2 órája

Vármegyei II.: Hat gól és tizenegy (!) lap Szentpéterfán, rangadón verte az Újperint a Bajánsenyét - fotók

A 7. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Vármegyei II. - Észak

Jánosháza VSE–Bozsoki SE 0-4 (0-1). Jánosháza, vármegyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, v.: Szabó C.
Jánosháza: Horváth Cs. – Tóth B., Varga P. (Dittman), Lőrincz, Balogh P., Talabér (Leone Peter), Jósvai, Kovács M., Tóth L., Benkő, Horváth M. (Ambrus).
Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Dan), Marti (Németh R.), Dévényi, Varga B., Szalai (Kovács P.), Kaposi (Nagy Zs.), Fáth, Kiss M.
Gól: Varga B. (4).

Schott Lukácsháza SE–Sé Honvéd SE 3-1 (2-1). Lukácsháza, v.: Pintér B.
Lukácsháza: Bán – ÁGOSTON, BOLFÁN, Mester (Márok), Gombás (Francia), Dan (Pásztor), Vörös, ZUGONICS, Németh Cs. (Tóth D.), LIPICS, Rozmán (Krancz).
Sé: SZALAI – Séfer, Werderits, Tóth F., Nemes, FICHTACHER (Papp K.), Hende (Pados), Medve (Nagy B.), Kiss Máté, KISS MÁRTON, Uri.
Gól: Vörös, Ágoston, Dan, ill. Uri.

A hazaiak támadólag léptek fel, több helyzetet alakítottak ki, kapufát is rúgtak. Sőt, a 21. percben egy szép támadás végén a vezetést is megszerezték, majd rá pár percre Ágoston szépségdíjas góljával növelték az előnyüket. A két gólos fór azonban megnyugtatta a hazaiakat, a séiek feljavultak, egy kapufával, egy ziccerrel jelezték, hogy még nem lefutott mérkőzés – majd egy szabadrúgás góllal vissza is jöttek a meccsbe. A második félidőben a hazaiak nagy fölényben futballoztak, a vendégek pedig kontrákkal próbálkoztak. A mérkőzés a 85. percben dőlt el amikor egy szép támadás végén Vörös higgadtan gurított a kapuba. A hazaiak végig kézben tartva a mérkőzést, megérdemelt győzelmet arattak a kontrákra berendezkedő, jól védekező Sé ellen.

Szeleste-Pósfa SE–Répcelaki SE 0-4 (0-0). Szeleste, v.: Németh T.
Szeleste: Gombor – Fülöp, Molnár G. (Pataki), Baranyai (Maráczi), Taródi (Németh B.), Horváth E. (Kovács R.), Pomper, Gál (Gábriel), Nagy Á., Horváth L., Földi.
Répcelak: Molnár D. – Kiss Z., Dulicz, Kiss D., Németh B. (Krétai), Baán, Gallen, Csordás (Kovács G.), Molnár Á. (Tóth Zs.), Gáspár, Németh D.
Gól: Csordás (2), Krétai, Gallen. Kiállítva: Földi (92., Szeleste).

Kemenesalja FC–Uraiújfalu SE 4-0 (0-0). Vönöck, v.: Héra Cs.
Kemenesalja: Kovács K. – Németh M. (Németh R.), Manganelli Zs. (György), Lőrincz (Horváth B.), Czöndör (Kóbor), Péter, Binder (Őri), Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Varga R.
Uraiújfalu: Pócza – Binder (Agg), Keszei, Szabó B., Kollárits, Tóth D., Bokor L. (Szabó T.), Farkas R., Németh O., Bokor B., Vörös.
Gól: Manganelli A., György, Czöndör, Lőrincz.

Kőszegi Lóránt FC–Büki TK 3-1 (0-0). Kőszeg, v.: Andrejek Sz.
Kőszeg: Puporka – Kiss B., Lintner, Kovács D., Fehér, Marti, Kovács Zs., Réti, Szűcs (Szolyák), Takács, Orosz (Molnár Cs.).
Bük: Gábriel – Kovács R., Szalai, Kiss Á., Bakos (Petróczy), Oláh, Dobos, Redőcs (Szilágyi), Sodics, Bősze, Kocsis (Komjáthy).
Gól: Szolyák (2), Kovács D., ill. Dobos.

A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést. Ám a nagy mezőnyfölénye ellenére nem sikerült helyzeteket kialakítania. A második félidőre még támadóbb lett a hazai gárda, több nagy lehetőséget hagyott ki, kétszer a kapufa mentette meg a vendéget. Ami megbosszulta magát, egy eladott labda után egy távoli lövés vágódott a kőszegi kapuba. De jól reagált a hazai csapat, 10 perccel később egy bombával egyenlített, a 80. percben a vezetést is megszerezte. A ráadásban pedig jött még egy kőszegi gól. Nehéz mérkőzésen, de  megérdemelt győzelmet aratott a Kőszeg a sportszerű Bük ellen.

