Pot 16, Benke 8/3, Kovács B. –, Tiby 14/6, Krivacsevics 4. Csere: Keller 2, Pongó Marcell 7/3, Perl 25/3, Tanoh Dez 5/3, Barac 6, Jordano –, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-9. 7. perc: 9-13. 12. perc: 16-26.16. perc: 29-29. 18. perc: 37-32. 20. perc: 37-40. 22. perc: 49-44. 24. perc: 55-47. 26. perc: 59-57. 30. perc: 70-69. 32. perc: 70-74. 36. perc: 86-80. 39. perc: 95-85.
Kipontozódott: Thomas (35.), ill. Keller (32.)