Gérce-Vásárosmiske KSE–Kemenesmagasi FC 8-0 (2-0). Gérce, v.: Busi L.
Gérce: Lengyel – Máthé, László (Pencz), Károlyi, Lerik (Németh B.), Mórocz (Soós), Major, Kövesdi A., Kovács T. (Lakatos), Kövesdi D., Németh Z.
Kemenesmagasi: Kosztolánczi (László) – Bándoli (Király), Koronczai, Molnár Zs. (Rosta), Horváth T., Kerekes (Nagy G.), Molnár T., Csite, Takács (Varga Sz.), Szénégető, Kopházi.
Gól: Németh B. (4), Mórocz (3), Németh Z.

A védekezésre berendezkedő vendégek hátsó sorát nehezen törte fel a Gérce – de második félidei lendületes, gólratörő játékával, jó helyzetkihasználással ilyen arányban is megérdemelten győzött. A Gérce a győzelmét a megsérült Kövesdi Adrián mielőbbi felgyógyulásához ajánlja.

Gencsapáti KSE–Boba SE 2-1 (1-1). Gencsapáti, v.: Imre B.
Gencsapáti: Matyi – Szabó A., Janzsó, Iker (Skrapits), Dancs, Kovács G. (Sulyok), Bokor, Tóth B., Horváth B., Egyed (Lőrincz), Mucza.
Boba: Fábián – Géczi, Fodor, Nagy R. (Szigeti), Balogh M., Szabó J., Dákai, Gorácz, Kecskés, Dornai, Horváth B. (Szabó Á.).
Gól: Iker (2), ill. , Tóth B. (öngól).

Az első félidő vége felé a Gencs kétszer is betalált, igaz a második gól öngól lett – szünetben döntetlen volt az állás. A második félidő elején Iker második góljával ismét előnybe került a házigazda. Majd a Gencs lezárhatta volna a mérkőzést, de a vendégek sérülten is védő kapusa bravúrokat mutatott be, így maradt a 2-1-es végeredmény. Szomorú, hogy a két gólt szerző Ikert sérülés miatt hosszú időre elvesztette a Gencsapáti...

Elektromol-Spari FC–Alsóújlaki SC 1-3 (1-2). Szombathely, v.: Bagoly G.
Spari: Farkas B. – Boldizsár, Holdosi (Varsányi), Jónás (Horváth G.), Tóth Zs., Rosta, Láda, Sipos, Dienes, Schmidt (Porcsalmi), Kelemen.
Alsóújlak: Rónafalvi (Varga B.) – Gampel Do. (Káldi), Oláh (Ódor), Pados, Varga Á., Varga N., Gampel Dá., Vasas, Pintér (Toldi), Papp A. (Nagy Z.), Varga R.
Gólszerzők: Rosta, ill. Varga R. (2), Varga Á.

A közepes színvonalú meccsen a hazai csapat egyszer még egyenlíteni tudott, ám a folytatásban született még két alsóújlaki gól, amelyekre a Spari már nem tudott válaszolni. Megérdemelten nyert a vendég.

8. forduló, szombat, 15.00: Lukácsháza–Kemenesalja, Bozsok–Spari, Kemenesmagasi–Kőszeg, Bük–Szeleste, Répcelak–Uraiújfalu. Vasárnap, 15.00: Sé–Jánosháza, Alsóújlak–Boba, Gencsapáti–Gérce.

Vármegyei II. - Dél

Szentpéterfai SE–Egyházasrádóci SE 3-3 (2-1). Szentpéterfa, 200 néző, v.: Kondor T.
Szentpéterfa: Németh A. – Udvardi (Geosits), Török R., Wágner, Gaál, Skrapits (Varga K.), Leidli, Homor, Jagodits, Hoós, Frányi (Kalmár).
Egyházasrádóc: Bali – Bányik (Varga I.), Spanyó, Krajczár, Halász, Lendvai, Pataki (Varga D.), Lengyel, Balogh A., Berning, Vilics.
Gól: Wágner (2), Gaál, ill. Varga D., Vilics, Halász.
Kiállítva: Spanyó (84., Egyházasrádóc).

A hazaiak 2-0-ra, majd 3-2-re is vezettek, de be kellett érniük egy ponttal – a Rádóc az első és a második félidő hosszabbításában is gól szerzett... Szerencsés volt a vendég, de a játék képe alapján a döntetlen nem igazságtalan eredmény. Érdekesség: a meccsen 10 sárga, egy piros lap született...

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE–Tutitextil-Körmend VSE 1-3 (0-0). Nádasd, v.: Pázsi M.
Nádasd: Rejtli – Péter, Kalamár (Molnár Á.), Szabó I., Elekes (Elek), Neubauer, Horváth D., Biczó (Iván), Horváth Á., Meskó, Dudás.
Körmend: Kónya – Tompa (Papp P.), Horváth Á., Herczeg, Szatmáry, Petrovics, Papp Á. (Molnár I.), Szabó P., Kazinczki (Szemes), Pesti, Németh Cs.
Gól: Szabó I., ill. Molnár I., Pesti, Szatmáry.

Az első félidőben mindkét oldalon egy-egy elpuskázott helyzet akadt. Fordulás után mindkét kapu előtt adódott lehetőség, ám a jól kontrázó vendégek kíméletlenül büntették a hazaiak hibáit – így értékes három ponttal távoztak.

Rábatótfalui SE–ÖTE Ikervár FC 1-4 (0-3). Szentgotthárd, v.: Boda Gy.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő (Herczeg), Szakács, Domján B. (Bouti), Kovács Á., Náricza, Németh Á.
Ikervár: Kollarics – Horváth B. (Czeglédi), Varga M., Őri, Horváth M., Farkas A., Sinka, Hóbor, Nagy D., Vincze, Kámán.
Gól: Kovács Á., ill. Farkas A. (2), Sinka (2).

Újperint SE–Bajánsenye SE 2-0 (1-0). Szombathely-Újpeint, v.: Marton A.
Újperint: Varju – Sásdi (Szabó Z.), Tóth B., Kovács G., Vilics (Osváth), Horváth M., Kiss B., Máté (Gergely), László, Szalay (Kiss K.), Nagy Á. (Karvalics).
Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D., Koltai, Horváth M., Kósa (Vörös B.), Kovács V., Fábián (Bacsák), Horváth Z., Végh (Horváth A.), Horváth B.
Gól: Szalay, Nagy Á.

Tanakajdi TC–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 2-5 (2-3). Tanakajd, v.: Mórocz Gy.
Tanakajd: Horváth B. – Hankó, Bakonyi, Marcz G., Oláh-Vadász, Németh Zs., Marcz M., Preiczer (Fülöp), Nagy K., Varga M., Czenki.
Felsőcsatár: Sásdi – Horváth L., Mahucs, Vincze, Krancz, Sisak, Böhm, Hábetler, Gombás (Windisch), Virág (Dévai), Rátkai.
Gól: Marcz G., Marcz M., ill. Dévai, Böhm, Vincze, Virág, Gombás.

A hazaiak a 21. percben előnyhöz jutottak, de a vendégek gyorsan egalizáltak, majd átvették a vezetést a hullámzó összecsapáson. A félidőre 2-3-as állásnál mentek az öltözőbe a csapatok, majd fordulás után még kétszer betalált a Csatár. A mezőnyben egyenlő erők küzdelme folyt – de a vendégek rúgták a gólokat. A három gólos különbség túlzó.

Őriszentpéter SE–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 1-5 (0-1). Őriszentpéter, v.: Magyar Gy.
Őriszentpéter: Szemán – Csóbor, Németh A. (Mihályka), Gerencsér, Kardos, Mihály, Simon, Tamaskó, Könye (Kevy), Tóth L. (Sütő), Szép.
Gyöngyöshermán: Kis (Baumgartner) – Kovács N. (Radányi), Niksz, Bazsó, Kopácsi, Bihun, Iszak, Kovács D., Séfer, Szentgyörgyvári, Szabó B.
Gól: Kardos, ill. Kopácsi (2), Bazsó (2), Niksz.

Az első félidőben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a házigazda. A második félidő gyors gólváltással kezdődött, a folytatásban azonban kijött a vendégek nagyobb rutinja – és megnyerték a mérkőzést.

Nárai SK–Rum KSC 2-3 (1-3). Nárai, v.: Bognár R.
Nárai: Holbok – Vizserálek, Bárdics, Máté, Vajda Bá. (Tamás), Vajda Ba., Vörös (Odler), Király, Sásdi, Czirók, Lakatos.
Rum: Kozma – Rosta, Tárkányi (Németh L.), Kámán, Pochernin, Fülöp (Horváth M.), Dénes, Pupp (Zsoldos), Pásti, Horváth P. (Kovács Z.), Kalmár.
Gól: Király, Czirók, ill. Fülöp (2), Pupp. Kiállítva: Czirók (87., Nárai).

Az első félidőben a hazai csapat csak a „szerelést küldte ki a pályára”, enerváltan, sok hibával játszott. Míg a Rum szervezetten, nagy akarással futballozott, ennek eredményeként a 20. percben már 0-3 volt az állás. A második félidőben már egy jobban akaró Nárait láthattak a nézők, de ez csak az eredmény szorosabbá tételére volt elég. Megérdemelt a vendégek győzelme.

8. forduló, szombat, 15.00: Bajánsenye–Rábatótfalu, Gyöngyöshermán–Telekes, 15.30: Körmend–Szentpéterfa. Vasárnap, 15.00: Tanakajd–Nárai, Felsőcsatár–Újperint, Ikervár–Nádasd, Egyházasrádóc–Őriszentpéter. Szabadnapos: Rum.